Słup wysokiego napięcia w ogrodzie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Usunięcie/przesunięcie słupa energetycznego

Post »

Bardo dziękuję,na razie zaznaczyłam w elektrowni,że zgodę na przyłącz owszem, wyrażam,ale jedynie ziemią. Zobaczymy,co dalej...
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
solange_33
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 16 wrz 2011, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radomsko

Bluszcz pospolity

Post »

Witam serdecznie,
na działce niestety mam okropnie wyglądający słup. Oprócz tego, że on stoi, to posiada jeszcze podporę pod pewnym kątem. W związku z tym z 4 stron obsadziłam go powojnikami, ale wiem, że one nie wyrosną tak, aby zasłonić ten słup. Pomyślałam więc, że ta podpora sięga do słupa wysoko, więc nad powojnikami może coś rosnąć. W związku z tym przy podporze posadziłam bluszcz pospolity i tu rodzi się moje pytanie:
czy mogę podlać ten bluszcz substralem magiczną siłą do powojników? co 2 tygodnie podlewam, według tego co napisane na opakowaniu, bo zależy mi, aby to szybko zarosło. Jeżeli nie tym, to czym mogę nawozić ten bluszcz, aby mu się dobrze rosło?
Pozdrawiam.
Mazowszanka09
100p
100p
Posty: 166
Od: 26 lis 2009, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa, pd. - wsch. Mazowsze

Re: Bluszcz pospolity a Substral magiczna siła do powojników

Post »

Okropnie wyglądający słup najszybciej zasłoni winobluszcz pięciolistkowy; rośnie bardzo szybko. Z mojego doświadczenia wynika, że bluszcz w pierwszych latach po posadzeniu nie rośnie tak szybko. Ja czekalam jakieś 6-7 lat, zanim bluszcz obrósł starą jabłon (na niezłej glebie, na której bez specjalnego nawożenia rosły i bujnie kwitły dalie). Posadziłam wprawdzie tylko jedną niedużą sadzonkę.
Pozdrawiam
Basia B.
Awatar użytkownika
solange_33
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 16 wrz 2011, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radomsko

Re: Bluszcz pospolity a Substral magiczna siła do powojników

Post »

U mnie właśnie jest ten problem, że po równaniu podwórka i sianiu trawy widać, że ziemia kiepska (była kupiona i przywieziona, ale totalnie beznadziejna). Wiem, że bluszcz będzie rósł długo, ale w związku z tym, że gleba jest średnia pomyślałam, że mogłabym go czymś wspomóc. Nawóz do powojników mam, też pnącza, tylko nie wiem czy mogę to zastosować.
k-asia
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 mar 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Bluszcz pospolity a Substral magiczna siła

Post »

Pewien pan w mojej wsi też miał słup, taki co trzyma linie energetyczne. Ten pan wpadł na podobny pomysł aby słup okryć, zakryć i posadził winorośl. I tak jak już ona zaczęła spełniać swoje zadanie to przyjechali elektrycy, na konserwację urządzeń i powiedzieli, że w żadnym wypadku nie może być słup porośnięty, bo musi być do niego swobodny dostęp, takie są przepisy i że ma to natychmiast usunąć. I skończyło się na tym, że pan tylko odmalował obiekt.
Za mały ogród, za dużo marzeń...
smaczna alwa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 maja 2015, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Usunięcie/przesunięcie słupa energetycznego

Post »

a czy zdarzyło się już komuś zawrzeć jakąś ugodę lub wygrać sprawe sądową z kimkolwiek ?
jakie są za to pieniądze ?
Beata2527
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 maja 2015, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Usunięcie/przesunięcie słupa energetycznego

Post »

Witam.
Mam nadzieje ze ktoś mi odpowie.
Problem mam następujący.
W mojej miejscowości mają wymieniać słupy energetyczne na nowe, a słup stojący na mojej posesji znajduje się przed domem, z tego słupa korzysta też sąsiad. I przy okazji
wymiany słupów, pomyślałam że dobrze by było, gdyby ten słup przestawili. I mam taką możliwość ,tylko za opłatą dla geodety 600 zł, który musi zmienić plan. I moje pytanie, czy powinnam płacić, czy nie zgodzić się na wymianę słupa. Proszę o jakąś odpowiedź.

Prosimy o poprawną pisownię, następny bełkot zostanie usunięty, pomid.
Zdun Darek B
50p
50p
Posty: 58
Od: 16 maja 2015, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żabia Wola k. Warszawy
Kontakt:

Re: usunięcie/przesunięcie słupa energetycznego z działki

Post »

Antooosia pisze:Odgrzebuję temat, bo...mam problem.
Cztery lata temu wyraziłam pisemną zgodę, by sąsiad pociągnął do siebie przez moją działkę prąd. Na swoje nieszczęście nie napisałam,że nie wyrażam zgody na słupy,a w grę wchodzi jedynie opcja naziemna(kabel w ziemi).
No i teraz ten wredny gad(czyt.sąsiad) stwierdził,że taniej będzie słupami i ....chce prąd ciągnąć słupami!!!!!!!!!!
Co mogę w takiej sytuacji???? Pomóżcie!!!
Trzeba bardzo uważać na podpisywanie jakichkolwiek zgód na przejście przez działkę wszelkich instalacji, przed domem ma wodociąg i gazociąg jak chciałem wykopać szambo to.. wszędzie za blisko .
Od napowietrznej sieci energetyczne najbliższy budynek można pobudować w odległości 7,5 m
Tak po prostu lubię to co robię , wielu docenia to co już zrobiłem , tym bardziej mam motywację do następnych działań.
kondzi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 lis 2014, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Usunięcie/przesunięcie słupa energetycznego

Post »

Pani Beato,

to wszystko zależy od okoliczności. Jak nie chce mieć Pani słupa i energetycy zgadzają się go przestawić za jedyne 600 PLN to ja bym tak zrobił. Chyba, że możliwe jest uzyskanie odszkodowania za ten słup np: z minimum 50 000 złotych ale wtedy musiałaby Pani przygotować się na sprawę w Sądzie zapewne. jeśli słup ma ponad 30 lat to sprawa się komplikuje.

Wszystko zależy od otoczenia w jakim znajduję się nasza sytuacja.
kondzi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 lis 2014, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Usunięcie/przesunięcie słupa energetycznego

Post »

To prawda, że należy uważać na to co się podpisuję. Można się zgodzić na przejście przez działkę, budowę linii choć po takiej zgodzie zamykamy sobie drogę do uzyskania od razu pieniędzy za budowę nowej linii.

Nie można podpisywać żadnych dokumentów kiedy zakład przesyłowy chce sobie zagwarantować zgodę na eksploatację, modernizację linii. Wtedy już zamykasz sobie możliwość uzyskania jakiegokolwiek roszczenia, dożywotnio !!!

Odległości od linii energetycznych są różne i wynoszą 3,5,10,15,30,40 metry w zależności od rodzaju i natężenia napięcia.

-- 4 sie 2015, o 12:01 --
smaczna alwa pisze:a czy zdarzyło się już komuś zawrzeć jakąś ugodę lub wygrać sprawe sądową z kimkolwiek ?
jakie są za to pieniądze ?

Pani Smaczna Alwa,

mi się udało uzyskać pieniądze, więc jak ma Pani jakieś pytania a będę mógł pomóc to pomogę
smaczna alwa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 maja 2015, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Usunięcie/przesunięcie słupa energetycznego

Post »

no właśnie, szukam kogoś sprawdzonego. może Pan polecić jakiegoś prawnika lub kancelarię ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”