Monitoring ogrodu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Monitoring ogrodu

Post »

Ta syrena to niezły pomysł, tani ale skuteczny, teraz w ostatnie święta miałem wizytę... co ciekawe obok domku gospodarczego jest kojec z psem, pies szczekał, ale że wcześniej szczekał na sąsiada, każdy go w domu zlekceważył, gdyby nie sąsiad który wrócił wcześniej i spłoszył złodzieja na czujce który zaczął hałasować ostrzegając wspólników za domem, to okradli by mnie z tego i owego... Wracając do tematu, w moim przypadku alarm profesjonalny nie opłaciłby mi się dla kosiarki na przykład, ale taki mały piszczyk za 30 zł, używałem podobnego do c.o. na 3 bateryjki, podłączony do drzwi w szopce, zaalarmowałby co poniektórych, zaś deski z gwozdziami, przy naszym prawie gdzie złodziej ma większe prawa niż właściciel okradany, jest nieco niebezpieczny... ;:223
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Monitoring ogrodu

Post »

Przypomniałem sobie jeden reportaż, gdzie było iż u nas w kraju jak ktoś ma płot, to nie może go wykończyć na ostro, żadnych ostro wyciętych sztachet, płaskowników ciętych na ostro, drutu kolczastego ( osobne zezwolenie w domu prywatnym) żadnego potłuczonego szkła na murkach, bo grozi to uszczerbkiem na zdrowiu uczciwie zarabiającego złodzieja, przechodzącego przez płot z naszym dobytkiem... mieli to zmienić ale nie wiem co z tym dalej :wink:
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
53jaro
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 7 sie 2010, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Re: Monitoring ogrodu

Post »

Witam.- ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt. Do wysokości 1,80 m ogrodzenie nie może być zakończone zaostrzonymi elementami, drutem kolczastym, tłuczonym szkłem (z Prawo Budowlane ). Czyli ogrodzenie wraz z drutem kolczastym na górze lub szkłem powinno mieć minimum 181 cm.
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Monitoring ogrodu

Post »

Z innej beczki... tak się zastanawiam, będzie burek szczekał, wypuszczę go z kojca i pójdę sprawdzić ogrodzony sad, i będzie na moim terenie złodziej, i burek go pogryzie... i co wtedy? Będzie to z mojej winy, burka czy złodzieja? Siatkę mam na 150 cm. czyli wychodzi że skoro nie zrobiłem na co najmniej 181 cm, i nie wykończyłem na ostro, to znaczy się że nie mam nic przeciwko wizycie złodzieja, i sam mu ją umożliwiłem stawiając niższe ogrodzenie :?: Może przesadzam, ale skoro ostatnimi czasy winniczek jest rybą, to wszystkiego można się spodziewać...
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
piszczywtrawie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 18 kwie 2013, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Monitoring ogrodu

Post »

moim zdaniem sam monitoring nic nie zdziała, lepsza będzie taka ochrona, wtedy firma z która podpiszesz umowę będzie stale obserwować czy coś się dzieje na tym terenie i w razie jakiegoś zagrożenia mogą tam od razu przyjechać, nagranie nawet jakby miało zostać wykorzystane na policji samo w sobie ma małą siłę działania


Pisownia!!!
Luizka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 lut 2017, o 04:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Monitoring ogrodu

Post »

Hej wszystkim :)
Moim zdaniem alarm w ogrodzie to niepotrzebny i irytujący krzykacz, który wcale nie odstrasza potencjalnych złodziejaszków. W przypadku monitoringu, jeżeli się samemu nie siedzi przez 24/7 to tylko i wyłącznie agencja ochrony. Osobiście korzystam z usług firmy ochroniarskiej na całej posiadłości, włącznie z ogrodem. Choć u mnie prócz monitoringu częściowo jest zainstalowany system czujników ruchu, dzięki czemu automatycznie jest wysyłana ochrona w przypadku nieproszonych gości. Świetne rozwiązania z tą bezprzewodową siecią alarmową - polecam
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Monitoring ogrodu

Post »

Faktycznie świetna agencja w przypadku każdorazowego alarmu najpierw dzwonią pod wszystkie podane nr. w celu podania hasła a później jadą sprawdzić. Dokładnie taka sama sytuacja w przypadku "cichego alarmu". No ale jak ktoś ma "posiadłość" a nie dom z ogrodem to może faktycznie są inne zasady.
danlodz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 27 lut 2017, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Monitoring ogrodu

Post »

Nie oszukujmy się ale za dobrą kamerę która coś w nocy widzi trzeba zapłacić ładnych parę złotych koło 500 od stuki plus rejestrator. Zawsze można system z alarmem zintegrować, w razie włamania właściciel od razu jest powiadamiany przez GSM wraz z obrazem na telefonie. Satel takie rozwiązania prowadzi. Ale znowu koszta :wink: Agencja ochrony dobra rzecz, ale jaki jest ich czas reakcji?, 20 min? tyle złodziejowi wystarczy :wink: Tylko internet był by potrzebny na działce, np plusa play itp. z sztywnym adresem.

Ewentualnie można założyć czujniki PIR i "kilka" lamp na działce aby w razie złodzieja na działce widno jak w dzień się zrobiło ;:oj
Juzek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 maja 2022, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Monitoring ogrodu

Post »

Ja kupiłem kamerę na kartę sim zewnętrzną orllo z11 i dobrze się sprawdza ma tryb nocny, powiadomienia na telefon po wykryciu ruchu i alarm. Można sobie też podejrzeć obraz z telefonu przez ich apke
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”