Przydomowa hodowla kur cz.1

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
martika30
100p
100p
Posty: 174
Od: 21 sie 2013, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kury w ogrodzie - gatunki

Post »

Zgadzam sie miałam różne kurki i im bardziej dzikie(bardziej pierwotne cechy) tym bardziej sobie radza w otoczeniu i potrafia drapać, kopać wychodzić poza ogrodzenie. Jednak nie muszą być na gotowej karmie bo umią sobie wszystko znaleźć co im potrzebne w swoim otoczeniu lub sąsiada. Obecnie posiadam zwykłe nioski, leghorny i araukany. W tych ostatnich jestem "zakochana", choć potrafią zniszczyć to i owo.
gosiawil478
100p
100p
Posty: 138
Od: 30 lip 2013, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kury w ogrodzie - gatunki

Post »

Moje nie dostają gotowej paszy bo nigdy nie wiadomo ile tam chemii. Jedzą pszenicę,jęczmień,kukurydzę,zielonki,warzywa. Araukany podobają mi się ze względu na ich zielone jajka i oryginalny wygląd ale niestety musiałam z nich zrezygnować właśnie przez to że niszczyły.
Pozdrawiam GOSIA
martika30
100p
100p
Posty: 174
Od: 21 sie 2013, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kury w ogrodzie - gatunki

Post »

Gosiawil, czy sadzałaś swoje araukanki na jajkach(kwokę)?
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kury w ogrodzie - gatunki

Post »

Ja tez hoduję kurki ale bardziej ,,mieszańce" dla oka i jajek. Jednak muszę się zgodzić ,że potrafią zniszczyć rabatkę kwiatową czy warzywniczą, szczególnie jak wiosną przekopie się ogródek i posieje lub zasmakuje im nasza roślinka.Zawsze znajdzie się taka co przeleci i ,,przemiesza" nasionka ;:oj Moim zdaniem to ,że kopią to w tym miejscu znalazły niezłe robale i grzebią za resztą smakołyków.Dołki grzebią w miejscach suchych i w nich się piaskują. ,,Mieszańce" dlatego ,że wokół dużo drapieżników i jeszcze wczoraj lis sprzątnął mi zielononóżkę która nosiła zielone jajka :cry: Jednak najbardziej to zachwycają mnie gołoszyjki- takie paniusiowate :lol:

Natomiast nawóz kurzy zbieram do kompostownika i wiosną jest jak znalazł . Szczególnie uwielbiają go dalie i kany ponieważ już jesienią przygotowuję pod nie głębokie dołki i w czasie zimy wsypuję do nich kupki. Wiosną zasypuję kompostem na ok 10 cm, na to karpy i podziwiam dorodne kwiaty. Nawóz lubią też dynie i wiele, wiele innych roślin ale z kurzeńcem trzeba ostrożnie bo można spalić roślinkę.
gosiawil478
100p
100p
Posty: 138
Od: 30 lip 2013, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kury w ogrodzie - gatunki

Post »

martika30 pisze:Gosiawil, czy sadzałaś swoje araukanki na jajkach(kwokę)?
Niestety ale jak miałam Araukany nie były one zbyt chętne do wysiadywania. Na ich jajkach albo siedziała Silka albo trafiały do inkubatora.
Pozdrawiam GOSIA
martika30
100p
100p
Posty: 174
Od: 21 sie 2013, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kury w ogrodzie - gatunki

Post »

Ok. Dzięki. U mnie siedziała w tamtym roku jedna kurka a drugą musiałam zniechęcić bo było już za późno. W tym roku nie chciała siedzieć zadna araukanka :shock: Inkubator fajna rzecz. ;:108
martika30
100p
100p
Posty: 174
Od: 21 sie 2013, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kury w ogrodzie - gatunki

Post »

Jolek pisze:Ja tez hoduję kurki ale bardziej ,,mieszańce" dla oka i jajek. Jednak muszę się zgodzić ,że potrafią zniszczyć rabatkę kwiatową czy warzywniczą, szczególnie jak wiosną przekopie się ogródek i posieje lub zasmakuje im nasza roślinka.Zawsze znajdzie się taka co przeleci i ,,przemiesza" nasionka ;:oj Moim zdaniem to ,że kopią to w tym miejscu znalazły niezłe robale i grzebią za resztą smakołyków.Dołki grzebią w miejscach suchych i w nich się piaskują. ,,Mieszańce" dlatego ,że wokół dużo drapieżników i jeszcze wczoraj lis sprzątnął mi zielononóżkę która nosiła zielone jajka :cry: Jednak najbardziej to zachwycają mnie gołoszyjki- takie paniusiowate :lol:

