Słup wysokiego napięcia w ogrodzie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
koma
50p
50p
Posty: 74
Od: 27 mar 2011, o 07:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: paskudny słup w ogrodzie

Post »

pietruncia pisze:No więc ja jestem przekonana , że moja sprawa jest do wygrania.Tyle ...
Bramy poszerzyć nie mogę bo stoi wielki betonowy , z lewej strony, pokazuję kawałek jednej a stoi w rozkroku i dalej ma drugą.
Bramę poszerzyć możesz i wtedy faktycznie słup będzie stał w bramie i masz sprawę na 100% wygraną.
x-p-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 176
Od: 20 lis 2011, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: paskudny słup w ogrodzie

Post »

No dość przewrotne rozwiązanie i rzekłabym odważne.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: paskudny słup w ogrodzie

Post »

PiotrekP pisze:Rozmawiałem z prawnikiem i on sam wygrał walkę o słup... tyle że panie urzędniczki nie były zbyt inteligentne i pogroził im paragrafami i się przestraszyli. Słup zlikwidowali na własny koszt :;230
Jak to zlikwidowali słup? Przecież linia jakoś musi lecieć, to na czym się teraz opierają? Wpuścili w ziemię? Jeśli chodzi o linię średniego napięcia, to taka opcja jest raczej nie możliwa. Tutaj raczej wchodzi w grę tylko przesunięcie słupa.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: paskudny słup w ogrodzie

Post »

Może nie jasno się wyraziłem. U niego zlikwidowali. Przesunęli go za działkę. :wink:
Egolite
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 sty 2014, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: usunięcie/przesunięcie słupa energetycznego z działki

Post »

Ze słupami już jest ten problem, że często lubią znajdować się w niedogodnym dla właścicieli nieruchomości miejscu. Ich przesunięcie jest zazwyczaj drogie, jednak jeśli nie znajduje się on dłużej niż 30 lat na terenie naszej nieruchomości to możemy ubiegać się o odszkodowanie od przedsiębiorstwa przesyłowego. Oczywiście nie jest to łatwa sprawa, dlatego warto zdecydować się na specjalistyczną firmę, która w naszym imieniu będzie prowadzić negocjacje z przedsiębiorstwem przesyłowym o odszkodowanie. Dopiero w sytuacji nie możności dojścia do konsensusu, sprawa zostanie złożona do sądu. Warto przy tym zaznaczyć, że takie sprawy ciągną się latami i nie ma gwarancji, że uzyskamy taki wyrok jaki byśmy oczekiwali. Ale warto zaryzykować.
boryna
50p
50p
Posty: 98
Od: 23 cze 2010, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: usunięcie/przesunięcie słupa energetycznego z działki

Post »

Mam pewne doświadczenia, właściwie akcja jest jeszcze w toku. Otóż mam przyjemność mieć słup w 1/3 szerokości bramy wjazdowej na posesję ;:202 . Dom mam od roku, poprzednikom nie przeszkadzało, bo nie mieli samochodu. Napisałam do Tauronu grzeczną prośbę, poparłam zdjęciami wjazdu i ku mojemu zdziwieniu odpowiedziano mi, że owszem, można, do końca roku będzie przestawiony (3 metry w bok, też na mojej działce, ale dobre i to) :D . Był to wrzesień. W grudniu, przed świętami przyjechał ciężki sprzęt, pan kierownik robót przyszedł i zapytał o plany instalacji (woda itp.). Nie mieliśmy pod ręką aktualnych bo ich wcześniej nie żądano i wobec tego zaczęto kopać. Bez planów. Po 2 minutach panowie dowiercili się do rury z wodą ;:182 , musieliśmy wzywać ekipę z wodociągów i zrobiła się afera. Wówczas Pan od słupa powiedział, że on miał tylko słup wymienić, a nie przestawiać, że prawdopodobnie daliśmy łapówkę, bo takich rzeczy się tak szybko (3 m-ce) nie załatwia, i że nie było żadnego dokumentu odnośnie przestawienia słupa. Po okazaniu przez nas odpowiedniej umowy z Tauronem (na zmianę lokalizacji słupa), pan kierownik robót stwierdził, że on nic na ten temat nie wie - i pojechał :shock: . Dwa dni później przyjechało dwóch ważnych ludzi z Tauronu i osobiście wbili kołeczek w miejscu, gdzie ma stanąć nowy słup. Do dzisiaj nie mamy nowego terminu akcji. Nie wspomnę już, że do dziury w rurze dostała się glina i piach i jakie fajne było czyszczenie wszystkich sitek w kranach, pralce itp. Nadal mamy nadzieję na udane zakończenie - póki co nękamy odpowiednie osoby telefonami "przypominającymi). ;:224
Cóż, historia trochę przydługa, ale może komuś się przyda.
Bożena
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: usunięcie/przesunięcie słupa energetycznego z działki

