Garaż blaszany

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Pawel91
200p
200p
Posty: 264
Od: 4 sty 2008, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Utwardzenie terenu pod garaż blaszany.

Post »

gemciu83 pisze:Osobiście powiem tak (bo to reklamę robisz) dół na pół szpadla wybrać i nawieź cegły lub tej reklamówki. Weź zagęszczarkę min. 80kg i ubij to. Postaw garaż.
Dół na pół szpadla, czyli ok. 15 cm ?

P.S. nie mam zamiaru nic reklamować :) podałem dla przykładu.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Utwardzenie terenu pod garaż blaszany.

Post »

Wykop na 20cm, daj 10cm piasku luzem, wyrównaj łatą i zagęść, powinno zagęścić się na 7-8cm, resztę zasyp starym gruzem i też ubij, na to daj drobnego kruszywa i znowu ubij. Kruszywo najlepsze z dodatkiem gliny, lepiej się zagęszcza.
Awatar użytkownika
radekcezar
100p
100p
Posty: 125
Od: 28 mar 2014, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Leżajska

Post »

Witam

Noszę się z zamiarem zrobienia sobie garażu na działce, dla samochodu i pozostałych gratów.
Od razu mówię, że murowany ( pozwolenie budowy), odpada, duże koszty i cała ta procedura. Jestem po budowie domu i musiałem walczyć z tą całą biurokracją, po prostu, już mi się nie chce patrzeć na tych urzędasów ;:145 .
Jak nie murowany, to jaki ? Wymyśliłem sobie blaszaka, ale po na namyśle stwierdziłem, że w lecie będzie w nim można smażyć jajka na karoserii samochodu, a w zimie no wiecie. Koszt takiego większego blaszaka zaczyna się od 4000 złotych polskich + jakaś tam izolacja, to by wyszło z 7000.
Ostatnio trafiłem na ogłoszenia gdzie sprzedają kontenery-izotermy, z samochodów ciężarowych, na dodatek ceny są przystępne.
A może by z tego zrobić garaż? Wszystkie na ogół mają 2,4 2,5 metra szerokości, a długość może wynieść nawet 13 metrów. Jeżeli by się trafiły dwa krótsze, to by można by złączyć ze sobą i w tedy by wyszło 5 metrów szerokości, a jak by był ten 13- nasto metrowy , to przeciąć na pół i też połączyć ze sobą.
Jest wiele plusów takiego rozwiązania. Te kontenery są zrobione zazwyczaj z sztucznego materiału, więc nie rdzewieją, mają solidne duże drzwi ( można by było jeszcze zrobić dodatkowe małe, wejściowe), zazwyczaj mają porządną podłogę i co najważniejsze , jest izolacja. U nas w pracy wożą piwo takimi kontenerami i naprawdę dobrze trzymają temperaturę w zimie, a latem nie jest tak gorąco.
Postawił by takie cudo, zamontował by świetliki w suficie, dodatkowe drzwi , pomalował by na biało na zewnątrz ( nie będzie w środku takiej żarówy), instalację elektryczną, dżakuzi i 40 calową plazmę .
Z tymi dwoma patentami z końca to trochę przesadziłem.
Co wy na to? Może jakieś pomysły na zmodyfikowanie mojego pomysłu? Jestem otwarty na pomysły i wizje .
Pozdrawiam
Jak ktoś trafi szóstkę w Totka, to niech mi kupi Hondę CBF 1000, lub w ostateczności CBF 600 S :)
Ten sprzęt śni mi się po nocach.
sadrak
50p
50p
Posty: 61
Od: 16 mar 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Garaż z kontenera-izotermy.

Post »

Idea ciekawa. Jeśli ni chcesz myśleć o pozwoleniu to są tylko dwa wyjścia - oficjalnie będzie to pomieszczenie tymczasowe (chyba do roku) lub na zgłoszenie jako garaż nie związany na stałe z gruntem (chyba do 25m^2). Druga sprawa to konstrukcja - powinno być bez problemu gdyż jest to montowane na samochodzie i wytrzymuje wstrząsy, podmuchy wiatru. Jedynie przelicz sobie dach na obciążenie śniegiem dla pewności (w środku będzie samochód) oraz nie zapomnij o wentylacji i powinno być ok. ... tylko ta szerokość nie będzie komfortowa...
Awatar użytkownika
radekcezar
100p
100p
Posty: 125
Od: 28 mar 2014, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Leżajska

Re: Garaż z kontenera-izotermy.

