Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Nooo, proszę - uderz w stół...
Obrońcy srok - nie należę do osób krzywdzących zwierzęta, wręcz przeciwnie :!: , ale dlaczego tak panoszące się drapieżniki mają być objęte ochroną :?: Może uargumentujcie jakoś sensownie i rzeczowo, bo póki co to tylko bicie piany i zbędne zacietrzewienie, a problem ze srokami, które przyczyniają się do stopniowego wyginięcia rodzimych gatunków ptaków jest dość powszechnie znany - wystarczy poczytać, choćby w Internecie. Ten gatunek ptaków, niebędący naszym rodzimym niszczy rodzime gatunki - to Wam nie przeszkadza?
Renato - mieszkam w Małopolsce, gdzie sroki mają się nader dobrze i przyrost ich jest bardzo duży, co potwierdzić możesz w źródłach internetowych. Nie przeszkadza mi ich krzyk, ani inne sprawy. Zwracam uwagę na to, że niszczą małe ptactwo. Tej zimy nie widziałam ani jednego wróbla, a ziarno w karmniku wysypane do tej pory leży, bo nie było małych ptaków, które by zjadły. Jak tylko przyleciały sikorki (rzadko), to natychmiast pojawiały się sroki i płoszyły te małe. Takie zjawisko obserwują w mojej okolicy również znajomi.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Tak samo i ja twierdzę, też nie mam nic przeciwko srokom ale nie w takiej ilości zagrażającej innym gatunkom. Tak samo bym był przeciwny orłom lub jastrzębiom gdyby ich było tyle co teraz srok - czyli za dużo. Nie czepiam się bezpodstawnie... a argumentacja że jastrząb może upolować kotka jest stricte subiektywna i niedorzeczna ponieważ koty są udomowione, karmione przez ludzi sztucznie rozmnażane (tzn w optymalnych warunkach). Populacja kotów zarejestrowanych w Polsce oscyluje w granicach 6 milionów.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Chciałbym zauważyć że wróbel nie jest rodzimym gatunkiem, więc jeden obcy zjada drugiego :P
Też jestem z Małopolski, w karmniku (gdy leżał śnieg) miałem od groma różnych ptaków, głównie małych. Chociaż trafiały się sójki i dzięcioł na słoninie (oraz dzięcioł robiący dziury w ulach ;( - ale i tak nie postuluje niszczenia dzięciołów, podobnie jak sikorek niepokojących pszczoły).
W mieście całe stada kwiczołów, niewiele jest wróbli i mazurków - ale to efekt zmniejszenia ilości miejsc do gniazdowania. Bloki ocieplone, a dawniej każe łączenie wielkiej płyty to było miejsce na kolonie wróbli itp.
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

No cóż do niektórych żadne argumenty nie trafią , bo zdażyło się i przeczytali w internecie o zagrożeniu jakie niosą sroki :;230 ,ale już fakt że nasze otoczenie się industrializuje i urbanizuje to umknęło .To że ludzie niszczą dzikie środowiska ptaków też umyka?
Marconi _exe co ty liczysz koty udomowione ,zarejestrowane? ,na wsiach jest pełno kotów , które wcale domowymi nie są ( z nazwy są) , choć teoretycznie przy gospodarkach , ale polują w polach , ktoś je liczył ? Wątpię bo naturalna selekcja jest ogromna . Polska to nie tylko Warszawa .
Ponieważ teraz przebywam w mieście specjalnie poczyniłam obserwacje , widziałam 2 sroki i setki gołębi ,wron ,i kruków
Obrazek

Alania może nie szukaj w internecie a porozmawiaj z ornitologami .Nie widzisz u siebie w ogrodzie ptaków ?
U mnie jest ich mnóstwo , ale też mają mnóstwo jedzenia , winobluszcz ,rokitnik ,ogniki ,róże dzikie ,no i jabłka , nie mówiąc o karmnikach i wiszącej słoninie .Codziennie rano patrzę na ptaki w moim sadzie , na sroki też .
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Renato, przede wszystkim myślę, że ten wątek nie jest skierowany do takich osób jak Ty - wywołujesz zbędne dyskusje, które nie są merytoryczne dla założonego tematu. W tym wątku szukałam informacji jak pozbyć się srok z ogrodu, a Ty masz pretensje, że ktoś w ogóle ten temat porusza. Wątek istnieje od dawna - widać problem jest.
Podobnie można by nic nie robić z opuchlakami, mszycami, ślimakami i innymi szkodnikami w ogrodzie, a jednak również są na forum wątki na temat zwalczania tychże. Czy to też złe, że niemal wszyscy chcą się ich pozbyć :?: No dobrze, myślę, że odchodzimy od tematu.
Podkreślam, ten temat dotyczy czegoś innego - patrz tytuł wątku. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Reniak pisze: Marconi _exe co ty liczysz koty udomowione ,zarejestrowane? ,na wsiach jest pełno kotów , które wcale domowymi nie są ( z nazwy są) , choć teoretycznie przy gospodarkach , ale polują w polach , ktoś je liczył ? Wątpię bo naturalna selekcja jest ogromna . Polska to nie tylko Warszawa .
Nawiązując do tematu jak się pozbyć srok z ogrodu podaję:

1. Zakup i nastawienie pułapek na ptaki. Do takiej pułapki najlepiej nasypać namoczonego na noc pęczaku lub kukurydzy z puszki, sroki łatwo się łapią na taką pułapkę, a później co zrobicie ze złapanym ptakiem to już należy do was.
Żeby zwabić w okolice pułapki sroki najlepiej obok nastawionej pułapki postawić sztuczne plastikowe sroki do nabycia w niektórych sklepach wysyłkowych, trzeba tylko poszukać w necie.