Post »

Słuchajcie mam problem. Na mojej działce ( 24 ary) znajduje się słup albo średniego albo niskiego napięcia. Znajduje się on przy płocie- jakieś 2 metry od niego. I tu moje pytanie czy jest szansa na odszkodowanie?
Pozdrawiam Paweł
boryna
50p
50p
Posty: 98
Od: 23 cze 2010, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: usunięcie/przesunięcie słupa energetycznego z działki

Post »

Dzisiaj nareszcie przesunięto nam słup na miejsce, gdzie nam nie przeszkadza. Tym razem obyło się bez niespodzianek. Czyli czasem się udaje :heja .
Bożena
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: usunięcie/przesunięcie słupa energetycznego z działki

Post »

Odgrzebuję temat, bo...mam problem.
Cztery lata temu wyraziłam pisemną zgodę, by sąsiad pociągnął do siebie przez moją działkę prąd. Na swoje nieszczęście nie napisałam,że nie wyrażam zgody na słupy,a w grę wchodzi jedynie opcja naziemna(kabel w ziemi).
No i teraz ten wredny gad(czyt.sąsiad) stwierdził,że taniej będzie słupami i ....chce prąd ciągnąć słupami!!!!!!!!!!
Co mogę w takiej sytuacji???? Pomóżcie!!!
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Usunięcie/przesunięcie słupa energetycznego

Post »

Napisz , że nie wyrażasz zgody na linię napowietrzną i linia kablowa może być wytyczona po granicy działki, bo jeszcze pociągną na skróty Ci kabel i w przyszłości może on przeszkadzać, jeśli będziesz chciał coś postawić.. Daj nowe warunki swojemu sąsiadowi i energetyce. Nie wiem kto zatwierdza projekt, ale pewnie starostwo, czy gmina i też warto powiadomić o szczegółach wyrażonej zgody.
kondzi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 lis 2014, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Usunięcie/przesunięcie słupa energetycznego

Post »

To, że dała Pani zgodę, Pani Antoosiu nie znaczy, że nie może Pani teraz żadąć odszkodowania za służebność przesyłu. zgoda na budowę nie blokuję. tylko zgoda na przyszłe remonty i modernizację linii.

znam temat bo dostałem odszkodowanie za ponad 40 słupów, każego napięcia na różnych działkach i na kilku były problemy w tym podobny do Pani.

jakby co to proszę pytać
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Usunięcie/przesunięcie słupa energetycznego

Post »

Bardo dziękuję,na razie zaznaczyłam w elektrowni,że zgodę na przyłącz owszem, wyrażam,ale jedynie ziemią. Zobaczymy,co dalej...
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
solange_33
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 16 wrz 2011, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radomsko

Bluszcz pospolity

Post »

Witam serdecznie,
na działce niestety mam okropnie wyglądający słup. Oprócz tego, że on stoi, to posiada jeszcze podporę pod pewnym kątem. W związku z tym z 4 stron obsadziłam go powojnikami, ale wiem, że one nie wyrosną tak, aby zasłonić ten słup. Pomyślałam więc, że ta podpora sięga do słupa wysoko, więc nad powojnikami może coś rosnąć. W związku z tym przy podporze posadziłam bluszcz pospolity i tu rodzi się moje pytanie:
czy mogę podlać ten bluszcz substralem magiczną siłą do powojników? co 2 tygodnie podlewam, według tego co napisane na opakowaniu, bo zależy mi, aby to szybko zarosło. Jeżeli nie tym, to czym mogę nawozić ten bluszcz, aby mu się dobrze rosło?
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”