Natomiast nawóz kurzy zbieram do kompostownika i wiosną jest jak znalazł . Szczególnie uwielbiają go dalie i kany ponieważ już jesienią przygotowuję pod nie głębokie dołki i w czasie zimy wsypuję do nich kupki. Wiosną zasypuję kompostem na ok 10 cm, na to karpy i podziwiam dorodne kwiaty. Nawóz lubią też dynie i wiele, wiele innych roślin ale z kurzeńcem trzeba ostrożnie bo można spalić roślinkę.
Moje też uwielbiają różne roślinki np. jabłka, buraki,ogórki.
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1342
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Kury w ogrodzie - gatunki

Post »

W tamtym roku moje kurki też bardzo lubiły posiekane jabłka, w tym roku jeszcze nie dostały. Całych nie chciały mimo, że leżały pod drzewami. Do tego zielonka typu koniczynka, pięciornik i mniszek.
gosiawil478
100p
100p
Posty: 138
Od: 30 lip 2013, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kury w ogrodzie - gatunki

Post »

martika30 pisze:Ok. Dzięki. U mnie siedziała w tamtym roku jedna kurka a drugą musiałam zniechęcić bo było już za późno. W tym roku nie chciała siedzieć zadna araukanka :shock: Inkubator fajna rzecz. ;:108
To się zgadza inkubator jest fajny tylko trzeba z nim uważać bo człowiek nawet nie wie kiedy i biega u niego ponad 200 kurczaków :D
Pozdrawiam GOSIA
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kury w ogrodzie - gatunki

Post »

Bo jak się pisze na ,,wolierze" łapiesz wirusa ;:108 bakcyla ;:108 i co tam jeszcze i ani się obejrzysz a masz całe podwórko :;230 strasznie zaraźliwe to jest ;:183

Na zimę dobrze jest nadwyżki jarzyn nasuszyć i inne przysmaki z ogródka.W czasie gdy jest śnieżnie to uwielbiają takie namoczone dodatki wybierać :D
martika30
100p
100p
Posty: 174
Od: 21 sie 2013, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kury w ogrodzie - gatunki

Post »

gosiawil478 pisze:
martika30 pisze:Ok. Dzięki. U mnie siedziała w tamtym roku jedna kurka a drugą musiałam zniechęcić bo było już za późno. W tym roku nie chciała siedzieć zadna araukanka :shock: Inkubator fajna rzecz. ;:108
To się zgadza inkubator jest fajny tylko trzeba z nim uważać bo człowiek nawet nie wie kiedy i biega u niego ponad 200 kurczaków :D
No to ja sie powaznie zastanowie nad inkubatorem ;:19 Bo tak dużo to ja niejadam. ;:170

-- 26 sie 2013, o 16:33 --
Jolek pisze:Bo jak się pisze na ,,wolierze" łapiesz wirusa ;:108 bakcyla ;:108 i co tam jeszcze i ani się obejrzysz a masz całe podwórko :;230 strasznie zaraźliwe to jest ;:183

Na zimę dobrze jest nadwyżki jarzyn nasuszyć i inne przysmaki z ogródka.W czasie gdy jest śnieżnie to uwielbiają takie namoczone dodatki wybierać :D
Masz rację moze i tak zrobię z tymi suszonkami. :idea:
martika30
100p
100p
Posty: 174
Od: 21 sie 2013, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kury w ogrodzie - gatunki

Post »

Mam pytanie czy ktoś z Was sadził kwokę albo nastawiał inkubator o tej porze roku. Chodzi mi o to czy da rade wychować kurczaki tak późno. :roll:
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kury w ogrodzie - gatunki

Post »

martika30 wszystko się da :D pytanie tylko czy masz warunki aby je odchować w zdrowiu zapewniając ciepło ,witaminy, prawidłowe żywienie aby nie miały krzywicy i dużo też zależy jaka będzie jesień i na ile masz czas aby przy nich chodzić jeśli będą musiały być zamknięte z powodu niesprzyjających warunków i koszty energii jeśli trzeba będzie dogrzewać.
Polecam Ci ,,forum woliera". Znajdziesz tam dużo ciekawych tematów dotyczących żywienia zimą i chowu późnych lęgów.
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”