Sekator - jaki wybrać?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Zdun Darek B
50p
50p
Posty: 58
Od: 16 maja 2015, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żabia Wola k. Warszawy
Kontakt:

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Miałem ;:145 szpadel Proline , teraz ktoś inny się nim cieszy " bo brama była otwarta" ....
Czy faktycznie zakup droższego szpadla Fiskars jest opłacalny ?
Podoba mi się model ERGO .
Tak po prostu lubię to co robię , wielu docenia to co już zrobiłem , tym bardziej mam motywację do następnych działań.
rpilski
50p
50p
Posty: 64
Od: 13 lut 2010, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Błonie, mazowieckie

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Jeśli już mowa o narzędziach Fiskars to nie polecam ich motyki. Stal jest co prawda nierdzewna lecz generalnie kiepska - miękka i szybko się tępi. Kąt ostrza względem trzonka niewłaściwy (zbyt duży). Trzonek dobry - długi i lekki.
Pozdrawiam,
Radek
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Zdun Darek B pisze:Miałem ;:145 szpadel Proline , teraz ktoś inny się nim cieszy " bo brama była otwarta" ....
Czy faktycznie zakup droższego szpadla Fiskars jest opłacalny ?
Podoba mi się model ERGO .

Lepszy/ bo lżejszy/ tańszy jest solid z pomarańczową rączką, jak dla mnie idealny.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

alfamixi pisze:Bo nie pracowałeś tym szpadlem przy wykopywaniu szkółki czy kopaniu pod nawadnianie jak jest przesuszona ziemia i to w dodatku mada wiślana , wtedy byś rozróżnił stal na szpadlu Fiskarsa i na Proline którym wygina się nie tylko trzonek ale cała reszta . Ale to trzeba zobaczyć w praktyce i to nie przy jednym drzewku .
W takim razie powiem inaczej. Człowiekowi, który uprawia własny ogródek lub pracuje hobbystycznie na działce czy to Fiskars czy Proline nie robi różnicy. Problem zaczyna się przy cenie. Ale jak ktoś używa narzędzi ogrodniczych jak tu ktoś to ujął do kopania w betonowej glebie to faktycznie niech pomyśli nad czymś droższym.
jps33
---
Posty: 224
Od: 14 gru 2014, o 15:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Różnicę poczułem we własnym ogrodzie, kiedy trzeba było posadzić kilkadziesiąt tuj w kamieniu, czy też przyciąć kilka starych drzew owocowych. Przy Fiskarsie cena jest proporcjonalna do jakości. Żadnych zacięć sekatorów, żadnych odcisków na dłoniach.
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Kurcze, a mnie wystarczą proste narzędzia. Niemniej nie ma się o co spierać. Każdy używa tego co uważa za słuszne. Fiskars jest firmą świetnych narzędzi, ale mało który działkowiec amator posiada te narzędzia, z uwagi na koszty. Ja wolę coś tańszego i w moim przekonaniu niewiele gorszego. :)
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Ostatnio dużo cięłam gałązek tego typu FISKARSem. Jak dla mnie nie nadaje się do ciągłej pracy ponieważ kanty na rączce podrażniają skórę ,,robiąc" na palcach pęcherze.Nawet rękawiczki nie pomogły :wink:
Obrazek
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Jolek Niestety ręce delikatniejsze są od naszych narzędzi i niestety odciski robią się i nic nie poradzimy na to ;:223 . Teraz już wiesz po co są obrotowe rączki . :D Powiem tak , rozłóż sobie prace z jednego to na dwa dni . Sekator można zmienić ręce oszczędzaj . :wink:
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Dobrze , że mam ich małe co nie co :D nawet tych zwykłych.
Te akurat, dostałam jako nagrodę w zeszłorocznym konkursie na FO, :wink: więc wzięłam się ostro do pracy. Potem wiadomo, tempo zmalało. ;:306
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Ręka się wrobi do pracy nie będzie źle . Dbaj o ostrze , wtedy lżej się tnie. :wit
czarny00
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 28 lip 2015, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam! Rozglądam się za sekatorem kowadełkowym. Jakie wy moglibyście polecić? Zastanawiałem się nad modelem LÖWE 6.104. Dodam, ze nie interesuje mnie chińszczyzna. Chciałbym kupić raz a porządnie. Słucham propozycji znawców :)
grapes
200p
200p
Posty: 270
Od: 26 cze 2012, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 6a

Re: sekator nożycowy czy kowadełkowy?

Post »

Mam pytanie o zastosowanie tych sekatorów. Czy to są nożycowe czy kowadełkowe. Do jakiego ciecia przeznaczone sa te ostrza sekatorów?

1bardziej haczykowate
Obrazek
2bardziej proste
Obrazek

Które poradzą sobie lepiej z grubszymi gałązkami młodych drzewek?

PS nie zauważyłem że ten wątek jest w różach. Chodzi mi bardziej o drzewka i większe krzewy.
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Najlepszy sekator kowadełkowy.

Post »

Bahco P138-22-F
Felco 31
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”