Garaż blaszany

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
coron3r
50p
50p
Posty: 83
Od: 9 paź 2010, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Blaszak kontra garaż z płyt betonowych

Post »

Czekać aż się fura nagrzeje to trochę nieekonomiczne i nieekologiczne miom zdaniem. A poza tym Tobie nie chce się wstawiać auta do garażu a mi wychodzić 2 razy tylko po to aby go odpalić. Kwestia nawyku. Ale zrobił się mały offtopic. Mam nadzieję że jednak znajdzie się jeszcze ktoś kto doradzi.
mamly
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 9 lip 2019, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Garaż blaszany jako szopa na narzędzia

Post »

Cześć.
Czy ma ktoś z Was na ROD garaż blaszany, jako szopkę/schowek na narzędzia ? Od wczoraj jestem dzierżawcą ogródka w ROD i pomieszczenie na kosiarki itp. sprzęty jest w opłakanym stanie tzn. krzywe ściany. dziura w dachu. Mam pomysł, aby to zburzyć, wylać mały fundament i postawić garaż o wymiarach 2x2 lub 2x3 metra na narzędzia/stoły/krzesła i resztę sprzętu ogrodowego.
Natan29
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 3 sie 2019, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Garaż blaszany

Post »

A ja się zastanawiam co wybrać czy garaż blaszany czy wybudować sobie wiatę drewnianą. Jakie macie doświadczenia? Co może sie lepiej sprawdzić? Generalnie mam garaż w bryle budynku i parkuję w nim moje auto, ale od niedawna także żona ma prawo jazdy i auto i mówiąc szczerze odśnieżanie zimą zanim ruszy to jakaś trauma będzie.. Zastanawiam się czy wiata, częściowo może przytulona do budynku (konkretnie sąsiadująca ze ścianą garażu), a z drugiej strony może lekko zabudowana (choć jeśli tak, to czym najlepiej?) będzie dobrym rozwiązaniem? Czy lepiej jednak zainwestować w blaszak?
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Garaż blaszany

Post »

Ja mam typowy blaszak z dodatkowymi drzwiami. Po zainstalowaniu przez firmę byłem zadowolony do pierwszych przymrozków. Po mroźnej nocy kapało z dachu i woda zamarzała na aucie. Wilgoć była i podłoga mokra cały dzień. Auto zawilgocone i szyby zaparowane. Postanowiłem coś z tym zrobić. Wyciąłem otwory wentylacyjna ze wszystkich 4 stron. Wstawiłem w nie kratki drzwiowe, łazienkowe. Dach, sufit wykleiłem styropianem. Teraz jestem zadowolony, wcześniejsze problemy zniknęły.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”