Traktor ogrodowy,ciągnik,minitraktor

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktor ogrodowy,ciągnik

Post »

Jeśli cło jest 3%, VAT 23% to przy cenie netto 2800zł koszty będą takie
2800+84+644=3528zł. Koszty odprawy celnej to kilkadziesiąt złotych za takie bzdurki.
Do tego koszt transportu (podnosi cło jak i VAT), No ale powiedzmy że za 5 stówek ktoś go przywiezie.
Daje to 4k pln, ciągle jest oszczędność ale problem z ew gwarancją.
Taniej by było jakby sobie wyskoczyć na zwiedzanie Lwowa i wracając przywieźć pod kocykiem, nie kłopocząc celników odprawą.
Chyba że w Polsce jest golas, a na Ukrainie z osprzętem wartym kolejne stówki.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Traktor ogrodowy,ciągnik

Post »

Trudno pod kocykiem jeżeli musimy na granicy uzyskać potwierdzenie wywozu tax free a to niezbędne aby otrzymać zwrot Vat. Czyli za 2800 nie będzie !!!
(kocyk to też ryzyko odpowiadania za próbę uszczuplenia należności podatkowych przez niezgłoszenie towaru do odprawy celnej).
Wyliczenie robi się troszeczkę inaczej
Cena z faktury plus transport to dopiero jest wartość celna !!
Czyli 2800 + 500 = 3300 (brak faktury za transport to przyjęcie stawek np z cennika DHL )
Teraz dopiero cło około 100 zł
Dla Vat więc jest kwota 3400 więc dodamy 23% czyli 782 zł
Agencja celna 50-120 zł zależy czy mamy umowę oraz czy dodatkowo zapłacimy składowanie. Jak coś się nie będzie podobać celnikom to będziesz dosyłał dokumenty.
Wersja pod kocykiem 3500 (plus ewentualna grzywna - należności razy 10)
wersja z cłem (bez Vat Ukrainy) koszt około 4250 zł
a przy wersji brutto to już 5100 zł.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Traktor ogrodowy,ciągnik

Post »

Coś wyczuwam czarny scenariusz sprowadzenia tego.Można by spróbować zakup kogoś na Ukrainie.Niektóre podmioty gospodarcze mogą sprzedać bez vat lub z upustem(w naszym kraju też tak jest)za gotówkę można się targować.Tylko cło zostaje.Może któraś firma spedycyjna przywozi z zagranicy sprzęt i wie jak załatwiać formalności.?
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktor ogrodowy,ciągnik

Post »

Za transport nie wezmą z DHL jeśli sam zawiezie, albo oświadczy że przywiózł znajomy bo akurat był na wycieczce.
Masz racje że wartość celna to cena+transport. Wartość do podatku VAT to cena+transport+CŁO (płaci się podatek od podatku).
Większość firm transportowych wie jakie są potrzebne dokumenty jeśli jeżdżą w tamtym kierunku.
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Traktor ogrodowy,ciągnik

Post »

Dzięki za poradę,spróbuję się zorientować jak tym sposobem można coś wywieść pomijając trochę kosztów.A co do tego ciągnika,prawdopodobnie cena w Polsce dotyczy tylko ciągnika(jak to w Polsce) a do tego potrzebne są narzędzia.A na ukraińskim portalu widziałem całe zestawy (glebogryzarka ,pług)które na pewno trochę kosztują
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Traktor ogrodowy,ciągnik

Post »

Zapytaj kilku sprzedawców. Gdy kupowałem ciągniczek to cena była X + pług 2skiby+kosiarka rozdrabniająca+glebogryzarka.
Pojechałem, pogadałem co mi jest potrzebne i w końcu za X kupiłem cały zestaw.
Przy używkach jest większe pole manewru, ale może przy nówce i gotówce ktoś będzie wolał dorzucić narzędzie niż nie sprzedać sprzętu.
Z oszczędzaniem przez ukrywanie mocno uważaj i przemyśl czy warto ryzykować. Jak nie robisz tego na co dzień to Cię stres zje, a celnicy potrafią to zauważyć :]
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Traktor ogrodowy,ciągnik

