Przydomowa hodowla kur cz.1

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Kury w ogrodzie - gatunki

Post »

Rozumiem, że jastrząb musi jeść, tylko dlaczego wybrał sobie moje kury i to w dodatku rasowe. Dodatkowo jeszcze czasami odwiedza mnie lisek, więc muszę bardzo pilnować żeby wieczorem nie zapomnieć zamknąć kurnik.
Barbara
Winogrodek
200p
200p
Posty: 388
Od: 14 gru 2010, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowe Mazowsze

Re: Kury w ogrodzie - gatunki

Post »

Zuraw pisze:
Reniak pisze:Od czterech lat jestem posiadaczka siedliska na wsi
Co prawda nie odpowiedziałaś mi co do gatunków, ale pod pozostałymi względami Twój wpis jest super! O takie coś właśnie mi chodzi, półdziki chów w ogrodzie :) Zwłaszcza te domki rozsiane po ogrodzie - rewelacyjny pomysł. Jaką mają one wielkość i ile ich wstawiłaś przy 11 kurach? Z jedenastu kur ile masz jajek w różnych okresach roku? I jaką rasę hodujesz? Brojlery odpadają bo jestem wegetarianinem więc tylko jajka, a kury będą miały raczej możliwość naturalnego zejścia z tego świata.
Z tym dzikim chowem kur to uważaj - jak się jakiś drapieżnik typu lis, kuna itp. zachęci to ci wyniesie wszystkie kury. Kura powinna mieś zamykany na noc kurnki gdzie nic się w nocy nie dostanie.
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Kury w ogrodzie - gatunki

Post »

O tak Winogrodekma rację moje na noc są dokładnie zamykane, wszystkie wymienione zwierzęta u mnie występują. :D
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

Możecie wkleić zdjącia jak u Was to wygląda ?
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kury w ogrodzie - gatunki

Post »

Winogrodek pisze: Z tym dzikim chowem kur to uważaj - jak się jakiś drapieżnik typu lis, kuna itp. zachęci to ci wyniesie wszystkie kury. Kura powinna mieś zamykany na noc kurnki gdzie nic się w nocy nie dostanie.
Ale to wymaga codziennego otwierania/zamykania. To sporo czasu pochłania.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
mariolad
200p
200p
Posty: 213
Od: 10 mar 2013, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Kury w ogrodzie - gatunki

Post »

Witam :)
Ja też w tym roku zaplanowałam hodowlę kur.Na jajka to kupię sobie zielononóżki 10 szt i kogutka do nich,i 5 leghornów.Mam już parkę białoczubów(choć wydaje mi się że to troszkę mieszańce),3 czubatki i silke.Te kupiłam z nadzieją,że będą na kwoczki.Jajek mam około 4 dziennie od 6 kur.O hodowli kur i nie tylko możecie przeczytać tutaj:http://www.forum.woliera.com/index.php?redir=1.Super strona polecam.
Mariola
mariolad
200p
200p
Posty: 213
Od: 10 mar 2013, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

Takie jajka możesz kupić na allegro.W zależności od jakiej kurki chcesz to różnie kosztują np;od 1zł jaja lęgowe zielononóżki do 6zł cochima.Ja nigdy nie kupowałam bo dopiero zaczynam hodowle ale moja ciocia kupiła jaja perliczków i wszystkie się wylęgły.
Mariola
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

Ale to musiała byc radocha jak zaczęły wychodzić. Piękny widok - polecam youtue
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

Jak zaczynasz hodowlę kur to weż pod uwagę, że kury z różnych hodowli się po prostu nie lubią i nawzajem się przeganiają.
arkawroc
200p
200p
Posty: 447
Od: 24 sty 2011, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: wrocław

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

wczorak dokupiłem 4 kurki, te stare nie bardzo zadowolone sa z nowego towarzystwa ganiaja młodzież po wybiegu i tłuka , chyba je rozdzielę siatką
TheBestThing
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 14 mar 2013, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

Dzień dobry!
Właśnie buduję kurnik na ok. 10 - 12 kurek i mam pytanie czy jak najpierw kurnik zasiedlę 4 kurami dorosłymi a po tygodniu czy dwóch dokupię kolejne 6-tygodniowe to czy nie powstanie jakiś konflikt czy nie będą się dziobały? To mój pierwszy kurnik i brak mi jeszcze doświadczenia a w literaturze nie wspomina się o niczym takim.
Może lepiej będzie najpierw umieścić młode a potem dorosłe? Czy to nie ma znaczenia?

Założyłam 'dziennik budowy' kurnika, jak ktoś miałby ochotę zerknąć to zapraszam
http://thebestthing12.blogspot.com/p/kurnik.html

Pozdrawiam,
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

Jeśli tylko możliwe, należy kupować kury z jednej hodowli. Kury się nie integrują. Czasami rok trwa zanim zgodnie chodzą po wybiegu.
TheBestThing
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 14 mar 2013, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mała, przydomowa hodowla kur

Post »

quote="Barbara2000"]Jeśli tylko możliwe, należy kupować kury z jednej hodowli. Kury się nie integrują. Czasami rok trwa zanim zgodnie chodzą po wybiegu.[/quote]

Dziękuję, tego się obawiałam. Niestety nie jest możliwy zakup kur dorosłych z miejsca, skąd będę miała młodsze kurki. Mam taką cichą nadzieję, że jeśli zasiedlenie kurnika jednymi i drugimi nastąpi tego samego dnia, to może się uda?

PS. też jestem z opolszczyzny :-)
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”