Rękawiczki i inna odzież do pracy w ogrodzie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jakie rękawiczki do pracy w ogrodzie?

Post »

Dobre są takie gumowe grubsze z meszkiem w środku, bo nie kleją się do ręki. A jakis czas temu zeszyłam sobie z szerokiej gumy wyciągniętej ze starej spódnicy dwie obrączki, takie nie za ciasne, o obwodzie ręki i zakładałam na "rękaw" rękawiczki. Ziemia nie wsypywała się.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
psinka
100p
100p
Posty: 126
Od: 22 mar 2012, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jakie rękawiczki do pracy w ogrodzie?

Post »

U mnie i takie z meszkiem nie mają szans. Właśnie jedne "dobijam", a mam je może od miesiąca. Sposób z szeroką gumą z pewnością wykorzystam. Zawsze używałam tych recepturek i po krótkim czasie musiałam zdjąć.
"Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób." Hipokrates
Pozdrawiam Wiktoria
boczek952
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 paź 2014, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jakie rękawiczki do pracy w ogrodzie?

Post »

Jestem z zawodu ogrodnikiem,pracuję w Niemczech . używam rękawiczek marki HF Safety . Bardzo dobrze wykonane z najlepszych materiałów . Mam je już bardzo długo i naprawdę nie moge narzekać :D . Ceny tych rękawic są stosunkowo tańsze od rękawic czołowych marek . Lecz te nie odstępują im jakością nawet o krok . Sklep w którym mozecie je dostać Link usunięto, pomid. Mam nadzieje że pomogłem .
Awatar użytkownika
Agrokasia
200p
200p
Posty: 497
Od: 14 kwie 2010, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie rękawiczki do pracy w ogrodzie?

Post »

Ja używam rękawiczek bawełnianych. Zakładam na nie wampirki lub rękawiczki gumowe, jeśli wykonuję "mokrą robotę". Często je piorę i raczej nie nastawiam się na ich trwałość.
ShirtyLad
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 18 lis 2014, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie rękawiczki do pracy w ogrodzie?

Post »

Z doświadczenia wiem, że takie rozwiązanie, jakie zaproponowała Agrokasia wydaje mi się być najbardziej optymalne w chłodniejsze dni - bawełna zapewnia ciepło, a guma zapobiega przed przemakaniem, co przy dłuższej pracy stanowi bardzo duży dyskomfort. Na giełdzie widziałem kiedyś do kupienia rękawiczki od środka ocieplane, a od zewnątrz ogumione aż do nadgarstka, nie pamiętam ich nazwy albo firmy je produkującej, ale koszt nie był bardzo duży - ok. 4 zł za sztukę.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jakie rękawiczki do pracy w ogrodzie?

Post »

Wydziałem takie ogumione (czerwone) , były podpisane "do oleju" i kosztowały 7 zł w mniej popularnym markecie (selgros)
Awatar użytkownika
Febronia
200p
200p
Posty: 223
Od: 30 wrz 2015, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Jakie rękawiczki do pracy w ogrodzie?

Post »

Ja do prac ogrodowych zakładam 2 pary rękawic - chirurgiczne i ogrodowe - tzw. "wampirki" - dopiero w takiej konfiguracji ochronnej moje dłonie są zabezpieczone przed drobnymi zranieniami. ;:224
Pozdrawiam
Ela
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jakie rękawiczki do pracy w ogrodzie?

Post »

Bardzo chwalę sobie takie bawełniano - lateksowe. Białe z kolorowym obrazkiem na wierzchu dłoni , część wewnętrzna oblana kolorowym lateksem, są przewiewne i bardzo trwałe.
maggy23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 lut 2016, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie rękawiczki do pracy w ogrodzie?

Post »

Co do rękawiczek - ja niestety mam uczulone ręce, więc szukałam rękawiczek, w których najmniej poci mi się dłoń, plus nie mogły być lateksowe. Przez długi czas uzywałam Nitrile Aloe - rękawic z aloesem i bylam z nich zadowolona. Ostatnio wypróbowałam też nowytch rękawic firmy Sempercare. To rękawice Silk z jedwabiem - nie uczulają w ogole. Są nitrylowe, białe. Przylegają do dłowni, więc nic nie wpadnie w środek. Dla mnie są super. Zawsze wolałam cieńsze rekawice do pracy niz grube, bo lubię generalnie czuć ziemię w dotyku :). Jak ktoś woli gubsze, zawsze może założyć na nie inna parę a dlonie będą zabezpieczone i mniej spocone Rękawice poleciła mi kosmetyczka.

a jeszcze jedno- nitrylowe rekawice to nie tylko niebieskie :). Używałam kiedyś fioletowych a te rękawice z jedwabiem są białe. ;:215

M.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Jakie rękawiczki do pracy w ogrodzie?

Post »

Mi najbardziej pasują te z pazurkami.


Obrazek
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
jalka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 13 sie 2018, o 20:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jakie rękawiczki do pracy w ogrodzie?

Post »

Mnie najbardziej odpowiadają rękawiczki nitrylowe. Dłonie tak się w nich nie pocą jak w tradycyjnych lateksowych i są bardzo wytrzymałe.zmoderowano/KSzczególnie polecam rękawice firmy Ansell. Wypróbowałam naprawdę bardzo wiele różnego rodzaju rękawic, nie tylko w ogrodzie ale przy sprzątaniu w domu i jak na razie te okazały się najlepsze. Ja kupuje rękawiczki z nieco grubszej gumy nie ta cieniutki, bo na pewno są bardziej trwalsze. Cena jest wyższa bo jednak para kosztuje ok 5 złotych a w tej cenie można kupić cały komplet tych cieniutkich. Jednak wolę rękawiczki dłuższe bo są bardziej praktyczne przy pieleniu.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie rękawiczki do pracy w ogrodzie?

Post »

Ja do prac mocno brudzących używam rękawic nitrylowych i na nie zakładam lekko gumowane lekkie rękawice z marketu Jula.
O takie https://www.jula.pl/catalog/odziez-i-ar ... we-901295/
pitres
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 7 maja 2015, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Buty do prac ogrodniczych

Post »

Hej wszystkim, jakie polecacie buty jesień-zima do prac ziemnych/ogrodowych? Buty za kostkę, najlepiej z materiału który łatwo umyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”