Sposoby na muchy, jakie?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Sposoby na muchy, jakie?

Post »

Ciężko pracujemy nad naszymi ogródkami i kiedy chcemy odpocząć nie pozwalają nam na to muchy. Nie pytam jak ich się pozbyć z domu, bo ten temat już mam opracowany. Czy można zrobić coś, by było ich mniej na podwórku. Zaznaczam, że nie mam żadnych zwierząt i śmieci, które by prowokowały owe muchy do mieszkania u mnie. Ratunku !!!
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Mam wrażenie, że w tym roku jest ich więcej niż zwykle, i to w dodatku te takie duże.
Waleria
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

A domu nie masz pomalowanego na kremowo, jasno-żółto lub coś w tym rodzaju?

Jeśli tak to przemaluj na jasny niebieski!
Mietek.
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Dom mam koloru ciemnobrązowego. Szczerze mówiąc nie chciałabym by był niebieski. Te muchy to dokuczały też w poprzednim roku. Sąsiad miał krowy. W tym roku pozbył się ich. Mam nadzieję, że i much będzie mniej. Pytałam, bo może ktoś zna jakieś rośliny, których muchy nie lubią (nie piszcie mi o muchomorach), albo jakiś środek, który nie szkodzi zwierzętom. Nie mogę stosować tych bardzo trujących, bo na moim podwórku (niewiedzieć czemu) nocami wszystkie koty z okolicy robią sobie party. Z góry dziękuję za rady.
Awatar użytkownika
krysp50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 628
Od: 22 lut 2007, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Myślę, że takiej metody jeszcze nikt nie opracował.
U mnie w mieszkaniu sprawdza się już czwarty rok bazylia. Nie wiem jak będzie w tym roku, ale na parapecie w każdym pomieszczeniu mam posadzoną w doniczce bazylię. Nie każdy ten zapach lubi, jednak w mieszkaniu latem jej nie czuć - okna są zawsze otwarte i muchy nie wlatują /zdarza się pojedyncza sztuka, ale to nie plaga/.Mam ją też na balkonie razem z tzw. komarzycą i zauważam,że owadów jest mniej.Jesienią natomiast usuwam ją z pokojów, bo zapach nie jest przyjemny, szczególnie jak się wchodzi z dworu, ale też jesienią jest już mało much.
Posadziłam ją też wokół tarasu na działce /przypadek, bo były nadwyżki siewek w zeszłym roku/, i wydawało się - ale za to nie ręczę, że było ich mniej. Na pewno u mnie w mieszkaniu się dotychczas sprawdziło.
Pozdrawiam Krystyna
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Dzięki za radę. Widać będę musiała podwórko obsadzić bazylią. Co do much w domu to polecam siatki. Są tanie i łatwe w montażu. Nie polecam białych z wiadomych względów (muchy od strony zewnętrznej je pstrzą).
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

Bea..podeślę Ci moje modliszki..one bardzo lubią muchy..
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Nie wiem czy by je koty nie zjadły. Jaszczurki jedzą.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Kiedyś słyszałam taką radę, żeby przy kuchennym oknie posadzić orzech włoski, właśnie ze względu na muchy.
Waleria
ANETA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1466
Od: 14 lis 2006, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

U mnie rosną orzechy włoskie i nie widzę aby to w jaki kolwiek sposób miało odstraszać muchy :roll: , much mam mnóstwo nie można otworzyć drzwi bo wszystkie hurtem wlatują mi do domu , okna opaskudzone są okropnie :evil: nawet posiedzieć przed domem nie można spokojnie , a o spokojnym grilowaniu to pozostaje mi tylko pomarzyć , no chyba że muszki grilowane będę jeść :evil:
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Z tymi orzechami to masz rację. Rosną u mnie dwa wielkie i wcale to muchom nie przeszkadza. Niestety sąsiad dokupił inwentarz. Ma teraz byka, krowę, cielaka i kozę. Ja natomiast dokupiłam cztery łapki na muchy (dla mnie, dla męża i dla wnuków) i mnóstwo lepów. Zauważyłam, że jak poświęcę pół godziny na wybijanie tego tałatajstwa, to mam przez jakiś czas spokój. Kiedyś liczyłam - utukłam 176. Najgorzej jest faktycznie przy grilowaniu. Kupiłam parasol (taki z siatki) i zakrywam nim produkty żywnościowe. Wiem, że lepy nie są zbyt eleganckie, ale jak wiszą obok drzwi to mogę spokojnie wchodzić do domu. Drzwi mam przeważnie otwarte, ale założyłam zasłonkę z bambusa. Chyba jedyny sposób na spożywanie jakichkolwiek posiłków na dworze to siedzenie z łapką. I pomyśleć, że mamy XXI wiek....
Wojciech M
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 6 mar 2010, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Vung Tau
Kontakt:

Re: Czy ktoś zna sposób na muchy ?

Post »

Może warto pozakładać budki dla sikor. One między innymi zżerają much. Słyszałem również, że udostępnienie gliny może przyciągnąć jaskółki, które much zżerają w dużych ilościach.
Zapraszamy do regulaminu FO
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy ktoś zna sposób na muchy ?

Post »

Ptaszków u mnie zatrzęsienie, ale nie dają rady ;:112. Mam nowy sposób na okna. EM zrobił ramy z siatkami. Zakłada się je na wiosnę, a na zimę można zdjąć. W ten sposób mam czyste ramy okienne i nie muszę kupować siatek co roku. W tym roku jakoś na razie muszysk nie widać. Może zima je trochę przetrzebiła?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”