Giętarka do drutu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Giętarka do drutu

Post »

Mam prośbę,może ktoś się orientuje jaką giętarkę ,mogłabym kupić żeby wyginać drut w formie koła.Chciałabym zrobić stojaki do róż i powojników.Będę wdzięczna za podpowiedź.
_fox_

Re: giętarka do drutu

Post »

Zależy jaki drut, jakiej grubości no i jakiej średnicy te kółka ;:108 Ze zbrojeniówką może byś problem ale gładki nawet fi 10mm można wygiąć domowym sposobem bez giętarek.
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: giętarka do drutu

Post »

Mam sporo drutu zbrojeniowego,żeberkowanego,pozostałość po budowie.Więc jak jest, dobrze by było go wykorzystać.Koła by pasowały tak ok 50-70 średnicy.A w jaki sposób domowym sposobem mogę wyginać gładki drut.Może warto kupić.

Obrazek
_fox_

Re: giętarka do drutu

Post »

No właśnie zbrojeniówka jest sprężysta ;:223 Ja wyginałem na rurze bądź beczce /ale gładki drut/ w rurce robiłem otworek /aby drut wszedł w niego blokując koniec/ i owijało się drut na rurze jak sprężynę. Później się zdejmowało i pilarką przecinało kolejne zwoje. W zależności od potrzeb, ale nie raz ciężko było kręcić ;:223
Przy małych średnicach można zrobić coś w stylu dyby ale zamiast szyi umieścić tam rurę ;:306
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: giętarka do drutu

Post »

Jacku rozumiem o co chodzi...koniec drutu w dziurkę i opasać beczkę. :lol: Ale z tego co mam raczej byłoby ciężko,więc chyba ta gęciarka by się przydała.Patrzyłam na allegro ale jest tyle różnych i oczywiście w różnych cenach.Wystarczyła by mi do takiego drutu jak pokazałam na zdjęciu.
_fox_

Re: giętarka do drutu

Post »

Z tego co widzę to fi 10 lub 12 mm i przy kilku sztukach można to ręcznie wygiąć ale niestety męska ręka potrzebna.
Awatar użytkownika
radekcezar
100p
100p
Posty: 125
Od: 28 mar 2014, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Leżajska

Re: giętarka do drutu

Post »

Witam
Z giętarką do obręczy, jest problem. To jest dość skomplikowana i droga maszyna.
Mim zdaniem lepiej pójść do sklepu elektrycznego, kupić delikatną bednarkę ( płaskownik metalowy), na ogół jest on już zwinięty w obręcz. Tniesz ile trzeba i gotowe, bez roboty i solidne.
Tu możesz zastosować bednarkę delikatną, jak i grubą, ocynkowaną lub ze stali nierdzewnej, a nawet miedziane.

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... 15&ndsp=25
Jak ktoś trafi szóstkę w Totka, to niech mi kupi Hondę CBF 1000, lub w ostateczności CBF 600 S :)
Ten sprzęt śni mi się po nocach.
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: giętarka do drutu

Post »

Radku, to też jest wyjście.Tylko zastanawiam się jak połączyć bednarkę z tymi drutami .Bo spawanie to raczej nie chodzi w grę.Pewnie trzeba by było dokupić jakiś płaskownik,na nogi dla takich stojaków i połączyć to wkrętami metalowymi.Czy dobrze myślę. :?: Takich stojaków potrzeba mi niestety sporo,bo ogród mam duży.Znalazłam też w internecie że niektóre zakłady świadczą usługi gięcia drutu.Ale muszę się dowiedzieć czy tak jest i ile kosztuje taka usługa.Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie by zrobić takie stojaki we własnym zakresie to bardzo proszę o radę.
wiktor1061
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 16 maja 2013, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: giętarka do drutu

Post »

Georginia proponuje ci się spytać w jakimś warsztacie samochodowym, czy Panowie byli by skłonni ekstra babce pomóc. Jeżeli tak to pakuj takowe pręty i powiedz im co byś chciała, a nawet jak się uśmiechniesz to ci pospawaja na gotowo. Pamiętaj że 4 piwa dla nich (około 10 zł), to nie 50 zł za usługa, dużo uśmiechu, i żartów.
Awatar użytkownika
radekcezar
100p
100p
Posty: 125
Od: 28 mar 2014, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Leżajska

Re: giętarka do drutu

Post »

Alicjo.
Troszkę robiłem w temacie. Obróbka metali itp., więc zrobienie stojaka na twoje potrzeby, bez ingerencji spawarki, lub połączeń skręcanych , to już jest sztuka ;:108 .Żeby wygiąć pręty i to w taki sposób, żeby wszystko trzymało się bez połączeń spawanych, lub skręcanych, to trzeba prawdziwego fachowca.
Stojak z płaskownika metalowego, jest łatwiejszy w obróbce z kilku powodów. Obręcze masz gotowe. Podstawę wyginasz na najzwyklejszej giętarce, choć by tą do strzemiączek zbrojeniowych ( za 50 zł. na allegro ) i w twoim przypadku najważniejsze, nie musisz spawać, możesz skręcić. Są blacho wkręty, do wszystkiego, każdej maści i koloru.
W takim przypadku możesz zrobić to we własnym zakresie. Wkrętarka, zwykła giętarka i coś do cięcia metalu i to wszystko.

-- 6 sty 2015, o 22:17 --

Tak, jak przedmówca napisał. Narysuj, zrób foto stojaka i coś pomyślimy nad tym. Kupi się kilometr płaskownika, mam potrzebny sprzęt i ogień
Jak ktoś trafi szóstkę w Totka, to niech mi kupi Hondę CBF 1000, lub w ostateczności CBF 600 S :)
Ten sprzęt śni mi się po nocach.
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: giętarka do drutu

Post »

Wiktor,super pomysł.Jutro przejadę się i popytam. :lol: Muszę poćwiczyć jak się gra bezradną kobietkę. ;:306 Praca w ogrodzie takim cechom nie sprzyja.

Radku,tak właśnie myślę że masz zupełną rację,płaskownik,bednarka i wkręty.To najprostsze i najłatwiejsze do wykonania domowym sposobem.
Radku ,tylko trochę daleko do Ciebie,żeby skorzystać z Twojej propozycji.Ale bardzo dziękuję.
Awatar użytkownika
radekcezar
100p
100p
Posty: 125
Od: 28 mar 2014, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Leżajska

Re: giętarka do drutu

Post »

Nie musisz grać bezradnej kobiety. Wystarczy, że nią jesteś, oczywiście, mam na myśli w pozytywnym znaczeniu.
Kobieta sama w sobie to , już potężna broń ;:333
Jak ktoś trafi szóstkę w Totka, to niech mi kupi Hondę CBF 1000, lub w ostateczności CBF 600 S :)
Ten sprzęt śni mi się po nocach.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: giętarka do drutu

Post »

Podpórka do kwiatów,dwa pierścienie na prętach,na allegro,widziałem po 7 zł z groszami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”