Sekator - jaki wybrać?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dukra13
200p
200p
Posty: 237
Od: 23 sie 2007, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Dwa lata temu, kupiłam sekator Felco13 i uważam, że za te pieniądze nie otrzymałam nic nadzwyczajnego.Sekator jak sekator, czasami potrafi nie dociąć. Ma problemy z cieńszymi gałązkami.
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 800
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Fallen pisze: Używasz? Jaki model ? Ostatnimi czasy ludzie jakoś odradzają tą firmę.
Tak, teraz używam (od ok. 8 lat, rączki jeszcze pomarańczowe) chyba model 160 długości 90cm (tnę ok. 1 ha sadu). Kilka lat temu kupiłem ojcu taki sam (już ze srebrnymi rączkami) i też był zadowolony.
Pozdrawiam,

J
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Witam
Rozważam trzy opcje zakupu sekatora a mianowicie felco, lowe lub wolf garten. Którą z tych trzech marek jest najtrwalsza i najlepiej się na niej pracuje? Potrzebuje sekator jednoręczny do dużego ogrodu: cięcie wycinanie przycinanie gałęzi i pędów drzew, krzewów i bylin. Który możecie polecić ? Z góry dziękuję z pomoc :)
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Mam pytanie czy sekatory Felco posiadają gwarancję ? Znaczy czy wraz z sekatorem dostajemy papier gwarancyjny ?
rpilski
50p
50p
Posty: 64
Od: 13 lut 2010, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Błonie, mazowieckie

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Kacper90 pisze:Witam
Rozważam trzy opcje zakupu sekatora a mianowicie felco, lowe lub wolf garten. Którą z tych trzech marek jest najtrwalsza i najlepiej się na niej pracuje? Potrzebuje sekator jednoręczny do dużego ogrodu: cięcie wycinanie przycinanie gałęzi i pędów drzew, krzewów i bylin. Który możecie polecić ? Z góry dziękuję z pomoc :)
Używam Felco 7(nożycowy) i Wolf Garten (jednoręczny kowadełkowy) od kilku lat (Felco od 9 lat, WG parę lat mniej). Oba są trwałe. Felco używam najczęściej. Obydwa są dla mnie wygodne (ale to sprawa indywidualna).
Pozdrawiam,
Radek
Olek123
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 23 kwie 2018, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Kupiłem ostatnio Fiskars p26 i jestem średnio zadowolony. Po kilku godzinach intensywnej pracy trzeba było dokręcić śrubę kontrującą i naostrzyć.
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

A jakie są Wasze opinie odnośnieFelco 160 I oraz Felco 9. Czy ktoś używa tych modeli ?
czorny27
50p
50p
Posty: 52
Od: 28 mar 2018, o 05:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Kacper90 pisze:A jakie są Wasze opinie odnośnieFelco 160 I oraz Felco 9. Czy ktoś używa tych modeli ?
Mam felco 9 świeży nabytek. Suche czy mokre 2cm średnicy pędy łyka jednym cięciem.
Felco 9 dla leworecznych Ale z powodzeniem można używać go prawą ręką.
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

A Felco 160 I ktoś może używał bądź posiada ?
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 572
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Ja szukam dobrego sekatorka do kwiatów doniczkowych. Już miałam dwa. Jeden zamiast ciąć to miażdżył łodygi, więc zareklamowałam, a drugiemu gwint się rozluzował i trzeba było wyrzucić. Czy ktoś może mi polecić taki do 25 zł i nie Made in China.
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Do tej pory byłam zakochana w moim Fiskarsie ale ostatnio mi znajoma podarowała sekatorek z Verve z takim filmowym kowadełkiem i strasznie mi spasował. Tnie naprawdę dobrze i to nawet grube gałęzie. Chyba przez to kopytko właśnie.

Do roślin domowych mam tani metalowy sekator ale ma jedno ale - bardzo szybko rdzewieje.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Dobra stal węglowa, którą da się dobrze wyostrzyć i nie będzie płynąć.... rdzewieje.
Nierdzewna nie rdzewieje, ale cięcie będzie gorsze (lub ostrzenie częstsze).
Ja też byłem zadowolony z fiskarsów, ale już mi lepiej ;-) Niestety ciągle się waham czy kupić chińczyka czy jakieś felco.
Awatar użytkownika
dukra13
200p
200p
Posty: 237
Od: 23 sie 2007, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Na Felco szkoda pieniędzy, bo można też trafić na bubel, tak jak ja trafiłam. Czasami można trafić coś fajnego od niszowych producentów, za nie duże pieniądze. Tak jak napisał mój poprzednik, to co dobrze tnie niestety rdzewieje. Jeszcze dodam,że moje Felco 13, też ma wżery , mimo sporadycznego używania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”