Inspekt - plany,budowa,zakładanie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
guser
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 maja 2007, o 15:43

Inspekt - plany,budowa,zakładanie

Post »

Witam
Mam wolne 10m2 na których chce zrobić sobie inspekt do rozmnażania głownie thuje,świerki,sosny. Mam kilka wątpliwości a mianowicie czy postawić go w miejscu oświetlonym czy zacienionym.Spotkałem się także z kilkoma rozbieżnościami co do sadzenia sadzonek.Kiedy najlepiej je sadzić na wiosne czy raczej jesienia?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

W szkółce widziałam takie iglaste przedszkole tuż pod ścianą budynku, w cieniu, a właściwie półcieniu. Stron świata nie pamiętam :oops:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Kubuś
200p
200p
Posty: 326
Od: 2 paź 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Siedlec, Mazowsze

Inspekt a rozsadnik - jaka jest różnica ?

Post »

Takie głupie pytanie, ale nie mogę nigdzie znaleźc różnicy miedzy, czy w ogóle pojęcia;

rozsadnik a inspekt (ciepły lub zimny)

Pozdrawiam :wink:
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Inspekt - to "mini szklarnia" przyspieszająca wzrost roślin bardzo wczesną wiosną ( najczęściej przeznaczonych na rozsadę )

Rozsadnik - część pola lub ogrodu przeznaczona do produkcji rozsady
Awatar użytkownika
nero
50p
50p
Posty: 84
Od: 23 lip 2008, o 20:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

INSPEKCIK

Post »

Witam , a ja zrobiłem coś takiego muszę jeszcze zrobić wierzchnią ramkę z folii mam nadzieję że zda egzamin bo zamierzam póżniej w nim wysiać jakieś kwiatki i wyłożyć rozsadę ogórków do zahartowania i paprykę jak mi wyjdzie :shock: nie jest duży bo nie mam dużo rozsady nada się ? :oops:


Obrazek
pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Guser, a po co Ci inspekt do rozmnażania iglaków? :shock: Przecież one zupełnie nie boją się chłodu.
Sadzonki mozna robić i wiosną i jesienią, a własciwie cały rok. Trzyma się je w stale wilgotnej ziemi, w ocienionym miejscu.
Inspekt słuzy do przyśpieszania wschodów i rozwoju roslin wrazliwych na zimno i powinien stać w miejscu widnym.

Nero, Twój inspekt jest wzorcowy ;:333
Awatar użytkownika
nero
50p
50p
Posty: 84
Od: 23 lip 2008, o 20:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Kasialerio , ten "inspekcik" zbudowałem wczesną wiosną aby wcześniej mieć własna "pikówkę" np..: salaty, ziólek ,niektórychch kwiatów i kilka krzaków ogurków , impregnować go chyba nie będę bo spelnił już swoją rolę i odstawiłem go w ustronne miejsce i mam dodatkowy kawalek ziemi choćby na pomidory :wink:

A Tobie Catte dzięki za pozytywna ocenę ;:114
pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
mamciax2
200p
200p
Posty: 321
Od: 23 lut 2010, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Inspekt z okien

Post »

Mam prośbę i potrzebuje waszej pomocy. Mam okna i chciałabym z nich wykombinować inspekt, ale nie wiem jak sie do tej pracy zabrać.
Poproszę o rady i wskazówki co mogę potrzebować prócz okien.
Pozdrawiam Dana :)
Awatar użytkownika
Tomekl
50p
50p
Posty: 56
Od: 3 kwie 2010, o 16:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska - Trzebinia

Re: Inspekt z okien

Post »

Witam, niedawno także robiłem inspekt, mały co prawda bo z jednego okna ale mi potrzebne były deski (na ściany), kantówka na rogi żeby wszystko móc połączyć, wkręty do drewna i zawiasy a z narzędzi to piła, wyżynarka, śrubokręt, pomijając już takie oczywiste trzeczy jak metr, linijka lub coś na jej kształt, kątomierz, ołówek albo coś podobnego.
Awatar użytkownika
Tomekl
50p
50p
Posty: 56
Od: 3 kwie 2010, o 16:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska - Trzebinia

Re: Inspekt - zakładanie

Post »

Witam, nie chciałem zakłądać nowego tematu a że nie znalazłem potrzebnych mi informacji w istniejących tematach o inspekcie to postanowiłem zapytać.
Zbudowałem niedawno inspekt i włożyłem do niego rośliny, które chcę przezimować w doiczkach, doniczki zakopałem ale nie wiem co dalej, górna część roślin będzie nie zapezpieczona a w zimie w inspekcie będzie temperatura minusowa, czy rośliną, które będą miały bezpośredni kontakt z mroźnym powietrzem to nie zaszkodzi? Nie chciałbym by przemarzły, czy powinienem jeszcze dodatkowo każdą roślinę opatulić geowłókniną? A może wystarczy obsypać korą lub torfem?
Liczę na pomoc w tej sprawie, rośliny które chciałbym przezimować w inspekcie to sadzonki rododendronów, hortensji ogrodowej i trzmieliny.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Inspekt - zakładanie

Post »

Trzeba osłonić .Możesz częściowo obsypać korą i dodatkowo zrobić parawan dookoła inspektu. :D
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Inspekt - zakładanie

Post »

Tomekl to zależy jaka ma być wewnątrz minimalna temperatura, tu jest ciekawe rozwiązanie dostosowane do potrzeb zimujących roślin, okrywanie wewnątrz roślin wg mnie nie ma sensu
http://translate.google.pl/translate?hl ... 26prmd%3Db
Awatar użytkownika
Tomekl
50p
50p
Posty: 56
Od: 3 kwie 2010, o 16:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska - Trzebinia

Re: Inspekt - zakładanie

Post »

Dziękuję za odpowiedzi, Moniko, bardzo ciekawy artykuł, jeżeli dobrze zrozumiałem to powinienem ocieplić od wewnątrz ściany styropianem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”