Nożyce do trawy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Rudominka
200p
200p
Posty: 492
Od: 9 wrz 2010, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Nożyce akumulatorowe do trawy i krzewów

Post »

Piotrek - ja na razie mam małe krzaczki, więc nie potrzebuję tych najdłuższych nożyc. Ale reszta taka jak w tym, który sobie upatrzyłam....dzięki :)

Dzięki Comciu :) W Lidlu chyba już w tym roku były art ogrodowe, może jesienią znowu będą? Taka cena mi pasuje :)
A powiedz mi jeszcze czy są ciężkie i na jak długo wystarcza akumulator.
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nożyce akumulatorowe do trawy i krzewów

Post »

W wypowiedzi Comci wszystko się zgadza, ale poza ceną. Te nożyce Mariolko kosztowały prawie 150 zł a nie 50. Ja je częściej używałam do podkaszania trawy niż Comcia, która w tej chwili nie ma trawnika i kółka bardzo szybciutko uległy uszkodzeniu - gdyż trybiki są po prostu plastikowe. Natomiast ręczne podkaszanie można robić. Cena pomimo 150 zł nie jest wygórowana w porównaniu do Bosha. Jedyny problem, że ich już od dwóch lat nie było w Lidlu. Specjalnie obserwuję, gdyż ktoś mnie o nie prosił, ale jak podałam wcześniej - już dwa lata ich nie było w Lidlu.
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
Rudominka
200p
200p
Posty: 492
Od: 9 wrz 2010, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Nożyce akumulatorowe do trawy i krzewów

Post »

Kupiłam te co Piotrek polecał, na szczęście w marketach budowlano - ogrodowych jest teraz promocja i kosztowały 379 zł :)
Pierwsze cięcie mam juz za sobą - docinałam trawę przy krzewach - tnie super, mimo że trawa była wilgotna, a i parę młodych gałązek derenia ciachnęłam niechcący ;:224
tomek14
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 17 maja 2013, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nożyce akumulatorowe do trawy i krzewów

Post »

Witam.

Ja jestem posiadaczem starszych nożyc Bosch AGS od kilku lat i największy problem to akumulatory, które wytrzymują kilkadziesiąt minut i ostrza, które po natrafieniu na kamienie tępią się. Zależy jaką masz powierzhnię do przystrzyżenia. Drążek jest bardzo dobrą opcją ale nie za bardzo sprawdza się przy ogrodzeniu, gdzie kółka nie pozwalają na dojście urządzeniem równo z murem. Plus nożyc Bosch to dostęp do elementów zamiennych jak. np noże, czy akumulatory.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Nożyce akumulatorowe do trawy i krzewów

Post »

tomek14 pisze:i ostrza, które po natrafieniu na kamienie tępią się.

Mój sąsiad tak kosi trawnik kosiarką 2 razy w tygodniu. Ciężko jest schylić się i wyrzucić kamień. Co roku ta sama bajka. Ludzie mówią że ostrza się tępią ? tylko że nie są one przystosowane do przyciania kamieni... w tym momencie zaczynają się schody ;:306
Awatar użytkownika
dukra13
200p
200p
Posty: 237
Od: 23 sie 2007, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nożyce do trawy

Post »

Wracam do tematu.Kusi mnie , kupić ręczne nożyce do trawy na wysięgniku, bo tych podcinanych miejsc mam dużo i już boli mnie kręgosłup od schylania się. Tylko słyszałam , że ciężko chodzą i żeby dla odmiany nie było tak, że nie kręgosłup a ręce będą boleć ;:131 . Tym bardziej cena już trochę wyższa. Czy ktoś ma to cudo i może podzielić się doświadczeniem?
Awatar użytkownika
zywik
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 kwie 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Nożyce do trawy

Post »

Ja po rocznych poszukiwaniach i czytaniu opinii kupiłem nożyce elektryczne Bosha z dwiema końcówkami (trawa i krzewy). Jestem zadowolony z jakości wykonania, czasu pracy na jednym naładowaniu i szybkości ładowania + gwarancja. To fakt kosztuje trochę (200zł z przesyłką) ale warto jeśli ma służyć na lata.
Ministerstwo Książki
Awatar użytkownika
dukra13
200p
200p
Posty: 237
Od: 23 sie 2007, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nożyce do trawy

Post »

Tutaj miałabym wątpliwości, czy to będzie służyć na lata, chyba tak jak telefon komórkowy, tak długo dopóki akumulator nie siądzie, a takie akumulatory są podobno zaprogramowane na 500 ładowań. Brałam to pod uwagę, zresztą nie chcę się schylać.
Kupiłam Fiskarsa na wysięgniku i od początku schody, bo policzono mi przy kasie o10 zł więcej niż było na półce, reklamowałam i zwrócono mi to 10 zł, ale nie lubię takich sytuacji, bo źle się wtedy czuję, taki niesmak. Czemu ciągle muszę wszystko sprawdzać. Przepraszam, za żale ale nawet nie mogę sprawdzić tych nożyc, bo znowu pada deszcz.
tomek14
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 17 maja 2013, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nożyce do trawy

Post »

Do "dukra13" powinnaś być zadowolona. Fiskars robi naprawdę solidne rzeczy, godne polecenia. Może wrzeszcie lato da nam trochę słońca i możliwość ogarnięcia ogrodu ;)
eleeri
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 4 paź 2007, o 21:12
Lokalizacja: małopolska

Re: Nożyce do trawy

Post »

dukra13 pisze:Kupiłam Fiskarsa na wysięgniku i od początku schody, bo policzono mi przy kasie o10 zł więcej niż było na półce, reklamowałam i zwrócono mi to 10 zł, ale nie lubię takich sytuacji, bo źle się wtedy czuję, taki niesmak. Czemu ciągle muszę wszystko sprawdzać. Przepraszam, za żale ale nawet nie mogę sprawdzić tych nożyc, bo znowu pada deszcz.

Witam,
no i jak te nożyce?

warto je kupić?
Awatar użytkownika
dukra13
200p
200p
Posty: 237
Od: 23 sie 2007, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nożyce do trawy

Post »

Nie warto. Wyjątkowo niewygodne w używaniu. Ciężkie. Kolejny sprzęt wylądował w archiwum.
eleeri
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 4 paź 2007, o 21:12
Lokalizacja: małopolska

Re: Nożyce do trawy

Post »

dukra13 pisze:Nie warto. Wyjątkowo niewygodne w używaniu. Ciężkie. Kolejny sprzęt wylądował w archiwum.

Już kupiłam, na all...
Moje są lekkie
Teoretycznie można się bez nich obejść, zrywając, czy tnąc nożycami trawę na kolanach :wink:
Ja niestety nie mogę, więc dla mnie są super. Ja tnę, a dziecko zbiera do wiaderka :D
Trochę drogie, ale jak dla mnie warto.
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Nożyce do trawy

Post »

Ja kupiłem jakieś 2 miesiące temu takie nożyce:

Obrazek

Bardzo sobie je chwalę. Dałem między 30 a 40 zł. Są dosyć lekkie, ale przede wszystkim wygodne i dobrze tną. Polecam do krawędzi kupić coś tego typu :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”