Myjka ciśnieniowa - jaką wybrać, czy warto i inne pytania?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Myjka ciśnieniowa ? -warto ?

Post »

misiaczekm pisze:I nie wytrzymałem!!
I.... po włączeniu na ON ... zrobiło krótkie Uuuuu... i cisza :evil:
Myjka zachowała sie jak najbardziej prawidłowo ;) Pompka włącza się na chwilę po podaniu zasilania i tyle. Potem chodzi dopiero wtedy, kiedy wciśniesz "spust" na "pistolecie". Chociaż z drugiej strony nie podejrzewam Cię o to, żebyś tego nie zrobił :)
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Myjka ciśnieniowa ? -warto ?

Post »

Pewnie zrobił :wink: tylko za "pierwszym" razem każdy oczekuje że strumień od razu tryśnie, a tu trzeba odczekać aż woda napełni instalację, zaskoczą zaworki, sprzęt zacznie prawidłowo działać :D Ogólnie myjka to wspaniała sprawa, tylko dziwią mnie te oznaczenia ciśnienia, 100-150 barów... faktycznie 10-15 barów/ atmosfer w przybliżeniu.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
misiaczekm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2372
Od: 31 paź 2009, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: olsztyńskie/Barty

Re: Myjka ciśnieniowa ? -warto ?

Post »

mr25ur pisze:Pewnie zrobił :wink: tylko za "pierwszym" razem każdy oczekuje że strumień od razu tryśnie, a tu trzeba odczekać aż woda napełni instalację, zaskoczą zaworki, sprzęt zacznie prawidłowo działać :D Ogólnie myjka to wspaniała sprawa, tylko dziwią mnie te oznaczenia ciśnienia, 100-150 barów... faktycznie 10-15 barów/ atmosfer w przybliżeniu.
a nie zrobił,
przestraszył się, że się nagle wyłączyło.... !!
zminił gniazdko... włączył/ wyłączył.... spanikował ;:202 i spakował ;:oj
zwalił na bezpiecznik, bo wtyczka wpadła z podstawki w kałużę...

ciemno się robiło, deszczyk mżył... nie było czasu, trzeba było myć samochód ;:oj

A jeśli chodzi o wodę:
najpierw podłaczył wodę i woda leciała nawet bez włączenia wtyczki do prądu przy naciskaniu pistoletu...
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Myjka ciśnieniowa ? -warto ?

Post »

Od wpadnięcia wtyczki do wody od razu nie wywala bezpiecznika. A gdyby nawet, to przecież chyba wiesz, gdzie masz w domu "esa" czy różnicówkę, myjki nie musisz otwierać ;)
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
Awatar użytkownika
misiaczekm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2372
Od: 31 paź 2009, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: olsztyńskie/Barty

Re: Myjka ciśnieniowa ? -warto ?

Post »

Tak jest! Obywatelu Generale!! Korki w domu sprawdziłem na samym początku.
Jak coś włączam to, to ma "chodzić"... zmyliło mnie po prostu te nagłe wyłączenie silnika...
Dlatego też tylko pstrykałem włącznikiem i zmieniałem gniazdka.

PS.
Reprymenda przyjęta, skończmy już ten nie przyjemny dla mnie temat...
zocha1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 5 lip 2012, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Myjka ciśnieniowa ? -warto ?

Post »

Też się zastanawiam nad myjką ciśnieniową do użytku domowego,usunięto reklamęmyślę że ją kupię, bo tylko do użytku typowo domowego nie trzeba niczego więcej:-)
Jurata20
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 lip 2013, o 20:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Myjka ciśnieniowa ? -warto ?

Post »

Zdecydowanie warto kupić myjkę ciśnieniową. Jeśli miałabym coś polecić, to polecam moją, . Używam ją już trzy miesiące i na razie nie psuje się, ani nie sprawia żadnych innych kłopotów. Oprócz czyszczenia mojego Fordzika mogę nią czyścić także inne powierzchnie, np ściany albo podjazd. Sprawuje się wspaniale.
quescik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 maja 2014, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Myjka ciśnieniowa ? -warto ?

Post »

Dzień dobry przeglądałem dużo tematów na temat myjek ciśnieniowych i sam nie wiem co wybrać.. Na rynku jest wiele modeli najbardziej popularne co za tym idzie najdroższe to myjki karchera, jednak urządzenie jakie poszukuje ma zostać wykorzystywane jedynie do celów domowych, myślę o myciu auta w weekend raz na tydzień, w domu posiadamy 2 samochody. Znalazłem takie urządzenie, blackdecker myjka ciśnieniowa, co sądzicie o tej myjce? Cena jest atrakcyjna a firma jak kojarzę z serii urządzeń budowlanych. Czy ktoś z forum korzysta z tego urządzenia?

zmod./pomid.
Awatar użytkownika
joankaa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 26 maja 2014, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Myjka ciśnieniowa ? -warto ?

Post »

Dobrze się sprawdza, nawet do domywania czasem jakiegoś smaru z kostki :)
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Myjka ciśnieniowa ? -warto ?

Post »

Cześć

Czy używa ktoś myjek mniej znanych marek ? Lavor, Nilfisk, może coś z marek marketowych ?
Przymierzam się do zakupu myjki, zależy mi na >400L/h i solidnej pompie w cenie do 600-650zł, co niestety wyłącza karchera. Ciśnienie jest drugorzędne.
Zastosowanie ogólnodomowe czyli mycie samochodów, motocykli, rowerów, kosiarek, ciągnika ścian etc.
Ktoś coś ? :)
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4205
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Myjka ciśnieniowa ? -warto ?

Post »

Ja się przymierzam do NAC, Nilfisk też są dobre, Lavory nie mają dobrych wpisów w necie.
Do NAC nabrałem zaufania po kosie spalinowej; niby chińskie, ale nie pachnie Chinami. Powiedziałbym ekonomiczna europejska robota. Ponoć to amerykańska firma.
Myjka NAC jest od przeglądanych Karchera i Makity 2-3 stówki tańsza, a ma znacznie lepsze wyposażenie(ciepła woda, wbudowany zbiornik, długi wąż).
Ale sam też porad posłucham.

zmod, pomid.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Myjka ciśnieniowa ? -warto ?

Post »

Nie wiem jaką masz kose NAC, ale ja też mam tej firmy i nigdy więcej NAC (u szwagra rozsypała się przekładnia kątowa). Z ameryki to oni mają tylko w nazwie "american concept" po naszemu 'amerykański pomysł' w domyśle 'na wydojenie naiwnych' ;-)
NAC z tego co widzę w ich katalogu nie ma podgrzewania wody, tylko opcje zasilania ciepłą wodą z kranu (a to mają wszystkie myjki). Zresztą to opcja myjek za kilka tysięcy :(
Czytam o nilfisku i wygląda całkiem, całkiem.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4205
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Myjka ciśnieniowa ? -warto ?

Post »

newrom pisze:nie ma podgrzewania wody, tylko opcje zasilania ciepłą wodą z kranu (a to mają wszystkie myjki)
Właśnie nie. Większość do 1000PLN ma max. 40st na wejściu. NAC 60!
Poza tym znam takich co i Makitę wykończą w tydzień.. ; myślę, że dwa NACe zrobią więcej niż jeden Karcher- bo taka jest różnica w cenie.

zmod, pomid.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”