Katalogowanie roślin - jaki program

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
edyta
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 26 wrz 2007, o 18:23

Katalogowanie roślin - jaki program

Post »

Witam
Czy macie jakieś programy komputerowe (lub namiary na takowe darmowe w internecie) do katalogowania roślin które posiadacie ?
edyta
Wszystko co potrzeba mi do szczęścia to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów...
kubota74
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 12 mar 2009, o 08:05

Post »

Garden Organizer Deluxe 2.2: Programy Internet Standard
A ma ktoś może coś podobnego ale w polskiej wersji językowej ???
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Czy zależy Ci na profesjonalnym programie?
Ja do porad związanych z ogrodem wykorzystuję darmowy program do stworzenia własnej książki kucharskiej.
Jest trochę prymitywny,ale bardzo prosty w obsłudze i doskonale się sprawdza i dla moich skromnych potrzeb zupełnie jest wystarczający.Można też dodawać zdjęcia. Polecam.
kubota74
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 12 mar 2009, o 08:05

Post »

Wolałbym program który jest do tego przeznaczony. Myślałem o zrobieniu bazy danych i mam już pomysł ale za bardzo nie umiem obsługiwać Microsoft Office Access 2007.
Rafal111
200p
200p
Posty: 392
Od: 15 wrz 2008, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

program do prowadzenia ogrodu

Post »

Chciałem zrobić sobie zarus ogrodu i pozaznacząc gdzie co posadziłęm i zasiałem. Chciałem nanosić sobie uwagi w stylu : opis, kiedy nawoziem, choroby itd.
Czy jest coś takiego najlepiej darmowe? :)
Pitoleusz
200p
200p
Posty: 283
Od: 25 wrz 2010, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: program do prowadzenia ogrodu

Post »

Takie raczej obejście niż odpowiedź, ale możesz narysować sobie projekt ogrodu, miejsca nasadzeń zaznaczyć np. cyframi, potem wkleić do Excela i stworzyć sobie tabelę.
Baz danych typu Access nie polecam z tego powodu, że nauka jednak sporo zajmuje i łatwo się zniechęcić, choć narzędzie potężne i sprawdziłoby się.
Może jak kiedyś znajdę chwilę to coś takiego stworzę i wstawię dla chętnych. Ale nie obiecuję, bo czasu mało, choć zima długa to może coś wygospodaruję.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Program do katalogowania rośłin poszukiwany

Post »

Zrobiłam swoją bazę roślin w Excelu, mam sporo kolumienek z różnymi danymi, do tego wstawiam kolejne arkusze dla dodatkowych informacji, można wklejać zdjęcia roślin, segregować wg. różnych kryteriów, robić wydruki i co tam potrzeba. Jedyna wada, to spora objiętość pliku, nawet jeśli się doda tylko miniaturki zdjęć... W jednej z kolumienek wpisuję dość dokładnie gdzie dana roślina jest posadzona, a do tego rośliny w naturze oznaczam tabliczkami z nazwą.

Niestety nie znam aplikacji, która pozwalałaby pokazać czytelnie rzut ogrodu z nazwami posadzonych roślin, a do tego przy każdej z nich dokładny opis odmiany, kiedy, gdzie kupiona, kiedy i gdzie posadzona, jakie ma wymagania, jaka duża rośnie, kiedy ciąć, kiedy nawozić, jak kwitnie, jakie sąsiedztwo lubi itd itp.

Kto zna taki program? Kto czegoś takiego używał i mógłby z czystym sumieniem polecić?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Rafal111
200p
200p
Posty: 392
Od: 15 wrz 2008, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Program do katalogowania rośłin poszukiwany

Post »

chyba mam pomysł ... zrobie to w html
tylko nie wiem jak dużą mapę działki tam wstawić i podzielic
Awatar użytkownika
Asiula z wyspy
200p
200p
Posty: 459
Od: 9 mar 2010, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik, obecnie Dublin

Re: Program do katalogowania rośłin poszukiwany

Post »

Ja też szukam programu. Tyle że ja chciałam coś do prowadzenia przejrzystego dziennika ogrodowego. Zeszyt się nie sprawdził głównie z powodów problemu z edycją i wyszukiwanie było bardzo ciężkie.

Znalazłam dwa ciekawe programy.
Jeden jest organizerem który bardzo łatwo można sobie przystosować do różnych potrzeb. Dopiero go testuję od paru dni, ale wygląda interesująco.
Można go ściągnąć TU, bo jest darmowy. Plusem jest że ma polskie znaki, chociaż wersja jest po angielsku.

Drugi jest programem typowo do zarządzania ogrodem. Na tej stronie można ściągnąć trial Ten jest bardzo rozbudowany, ma bazę danych, pozwala prowadzić dziennik, zapis kupna i sprzedaży, zarządzać różnymi ogrodami. Można dodawać info o roślinach, zdjęcia nawet audio i filmy. Niestety wszystko po angielsku i nie ma polskich znaków...
Ogród to dzieło sztuki.... w trakcie tworzenia !
Mój kawałek podłogi
Awatar użytkownika
anet84
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 21 lip 2007, o 19:47
Lokalizacja: świętokrzyskie

Osobista baza roślin

Post »

Czy istnieje aplikacja, program lub strona gdzie można tworzyć bazę swoich roślin, np tych, które posiadamy w ogrodzie? Jestem początkującą ogrodniczką i często muszę zasięgać informacji o uprawie roślin. Zdarza mi się też, że podczas spontanicznych zakupów:) nie pamiętam wszystkich odmian roślin, które posiadam. Takie info w zasięgu ręki bardzo by się przydało. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”