Traktor ogrodowy,ciągnik,minitraktor

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Ja bym polecił John Deera,jeśli sprzęt ogrodniczy mają tak samo trwały jak rolniczy to ciężko będzie znaleźć coś lepszego.
pawel1959
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 15 lis 2012, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Deer jest ok. tylko ceny są przerażające. Nowy 1026 z ładowaczem kosztuje 63+VAT , a mój budżet jest niestety sporo mniejszy
pawel1959
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 15 lis 2012, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

co sądzicie na temat używanych japońskich traktorków yanmar, kubota , mitsubishi ?
Aleksx
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 5 maja 2011, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Są tez traktorki/ładowarki firmy AVANT z bogatym wyposażeniem
Jedyna wada to cena, ale pomarzyć można.
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

pawel1959 pisze:co sądzicie na temat używanych japońskich traktorków yanmar, kubota , mitsubishi ?
Przy budowie ogrodów, ciągniczki są mało funkcjonalne.
AVANT (łamaniec) jest do średnich i dużych ogrodów.
Najwygodniejszy i wszechstronny jest Skid Steer Loader
Bez znaczenia jakiej firmy, czy będzie to JCB, New Holand, J. Deer, Bobcat, etc.....

Ważne jest by wybrać model o masie własnej poniżej 1T, cięższy sprzęt, niszczy swoją pracę
pawel1959
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 15 lis 2012, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Jaka jest przewaga ładowarki nad ciągnikiem przy zakładaniu ogrodu? Ładowarka nie ma WOM tylko sama hydraulikę i w sumie po skończeniu prac trzeba ją sprzedać.
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Ładowacze, mają zerowy promień skrętu, nadają się do ciasnych lub gęsto obsadzonych ogrodów.
Ciągniki z wałkiem przekazania mocy mają stosunkowo dużą średnicę skrętu i dość długie są w zestawianiu z osprzętem.
Praca ciągnikiem wiec jest mocno ograniczona i w zasadzie kończy się na zaoraniu średniej powierzchni.
Precyzyjne prace np przy niwelacji terenu już są mało możliwe do wykonania.
Jak popracujesz chwile z ładowaczem zrozumiesz na czym polega różnica.
Miałem traktorek, ale po kupnie ładowacza stal się bezużyteczny.
Dziś nie wyobrażam sobie przygotowania gruntu bez ładowacza, praca jest szybka wygodna i precyzyjna.
Wadą jest naturalnie cena samego SSL i jego osprzętu. Choć do ciągniczka nie jest specjalnie taniej, dokupić osprzęt.
Każdy profesjonalny sprzęt ogrodniczy, nie rolniczy napędzany jest hydraulika nie wałkiem.
Jeśłi w ciągniku jest TUZ to poprzez wałek, napędzana jest pompa, bo osprzęt ma wiele funkcji więc tak czy siak musi być hydraulika.
pawel1959
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 15 lis 2012, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Dzięki za wyjaśnienia. Zasiałeś mi wiele wątpliwości.W sumie firma, która robiła u mnie ogród przy domu też korzystała głównie z ładowarek( awant i weidemann). Co ciekawe to właśnie oni polecili mi zakup ciągnika - bardzo narzekali na Awanta ( głównie chodziło o serwis ). Teren , który mam do przygotowania jet duży i w zasadzie chyba nie trzeba maszyny która ma zerowy promień skrętu a obserwując ceny SSL i osprzętu to za kwotę 40 tys. nie za bardzo można kupić coś sensownego ?
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Poszukaj modelu Bobcat 463 produkowany był w latach 2001- 2008 zastąpił go S70, ale bynajmniej mi S70 nie pasuje wolę poprzednika.
Czasem można trafić modele z lat 70' M310, M371 i podobne. Zaleta tych dziadków jest niska masa i rewelacyjne siniki benzynowe.
Odpalają w każdej temp. ich żywotność do remontu głównego przeciętnie wynosi 40 lat. Są tam silniki firmy KOHLER.
Są to jednostki z lat 50' ale nadal wszystkie części można dostać w Polsce. Łatwo też dostawić inne tanie silniki no B@S Vanguard 16KM i 18KM.
Pasują też Chińczyki GX420 16KM. hydraulika to prostota, choć pompa juz jest niedostępna i nie ma zamiennika. Ale wiem że pasuje tam pompa od
Białoruś T25 która kosztuje 60zł !!!!. taki sprzęt do odnowy która nie jest kosztowna można wyrwać za jakieś 5000-7000zł resztę masz na osprzęt ;)
W leasing brałem Avanta chyba to był model 200, najmniejszy i szybko oddałem, zwyczajnie łamańce nie są tak zwrotne i wszechstronne jak SSL'e
pawel1959
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 15 lis 2012, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

