Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 9  
Autor Wiadomość
barthos
 Tytuł: Dom ale jaki ?
PostNapisane: 24 sty 2008, o 21:57 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam.

Za około 3-4 miesiące zamierzam rozpocząć budowę domu jednak nie wiem jaka metoda będzie najtańsza bo wiadomo w tych czasach wszystko opiera sie o pieniądze :?

znajomy doradził mi metodę "kanadyjską" czy ktoś ma już domek zbudowany ta metodą?? jak sie "sprawuje" ?? jakie są przybliżone koszty budowy takiego domu ??

Z góry dziękuje za odpowiedz.

hanka55
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sty 2008, o 12:24 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Najtańszy będzie pewnie dom z bali; górale robią gotowe elementy do montażu i sami składają dom u klienta.
np. http://www.domzbali.pl/ , etc.

annodomini
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sty 2008, o 14:29 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Kilka lat temu mój kolega połasił się na "tani" dom w systemie kanadyjskim. Oferta - cenowo była rewelacyjna - do momentu realizacji. Potem jak zostały wpłacone pierwsze pieniądze okazało się, że trzeba dopłacić za preparaty chroniące drewno przed ogniem, grzybami, wodą itd. Cena nie zawierała instalacji i docieplenia. Ostatecznie dom kosztował tyle co budowa systemem tradycyjnym. A wyszła "drewniana budka".
Barthos, jeżeli zdecydujesz się na tą technologię to dokładnie sprawdź firmę sprzedającą, bo czytałem o wielu przypadkach nieuczciwych handlowców w tej branży, którzy zakładają punkty sprzedaży w różnych miejscach na terenie kraju a po otrzymaniu zaliczki od pierwszych kilku kilentów - szukaj wiatru w polu ...
Coś sobie jeszcze przypomniałem. Byłem kiedyś zobaczyć najdłuższy stół na świecie zrobiony z jednej deski. Było to w miejscowości Szymbark na kaszubach w woj. pomorskim. Była tam również bardzo duża firma budująca domy drewniane - pamiętam folder z kilkunastoma projektami. Nazwy firmy nie pamiętam ale w Necie na pewno będzie.

hanka55
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sty 2008, o 14:37 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Adam ma rację, jeśli chcesz zaoszczędzić to warto przejechac się do siedziby firmy, zobaczyć ich tartak, suszarnię, palc montażowy i przy okazji realizacje.
My mamy drewnianą rekonstrukcję XVII- wiecznego domu z bali ( z konserwatorem zabytków w tle :(, i tę chatę budowali miejscowi cieśle 15 lat temu. Teraz rozwiązania konstrukcyjne są nowocześniejsze, a drewno konserwowane ciśnieniowo i cięte w zimie ( żywiczne).
Na całym Podhalu masz wybór ogromny producentów i naprawdę jest w czym wybierać. A dom - stoi w 2 tygodnie :D

barthos
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lut 2008, o 13:26 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
dziękuje bardzo za opinie moje oko przyciągnęła firma http://www.tatrahouse.com.pl/ która fakt faktem ma dość przystępne ceny

annodomini
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lut 2008, o 22:39 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Zobacz jeszcze tutaj http://www.danmardomy.pl/index.php

Xavier
 Tytuł: Domek drewniany czy murowany?
PostNapisane: 14 maja 2009, o 11:23 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Ponieważ jest to mój pierwszy post na forum to WITAM SERDECZNIE. :D

Mam pytanie zgodnie z tytułem tematu, a nie znalazłem wyszukiwarką podobnego.
Stałem się posiadaczem ogródka działkowego w ramach ROD. Działka ma raptem 300 m i będzie wykorzystywana wyłącznie do rekreacji od wiosny do jesieni. Jaki typ zabudowy by się najlepiej sprawdził? Domek drewniany czy murowany? Maksymalna dopuszczalna powierzchnia domku (bez tarasu) to 25 m kwadratowych. Może ktoś polecić konkretny model domku o tych gabarytach? Plany? Wykonawców? Robić samemu czy zlecić ekipie? Oczywiście jak zawsze - im taniej tym lepiej... :wink:
Czekam na wasze opinie w tej sprawie, bo na pewno nie jedna osoba z forum przerobiła już ten temat i ma doświadczenie.
Pozdrawiam.

Amroz
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2009, o 23:58 
50p
50p
Ja mieszkam na co dzień w bloku i mam dość murów.
Pewnie domyślasz się co bym postawił :)

Xavier
 Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2009, o 10:30 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Domyślam się. Jest tylko jedno "ale" ... dlatego się zastanawiam. Chodzi o stosunkowo częstą konserwację drewnianego domu (5-7 lat) i podatność na ewentualny ogień.