Post »

vodo pisze:Niektóre podmioty gospodarcze mogą sprzedać bez vat
Mitów ciąg dalszy bo to z reklamy towar bez Vat - to fikcja.
Firmy które "sprzedają bez Vat" stosują zabieg marketingowy.
Przykład towar w sklepie cena 1230 zł i akcja u nas bez Vat ;:306 czyli za 1000 zł klient jest przekonany że zyskuje 23 %

Jeżeli ktoś to rozumie to wie że firmy obniżają cenę o 18,7 % a nie sprzedają bez Vat !!
Fikcja ale daje iluzjonistyczną przewagę nad tymi sprzedawcami którzy dają 20 % obniżkę i końcowa ich cena jest niższa niż towar bez Vat

Jak pisał Newrom - gotówka negocjacje to jedyna bezstresowa droga.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Traktor ogrodowy,ciągnik

Post »

Nie mówimy tu o mitach.Jak kupujesz sprzęt w sklepie ,wiem możliwe że vatu nie unikniesz ale kupując za gotówkę jest pole do popisu(nawet w Polsce).Dam przykład kupowałem kosiarkę normalnie 1600 by kosztowała ale że kupowałem za gotówkę to nieco powyżej 1400 taki sam zestaw.Więc powyżej 10%upustu.Wiem jak trafisz na dilera to nie spuści ceny ale jak mniejszy sklepik to idzie się dogadać(nawet na Ukrainie).Tak zdaję sobie sprawę że niektórzy stosują chwyty marketingowe jak napisałeś w poście.Można też sprowadzić sprzęt przez Ali...coś tam tylko wpisów pozytywnych coś mało o tym portalu.Popytam sklepy(znajomych sprzedawców) czy jest możliwość sprowadzenia tego sprzętu z zagranicy na pewno mają większe pole do popisu.Sprawdza się(ale w Polsce)a jak to jest z importem niestety nie wiem.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Traktor ogrodowy,ciągnik

Post »

Import jest banalnie prosty ale pod warunkiem że nie zamierzasz kombinować.
Kiedy potrzebowałem dobrej lampy do akwarium znalazłem ją na Tajwanie i ................ kilkanaście kliknięć myszą i towar już zmierzał do naszego kraju.
Mail z agencji celnej na Okęciu z fakturą (sprzedawca dołączy ją do przesyłki) którą musiałem przetłumaczyć i dołączyć bankowy dowód zapłaty (u mnie paypal ).
Odesłałem i po 30 minutach miałem wyliczone należności celne i Vat czyli ile i na jakie konto mam wpłacić. Na drugi dzień lampa dotarła do domu.
Tak to działa.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Traktor ogrodowy,ciągnik

Post »

Jak duże jest cło z Ukrainy i czy trzeba jeszcze raz vat płacić w Polsce jeśli zapłaci się za granicą.?
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Traktor ogrodowy,ciągnik

Post »

Vat zapłacisz nawet jak zapłaciłeś go na Ukrainie. (możesz się starać o zwrot od Ukraińców, wystarczy przedstawić potwierdzenie wywozu dać prowizję firmie która to załatwia)

Gdy nie będziesz miał faktury eksportowej to cło i Vat wyliczą z wartości brutto czyli zapłacisz cło i podatek od Vatu pobranego na Ukrainie.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Traktor ogrodowy,ciągnik

Post »

Troszkę skomplikowane ale do ogarnięcia.Byle cło i podatek nie dowaliły za dużo, bo to będzie mało opłacalne.Jeszcze szansa że ktoś w Polsce będzie to sprzedawał i serwisował.Sprzęt na wiosnę bardziej potrzebny więc może się coś zmieni,co roku widzę więcej wynalazków z Azji po sklepach niektórzy to nawet serwisują.A co ty sądzisz o tym ciągniku(pomijając że po części chiński)?
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

ciągnik jednoosiowy goldoni

Post »

Witam ,gdzie można znaleźć informację o ciągniku jednoosiowym goldoni jolly 57i,niedawno zakupionym (używany)sprawny.Chodzi mi o dane techniczne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”