Traktor ogrodowy,ciągnik,minitraktor

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Traktor ogrodowy,ciągnik

Post »

vodo pisze:Niektóre podmioty gospodarcze mogą sprzedać bez vat
Mitów ciąg dalszy bo to z reklamy towar bez Vat - to fikcja.
Firmy które "sprzedają bez Vat" stosują zabieg marketingowy.
Przykład towar w sklepie cena 1230 zł i akcja u nas bez Vat ;:306 czyli za 1000 zł klient jest przekonany że zyskuje 23 %

Jeżeli ktoś to rozumie to wie że firmy obniżają cenę o 18,7 % a nie sprzedają bez Vat !!
Fikcja ale daje iluzjonistyczną przewagę nad tymi sprzedawcami którzy dają 20 % obniżkę i końcowa ich cena jest niższa niż towar bez Vat

Jak pisał Newrom - gotówka negocjacje to jedyna bezstresowa droga.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Traktor ogrodowy,ciągnik

Post »

Nie mówimy tu o mitach.Jak kupujesz sprzęt w sklepie ,wiem możliwe że vatu nie unikniesz ale kupując za gotówkę jest pole do popisu(nawet w Polsce).Dam przykład kupowałem kosiarkę normalnie 1600 by kosztowała ale że kupowałem za gotówkę to nieco powyżej 1400 taki sam zestaw.Więc powyżej 10%upustu.Wiem jak trafisz na dilera to nie spuści ceny ale jak mniejszy sklepik to idzie się dogadać(nawet na Ukrainie).Tak zdaję sobie sprawę że niektórzy stosują chwyty marketingowe jak napisałeś w poście.Można też sprowadzić sprzęt przez Ali...coś tam tylko wpisów pozytywnych coś mało o tym portalu.Popytam sklepy(znajomych sprzedawców) czy jest możliwość sprowadzenia tego sprzętu z zagranicy na pewno mają większe pole do popisu.Sprawdza się(ale w Polsce)a jak to jest z importem niestety nie wiem.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Traktor ogrodowy,ciągnik

Post »

Import jest banalnie prosty ale pod warunkiem że nie zamierzasz kombinować.
Kiedy potrzebowałem dobrej lampy do akwarium znalazłem ją na Tajwanie i ................ kilkanaście kliknięć myszą i towar już zmierzał do naszego kraju.
Mail z agencji celnej na Okęciu z fakturą (sprzedawca dołączy ją do przesyłki) którą musiałem przetłumaczyć i dołączyć bankowy dowód zapłaty (u mnie paypal ).
Odesłałem i po 30 minutach miałem wyliczone należności celne i Vat czyli ile i na jakie konto mam wpłacić. Na drugi dzień lampa dotarła do domu.
Tak to działa.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Traktor ogrodowy,ciągnik

Post »

Jak duże jest cło z Ukrainy i czy trzeba jeszcze raz vat płacić w Polsce jeśli zapłaci się za granicą.?
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Traktor ogrodowy,ciągnik

Post »

Vat zapłacisz nawet jak zapłaciłeś go na Ukrainie. (możesz się starać o zwrot od Ukraińców, wystarczy przedstawić potwierdzenie wywozu dać prowizję firmie która to załatwia)

Gdy nie będziesz miał faktury eksportowej to cło i Vat wyliczą z wartości brutto czyli zapłacisz cło i podatek od Vatu pobranego na Ukrainie.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Traktor ogrodowy,ciągnik

Post »

Troszkę skomplikowane ale do ogarnięcia.Byle cło i podatek nie dowaliły za dużo, bo to będzie mało opłacalne.Jeszcze szansa że ktoś w Polsce będzie to sprzedawał i serwisował.Sprzęt na wiosnę bardziej potrzebny więc może się coś zmieni,co roku widzę więcej wynalazków z Azji po sklepach niektórzy to nawet serwisują.A co ty sądzisz o tym ciągniku(pomijając że po części chiński)?
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

ciągnik jednoosiowy goldoni

Post »

Witam ,gdzie można znaleźć informację o ciągniku jednoosiowym goldoni jolly 57i,niedawno zakupionym (używany)sprawny.Chodzi mi o dane techniczne.
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Traktor ogrodowy,ciągnik

Post »

Jak już na pisałem jest to CIĄGNIK JEDNOOSIOWY (inne nazwy:dzik,glebogryzarka z tylnym napędem,nośnik narzędzi)ten akurat ma tylko glebogryzarkę w zestawie ale można do niego różny osprzęt podpiąć.Interesują mnie tylko dane techniczne lub gdzie takie informacje szukać?
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Traktor ogrodowy,ciągnik

Post »

Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
zmeczony
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 29 gru 2017, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktor ogrodowy,mikrociągnik

Post »

zmeczony pisze:Witam

1.Jaki filtr oleju będzie w traktorku Kubota XB1?

Dobiorę coś z Filtrona?

2. Czy syntetyczny olej ....
Filtr do Kuboty XB-1 to: W21ESO1530
wymiary:
(mm): 81 / (mm): 84/: M20 x 1,5

gr: 316 g

Pasuje do modeli:
KUBOTA
B 1550 , B 1700 , B 1710 , B 1750 , B 2100 , B 2110 , B 2150 , B 2400 , B 2410, B 4200 , BX 2200 , F 2000 , F 2100 , F 2560 , F 2880 , GL 11000 , GL 5500 S , GL 6000, GL 6500 S , GL 7000 , GL 9000 , G 26 , KC 120 , KC 121 , ZD 28
KIOTI
CK 20 , CK 22 , LB 1714
Cod: 33270019

Cod original:
W21ESO1530 HH15032094 1524132094 1524132090
/ KUBOTA KIOTI

https://obrazki.elektroda.pl/5104613400 ... _thumb.jpg

Pozdrawiam
:-)
Kubonaa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 sty 2019, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Ciągnik na raty

Post »

Witajcie,
chciałbym w tym roku kupić ciągnik, ale raczej nie za gotówkę, będę musiał wziąć go na raty i zastanawiam się, czy mam na to w ogóle jakieś szanse. Pod względem dochodów powinno być ok, ale co jeszcze biorą pod uwagę przy ocenie możliwości spłaty?
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktor ogrodowy,ciągnik

Post »

Biorą wydatki i z różnicy wychodzi czy stać Cię na ratę i życie. Nowy ciągnik ogrodowy będziesz brać czy używkę? Bo używane to chyba kredyt gotówkowy i zakup "za pieniądze".
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Traktorek scout

Post »

Witam
Czy ktoś z forumowiczów wie coś na temat traktorków scout to chyba jakaś nowość na polskim rynku. Traktorki z silnikiem na wzór tzw esów.Na wschodzie podobno w sprzedaży od 10 lat tylko ja nie bardzo mam możliwość zdobycia info a jeszcze żeby pochwalił sie o nich ktoś kto używa to by było super.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”