Zaraz wezmę się za poszukiwanie. Czy masz może jakieś namiary na osprzęt : glebogryzarkę , niwelator, bronę wirnikową itp.
będę b. wdzięczny.

Pawle bardzo proszę nie cytuj tekstu, na który bezpośrednio odpowiadasz. Niepotrzebnie wydłuża to post - aniawoj
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

I tu się zaczynają schody. Nowe wyposażenie kosztuje niemało.

Brona wirnikowa około 60.000zł
Niwelator pasywny około 10.000zł
Niwelator aktywny GPS ponad 100.000zł
Glebogryzarka około 25.000zł

Ale można to trochę obejść szukając na portalach aukcyjnych.
Brona długo wisiała na portalu za 12.000zł
Glebogryzarkę kupujesz dowolną hydrauliczną, każdy zakład ślusarski dopasuje zaczep za około 500zł
Niwelator pasywny też zrobisz w zakładzie ślusarskim będzie to na pewno 1/3 ceny, albo i mniej

Do prostowania terenu stosowane są trimmery:
http://www.youtube.com/watch?v=Qinf0DTgInU
Cena zbliżona do cen nowego samochodu klasy Audi A4
pawel1959
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 15 lis 2012, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktorek ogrodowy

Post »

ogrod2000 pisze:I tu się zaczynają schody. Nowe wyposażenie kosztuje niemało.

Brona wirnikowa około 60.000zł
Niwelator pasywny około 10.000zł
Niwelator aktywny GPS ponad 100.000zł
Glebogryzarka około 25.000zł

Ale można to trochę obejść szukając na portalach aukcyjnych.
Brona długo wisiała na portalu za 12.000zł
Glebogryzarkę kupujesz dowolną hydrauliczną, każdy zakład ślusarski dopasuje zaczep za około 500zł
Niwelator pasywny też zrobisz w zakładzie ślusarskim będzie to na pewno 1/3 ceny, albo i mniej

Do prostowania terenu stosowane są trimmery:
http://www.youtube.com/watch?v=Qinf0DTgInU
Cena zbliżona do cen nowego samochodu klasy Audi A4
No to nieżle. Ceny mnie powaliły. Chyba taniej by wyszło wynajęcie firmy ogrodniczej.Skupię się chyba na traktorku. Za kwotę 40 tys. można kupić go z niezbędnym osprzętem. Dzięki jeszcze raz za info
KDesign
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 16 sty 2013, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Traktorek ogrodowy jaki kupić

Post »

Witam wszystkich na forum.
Mam dość duży problem z zakupem traktorka ogrodowego.
Mam do koszenia około 30 arów w jednym ogrodzie (duże wzniesienia) i ok 15 arów w drugim(prawie płaska).
Chciałbym kupić traktorek z koszem do kwoty 4 tys i kompletnie nie wiem na co się zdecydować.
Wiem już jedno, że musi to być silnik z pompą olejową.
Proszę o opinie na temat różnych firm tj. MTD CRAFTSMAN itp
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”