Żeby nikt mi nie zarzucił że propaguje jakieś :shock: "nieludzkie metody'' dodam że złapanego ptaka najlepiej wywieźć np. do Chin lub do jakiegoś innego dalekiego kraju, lub do Pani Renaty paczką poleconą :;23

Pozdrawiam i życzę miłej nocki wszystkim forumowiczom. ;:7

Linki usunęto, pomid.

zmod, pomid.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

pomo
50p
50p
Posty: 55
Od: 10 cze 2014, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

U mnie za płotem również są sroki. Jak policzył sąsiad 13 sztuk. Mam duży karmik i w zimę bywały mniejsze ptaki, choć oczywiście sroki je przeganiały.
Największy problem u mnie to ich poranne spacery po moich kominach co strasznie się niesie (obróbka blacharska). Z tym liczę, że sobie poradzę zastosuję druty jak na gołębie, lecz nie wiem czy to przez nie czy inne przeszkody nie zalęgły mi się w budkach lęgowych żadne mniejsze ptaszki. Mam trzy takie budki na różnych drzewach i liczyłem na miłych gości a tu nici.
Jak znajomy twierdzi właśnie przez sroki i to mi się już nie podoba.
Mam dość duży ogród i co chwila widzę sroki mimo, że pies je przegania
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Pomóżcie, zaznaczam że nie jestem zwolenniczką żadnych krukowatych padalców (oprócz kruków, które u mnie na szczęście można policzyć na palcach jednej ręki :roll: ).
U sąsiada w końcu zamknęła się stołówka wszelkiego ptactwa (głownie wróbli i srok, czasem sierpówki zaleciały), psa przedwczoraj uśpili to i jedzenie się skończyło, ale dzisiaj te szkodniki się rozpanoszyły (wróble przeboleję), złe jest to że płoszą mi kury i przez ich ciekawość znalazły kurnik pod schodami i już zrobiły zwiady, najgorsze jest to że nastawiły się na jajka! (miałam 3 atrapy w gniazdach, 2 podziobały a mniejszą wywlekły roztrzaskaną na zewnątrz...a co będzie jutro o świcie gdy kury zniosą jajka, aż boję się myśleć :shock: .
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
radekcezar
100p
100p
Posty: 125
Od: 28 mar 2014, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Leżajska

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Glinka
Na twoje problemy, to jest tylko jedyne rozwiązanie. Widzę sam po sobie.
Nie pomoże ci żaden strach, kot itp.
Musisz sobie kupić psa ;:209 . Tak,tak dobrze napisałem. Ale rasa ma tu szalenie ważne znaczenie. Musi to być Syberian Huski.
Uwierz mi. Mam suczkę. Powiem ci że żaden zwierz co ma pióra nie postawi łapy na twojej działce. U mnie łapie nawet w locie. A przy okazji padło jej ofiarą parę kotów sąsiadów, kilka szczurów i oczywiście kury, co u Ciebie może być problemem.
Jak zobaczy ptaszysko, to odwracają jej się klepki i wstępuje w nią morderczy instynkt. Po za tym to jest ostoja spokoju. Zalizała by każdego nawet obcego.
Ja u siebie na działce nie widziałem już bardzo długi czas, żeby jakieś ptaszysko spokojnie sobie spacerowało po moim terenie.
Chyba że jakieś zabłąkany i to do czasu gdy moja psina go namierzy ;:163
Jak ktoś trafi szóstkę w Totka, to niech mi kupi Hondę CBF 1000, lub w ostateczności CBF 600 S :)
Ten sprzęt śni mi się po nocach.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

radekcezar takie metody odpadają, ta ze zdjęcia to moja (gdyby zauważyła srokę, to pogoni bo wie że to zły ptak który chce jej kość ukraść...nie raz to przerabiała :roll: ), tylko że kury zamknięte a ona ma zakaz wchodzenia bo lubi się z nimi bawić i zjadać wiadomo co :roll: .
Zaproponowano mi zawieszenie w drzwiach kurnika "firanki" i tak zrobię, może chociaż przez chwilę będzie spokój.

zmod, pomid.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Wytresowałem psa i sroki przeniosły się na inne działki. One są bardzo inteligentne.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

póki co dzisiaj obeszło się bez szwanku na jajkach (nie zawiesiłam wczoraj "firanki" bo było już późno, a dzisiaj pełne ręce roboty i z samego rana na giełdę kwiatową), przed wyjazdem zabrałam 3 jajka to siedziała dziadyga na dachu sąsiada (praktycznie zaraz przy zagrodzie) ale nie było potem żadnych problemów, czasem przylecą zobaczyć czy coś dobrego dają do korytka ale są systematycznie przeganiane (pilnuję aby się nie szwendały w pobliżu, bo mam pełne gniazdo rudzików na podwórku i nie chcę żadnych nieszczęść ;:14 ).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”