Post »

Znalazłem fajny kontener, parę kilometrów od siebie. Tylko nie znam ceny.
Izoterma z trzech stron, z jednej plandeka. Nawet pasuje takie rozwiązanie, to jest z dużego dostawczaka 13 m długości, 2,4 m szerokości, 2,5 wysokości.
Przetnę go na pół i połączę tymi stronami co jest pladeka ( ściągnę ją ) i w tedy wyjdzie nawet przyzwoity garaż, 6,5m na prawie 5m.
A co do legalności to się zgodzę z przedmówcą, lecz jak ma się sąsiadów ok, to nie ma problemu. Tylko nie trzeba go montować na stałe, najlepiej przykręcić, w razie "W" to można go zdemontować.
Jak ktoś trafi szóstkę w Totka, to niech mi kupi Hondę CBF 1000, lub w ostateczności CBF 600 S :)
Ten sprzęt śni mi się po nocach.
sadrak
50p
50p
Posty: 61
Od: 16 mar 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Garaż z kontenera-izotermy.

Post »

Jeśli dobrze zrozumiałem to chcesz połączyć dwie połówki na dachu. Jeśli tak to weź pod uwagę, iż na dachu będzie mogło zgromadzić ci się dwa razy więcej śniegu niż dla oryginalnej izotermy. Dodatkowo rozstaw bocznych ścian to nie będzie już 2,4m tylko 2x więcej. Strzałka ugięcia dachu będzie bardzo duża pod obciążeniem... również boczne ściany będą dużo mocniej obciążone. Musisz zatem wzmocnić tą konstrukcję, aby nie zapadła ci się do środka zimą.... (nie tylko dach ale również ściany boczne - chyba że podeprzesz je na środku gdzie jest łączenie).
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pnącze na blaszany garaż

Post »

Zobacz to: ;:oj
Obrazek
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Pnącze na blaszany garaż

Post »

Coś niesamowitego, ciekawe ile lat musi rosnąć do takich wymiarów.
Zastanawiam się, czy blacha nie nagrzeje się za bardzo (u mnie południowa ekspozycja), czy nie przypiecze roślin ;:218
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Pnącze na blaszany garaż

Post »

Przy dobrych warunkach i dużej ilości sadzonek około 5 lat. Winobluszcz nie pozwoli aby blacha się nagrzała, jemu nic nie zaszkodzi ;:219
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Pnącze na blaszany garaż

Post »

Oho, czyżby terminator? A przy ew zmianie koncepcji da się go eksmitować z działki?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Pnącze na blaszany garaż

Post »

Aquaforta pisze:A przy ew zmianie koncepcji da się go eksmitować z działki?

Jak wykopiesz wszystko dokładnie (a nie jest to proste) to da się... u mnie nawet siatkę z ocynku powyginał :wink:
dziakowiec
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 12 paź 2014, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowe świętokrzyskie

Re: Utwardzenie terenu pod garaż blaszany.

Post »

Napiszę w tym temacie, bo dotyczy właśnie terenu pod "pomieszczeniem gospodarczym" (popularny blaszak). Po zmontowaniu na opasce z bloczków betonowych i zakotwiczeniu w narożnikach słupkami betonowymi postanowiłem środek wysypać kruszywem. Wszystko ok, tylko niestety, przez kruszywo - (5-10 cm warstwa) zaczyna przerastać perz, który był w tym miejscu na działce, pojawia się także skrzyp. Błędem było wysypanie kruszywa wprost na ziemię, trzeba było jakąś folię położyć. Teraz nie bardzo chce mi się przesypywać 1,5 tony kamienia. I tu moje pytanie - czy chemicznie da się całkiem wyjałowić podłoże w tym miejscu, żeby nic nie rosło, i to najlepiej nie w tym sezonie, tylko w dłuższym okresie czasu? Mogę to opryskać, posypać, polać z konewki - jak pasuje.
Pozdrawiam, dzięki za rady :)
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Utwardzenie terenu pod garaż blaszany.

Post »

Ja mam wysypane ok. 15 cm klińca, takiego białego łamanego. Nie ubijałem, ujeździło się kołami a reszta mnie nie interesuje. Pamiętaj o zgłoszeniu w wydziale budownictwa tego "budynku gospodarczego". Chwasty bym opryskał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”