Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Pewnie przy kotach zależy od miejsca w jakim żyje, jak będzie mieć tyle gryzoni że zawsze będzie co upolować (a przy tym niskie nasadzenia nie będą oddzielone od parków/lasów/ugorów leśnych) to jest prawie pewne że kot nie upoluje podlotka lub ptaka, ale jeśli jest to kot osiedlowy który ma do dyspozycji tylko zakrzewione/zadrzewione skwerki (i jest prawie pewne że z małym gryzoniem miał styczność tylko kilka razy w życiu, bo szczurów czasem boją się dotykać) to nie odpuści żadnemu pierzastemu biedakowi.

Zgadzam się powinna powstać petycja rozsyłana po różnej maści forach, aby Ci którzy mają dosyć bezprawia jakie wyczyniają te ptasie mądrale mogli na własną rękę lub z pomocą lokalnego myśliwego/straży miejskiej/straży pożarnej (w kwestii niechcianych gniazd na posesji) robić z nimi porządek.

Kiedyś myśliwi truli krukowate padliną zawierającą biały fosfor...skoro nie chce im się bawić w strzelanie (brak mięsa, dużo zachodu) to niech zaczną znowu je truć w kontrolowany sposób aby żadne inne zwierze nie ruszyło mięsa.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
plich
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 kwie 2018, o 10:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Odświeżę temat. W pobliżu kosy uwiły gniazdo pod osłoną winobluszcza - niestety, sroki je wypatrzyły, wlatują dwie jednocześnie i kosy są oczywiście bez szans. Sroki są najbardziej agresywne właśnie w okresie lęgowym, więc ktoś, kto uznał je za gatunek chroniony - kompletnie nie znał się na rzeczy. Co do ich rzekomej płochliwości też mam wątpliwości - kiedyś dopadły wiewiórkę kilka metrów od mego okna. Narobiłem hałasu, próbowałem przegonić je rzucając w ich kierunku (warzywami) - miały to gdzieś. Z kolei nigdy nie zauważyłem agresywnych zachowań u sójek, o których na jakiejś stronie też widziałem niepochlebne opinie. Populacja srok w miastach rośnie w zastraszającym tempie, za to znikają np. wróble i inne małe ptaki. Tak dalej być nie może.
Awatar użytkownika
Kamis95
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 23 sty 2018, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Ja mam ogromny problem ze srokami. Mam na działce bardzo dużą czereśnie i sroki pojawiają się u mnie, jak tylko pojawiają się owoce. Rozwiesiłem na czereśni specjalne siatki, które zabezpieczają drzewo przed srokami. Niestety ta siatka nie jest wieczna, ponieważ drzewo rośnie. To jedyny sposób, który u mnie działał (w miarę).

Także zauważyłem znikanie mniejszych ptaków w Polsce. Ostatnio byłem bardzo zdziwiony, kiedy pojawiły się u mnie wróble, bo nie widziałem ich od kilku lat (pamiętam, że kiedy byłem młody, wróbli było mnóstwo). Bardzo dawno nie widziałem również gilów oraz bogatki zwyczajnej, a przecież tych ptaków nie da się nie zauważyć.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Sroki zjadają czereśnie ? Osobiście nie widziałem. Wróblom i sikorkom zapewnij miejsca lęgowe to będziesz ich miał dziesiątki. Niestety termoizolacje bloków z wielkiej płyty ograniczyły ilość gniazd.
Zgodnie z polskim prawem to sroka jest pod ochroną i niestety nie można potraktować jak szczura.
Grzegorz887
100p
100p
Posty: 117
Od: 7 lip 2015, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Według polskiego prawa orzeł bielik i sroka zasługują na takie samo traktowanie ;:223
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Niezupełnie, bielik jest objęty ochroną ścisłą, natomiast sroka częściową. Wedle Polskiego prawa jest to istotna różnica.
Nie oznacza to oczywiście że sroki należy tępić.
Po za tym bielik nie jest orłem.
Co do sroki. Wystarczy ograniczyć (zablokować) jej Źródło pokarmu i same zrezygnują. Nie ma sensu pozbywać się srok "fizycznie". Jest to nieetyczne i bezcelowe. Jest ich na tyle dużo że następna nie przepuści łatwej okazji do posiłku i problem wróci.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Srok w miastach jest dużo za dużo, u mnie na wsi przegrywają z krukami i myszołowami.
smolka
1000p
1000p
Posty: 1902
Od: 19 paź 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Ja niestety też mam problem ze srokami, których jest coraz więcej!
Są agresywne i pewne siebie! Mordują moje ukochane wróble, mazurki, sikorki, szczygły, pliszki, rudziki, kowaliki. Nie mają litości.
Kocham wszystko co żyje, ale szkodników nienawidzę.
Niedługo na wsiach będziemy oglądać tylko stada srok!
Chętnie podpiszę się pod petycją dotyczącą zniesienia ochrony srok! Należy w odpowiednim momencie zająć się problemem, a nie czekać jak już będzie za późno!!!
Dlaczego wróble wyniosły się z miast? Bo miasta opanowały sroki.
A teraz sroki już opanowują wieś i nie można pozwolić, aby szkodziły mniejszym ptakom, które nie mordują innych gatunków, tylko polują na owady.
Obudźmy się póki nie będzie za późno.
wojtek-m
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 maja 2023, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się srok z ogrodu?

Post »

Witam wszystkich Forumowiczow! Dorzuce kilka sugestii, bo tez mam serdecznie dosc srok w moim ogrodzie.
Sroki to szkodniki. Koniec, kropka. Od wielu lat mam z nimi problem. Kombinacja inteligencji, agresji, umiejetnosci dzialania w grupie i halasliwosci sieje spustoszenie i wk.... do granic. Morduja inne ptaki. Wybily oko naszemu psu, rozrzucaja smieci. Tak, sroki zzeraja nam tez czeresnie.... Mam moralne prawo decydowac, czy moje inwestycje i moja posiadlosc maja byc przez kogos/cos niszczone. Prawo nie jest w stanie odniesc sie do kazdego gatunku. Ale u siebie ja decyduje. Nie chcialem mordowac. Ale udalo mi sie wyraznie ograniczyc obecnosc srok w nast. sposob: Od znajomej w Norwegii dostalem pomysl, by w miejscu, gdzie maja, lub buduja gniazdo powiesic otwarta plastikowa butelke 0,33l do polowy napelniona olejem napedowym. Mozna to zrobic nawet na dosc wysokim drzewie przy uzyciu tyczki, czy wedki. Sroki nienawidza tego zapachu. To na prawde dziala prez kilka miesiecy, nawet, gdy pada deszcz, to diesel i tak bedzie na wierzchu! Jezdzac samochodem zdarza sie, ze znajde rozjechana sroke. Zabieram ja wtedy do reklamowki i wieszam ja wtedy za noge na plocie, czy na drzewie poza zasiegiem mojego wzroku. Moze niezbyt estetyczne, ale tez skuteczne. (Jak ktos chce, to na allegro sa tez zywolapki na ptaki....- mozna kupic za grosze). I trzecia skuteczna u mnie rzecz. Dokarmiam wiewiorki, ktore dobrze sie u mnie czuja i sa naturalnym wrogiem srok. Sroki ich nienawidza. Wiewiorki wybieraja im jajka z gniazd. Powodzenia!
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”