Amroz
 Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2009, o 20:37 
50p
50p
Kolego przeważnie to rzeczy w domkach sie pala a nie one same :)
Co do malowania to elewacji nie malujesz??
Ja wole drewno bo nawet czasami słychać jak pracuje :)
Murowane domki to przeważnie klocki a z drewna takie ładne, lekkie.
Moim zdaniem
Działka = drewno, trawa, ziemia, kwiatki
Miasto = beton, samochody, spaliny , tłok itd

Raku
 Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2009, o 10:11 
100p
100p
Cześć,
biorąc pod uwagę dopuszczalną wielkość zabudowy oraz przeznaczenie działki i domku osobiście jestem za domkiem drewnianym.
Szybkość, cena, specyfika drewna, etc. - całość przemawia za budowlą drewnianą.
Przypomnę, że obecnie ludzie stawiają z drewna także całoroczne domy - w krajach Skandynawii to przecież norma, tylko u nas (z racji cen materiałów, słabo rozwiniętej sieci odpowiednich firm budowlanych, braku informacji, itp.) jest to mało popularne.
Polecam, będziesz zadowolony.
Co do firm - przeględnij ofertę z allegro, sprawdź w okolicy.
Stron w sieci o budowie z drewna także jest sporo, pozostaje kwestia ceny.
Ty będzięsz miał niewielką konstrukcję, więc pomyśl o stolarzach z okolicy. Dla czegoś większego wartałoby ściągnąć górali, choć ci mają podobno sporo roboty i odległe terminy realizacji.

Projekt lub pomysł znajdziesz w sieci.
Podsyłam stronkę firmy z mojej okolicy z zastrzeżeniem, że jej nie sprawdzałem: nie wiem, czy są kumaci, ile biorą za projekt czy realizację całości. Po prostu firma z okolicy, gdzie w przyszłości będę stawiał sobie taki domek.
Pozdro.
R.
http://www.jagbud.pl/domy.html

kairu
 Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2009, o 14:36 
100p
100p

1 szt.
Ja również wybrałbym domek drewniany. Ten piękny wygląd idealnie pasujący do otoczenia działki ( drzewa, kwiatki...) taki domki mają "dusze"

Xavier
 Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2009, o 15:40 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Macie sporo racji. Rozglądam się właśnie za drewnianym. :D
Pozdrawiam.

fromski
 Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2009, o 17:21 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
witam serdecznie , ;)
jestem tu nowy i chciałbym sie dowiedzieć czy ktoś z szanownych forumowiczów już wybudował domek drewniany i ewentualnie mógłby polecić jakąś sprawdzoną firmę stawiającą owe domki na dolnym śląsku? :)

Deval
 Tytuł: Re: Dom ale jaki ?
PostNapisane: 9 lip 2010, o 17:15 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

1 szt.
Odgrzewając temat mogę polecić Hassa - naprawdę robią świetne domy drewniane, nie mają dodatkowych kosztów i robią to w najnowszej energooszczędnej technologii! Wiem bo już kilka lat temu zamówiłem u nich dom tego typu i nic się z nim nie dzieje!

Zobacz profil Wyślij e-mail      

prokuna
 Tytuł: Re: Dom ale jaki ?
PostNapisane: 9 lip 2010, o 20:16 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
ja uwazam co cegla to cegla. Drewno nie jest zbyt trwale.

Józef
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 28 wrz 2010, o 15:24 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
fromski napisał(a):
witam serdecznie , ;)
jestem tu nowy

...a ja jestem tu stary,żeby nie powiedzieć baaardzo stary i pozwolę sobie nie zgodzić się z wami..
Kupiłem działkę jakieś 20 lat temu..300 metrów kw i co gosza nie kwadrat a prostokąt 10x30 więc z budową byłm problem żeby zachować wymagane 3 metry od granicy sąsiada.Na szczęście działkę obok ma szwagier więc trochę przymknął oko na te 3 metry.Wybudowałem domek z pustaków..5x4.jeden róg wewnątrz 2,5x2 oddzielony ściankami to pomieszczenie na narzędzia kibelek i umywalka.W "salonie" kominek dwie szafki stojące dwie wiszące wersalka,lodówka ,stolik.
Domek z zewnątrz otynkowany pokryty blachą trapezową.Kominek bardzo się przydaje bo tam spalam wszystko co da się spalić..teraz np obcinane tuje.Nawet w najgorętsze dni w domku panuje przyjemny chłodek dopóki nie otworzę drzwi i temperatura się nie wyrówna...oczywiście wszystko wybudowałem sam..Obok jak wspomniałem działka szwagra..Kupił gotowy drewniany domek..Przywieźli,zmontowali podczas gdy on leżał na leżaczku i obserwował postęp robót.Domek nie izolowany bo z założenia ma służyć w sezonie wiosna-jesień.Latem żeby do niego wejść trzeba godzinę wcześniej pootwierać wszystko i wietrzyć bo jest jak w piekarniku.
Reasumując..nigdy bym się nie zamienił.Teraz domek jest obrośnięty zjednej strony bluszczem,z drugiej hortensją z trzeciej milinem czwarta północna też już obrasta.Fotki w moim wątku...
Oczywiście jest to tylko moja opinia i wcale nie będę się sprzeczał z kimś kto ma inne zdanie....

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 137 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 9  

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości