Tunel foliowy (konstrukcja,budowa,mocowania,problemy)

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
emila_111
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 22 sty 2018, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szymany

Re: Budowa szklarni

Post »

Mam takie pytanie, czy ktoś z Was ma taki tunel foliowy, jak z jego wytrzymałością?? Czy te wejście na zamki się sprawdzają?? Wytrzyma 2-3 sezony??
Mam chęć na szklarnie z prawdziwego zdarzenia, ale z powodu funduszy muszę poszukać czegoś gotowego w niskiej cenie.

Obrazek
kaszmirka
50p
50p
Posty: 83
Od: 8 sty 2014, o 10:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, okolice Pułtuska

Re: Budowa szklarni

Post »

Emalia, mi taki tunel wytrzymał tylko 1 sezon. Na początku zimy popękała folia, próbowałam ja jeszcze posklejać dość dokładnie. Pod koniec grudnia jak pojechałam na działkę to został sam szkielet, folia sie do końca porozrywana :roll:
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12950
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Budowa szklarni

Post »

emila_111 pisze:Mam takie pytanie, czy ktoś z Was ma taki tunel foliowy, jak z jego wytrzymałością?? Czy te wejście na zamki się sprawdzają?? Wytrzyma 2-3 sezony??
Mam chęć na szklarnie z prawdziwego zdarzenia, ale z powodu funduszy muszę poszukać czegoś gotowego w niskiej cenie.

Obrazek
mam taki tunel jak dla mnie niewypał, zamki, rzepy, siatka w okienkach szmelc, postaram się jutro cyknąć fotki tragedia
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12950
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Budowa szklarni

Post »

Tak było :

25 kwi 2016 23:17
viewtopic.php?f=2&t=93844&start=28

W każdym badz razie zamki nie działają, rzepy, siatka wewnętrzna okienek oderwana, lipa!praktycznie a jeden sezon! zastanawiam czy nie reklamować


Obrazek

Obrazek


Obrazek
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Galaktyczny
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 5 paź 2015, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Przedłużenie tunelu z 30m do 45m

Post »

Mam pytanie odnośnie budowy a raczej przebudowy tunelu. Z racji tego, że mam ograniczone miejsce do budowy kolejnego obiektu chcę przedłużyć swoje tunele o 15 m długości tzn. mam tunele postawione dł 30 szer 7 wys 3 i teraz pytanie czy przy długości 45 m i wietrzeniu przez dwa szczyty ( wykonane z poliwęglanu) ma to rację bytu? Też ciekawi mnie czy można kupić np. 50 metrowe rolki folii tak by nie łączyć ich w połowie? Myślałem tez, że w przypadku słabego wietrzenia mógłbym zrobić drzwi boczne aby wymusić większą cyrkulację powietrza. Co o tym sądzicie?
hannibal67
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 29 mar 2018, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel foliowy (konstrukcja,budowa,mocowania)

Post »

A kupilibyście takiego gotowca z Rzeszowa o wymiarach 6*3 2.45 wysokości metalowa konstrukcja, co ważne w miarę wysoki ?
https://a.allegroimg.com/original/0314a ... b1debaf24a


Zamieniam ogromne zdjęcie na link do niego.
bab...
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Tunel foliowy (konstrukcja,budowa,mocowania)

Post »

Ja zakupilam tej firmy na plastikowych pałąkach, 6 na 3 na 1'80 Tez jestem ciekawa jak sie sprawdzi, na razie po złożeniu konstrukcji (bez folii jeszcze) nie podobaja nam sie drzwi, krzywia sie, nie domykają..
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
hannibal67
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 29 mar 2018, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel foliowy (konstrukcja,budowa,mocowania)

Post »

Dzięki za rzucone swiatło . Czy nadal przy składaniu konstrukcji trzeba posługiwać się gwoździkami, czy może tą część montarzu udoskanalili ?
Ja bardziej jestem zaintersowany wyższym tunelem, dlatego skupiam się na w/w modelu przeze mnie, dodatkowym atutem są metalowa konstrukcja, tylko czy przekrój i grubość jest wystarczajaca.
Awatar użytkownika
Kanek
50p
50p
Posty: 65
Od: 12 sie 2017, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tunel foliowy (konstrukcja,budowa,mocowania)

Post »

Powoli zaczynam "konstruować" foliak dla papryczek. Będzie 2,5x2,5[m]
Mały ale już mnie cieszy :D

Obrazek
hannibal67
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 29 mar 2018, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel foliowy (konstrukcja,budowa,mocowania)

Post »

To że się musiał przy dzisiejszej pogodzie spocić ! ;:7
Zwłaszcza że można prościej i szybciej ..
https://youtu.be/rko4TF1M-_Y
https://youtu.be/2c9Cyt-xg0k
Sam dałem ciała kupując, ale chce sobie to zrekompensować mając nadzieje że komuś się przyda.
Dybd33r
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 19 lip 2012, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Tunel foliowy (konstrukcja,budowa,mocowania)

Post »

Kanek pisze:Powoli zaczynam "konstruować" foliak dla papryczek. Będzie 2,5x2,5[m]
Mały ale już mnie cieszy :D

Obrazek
Może się mylę, ale jak na moje oko strasznie cieniutkie te rurki. Mocniejszy wiatr i go połamie.
Jestem zielony :)
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

ekopom pisze:Nie chciałem się wtrącać, ale tylko zwrócę uwagę, że jak na mnie, to są za ostre łuki na bokach. Będą przecinały folię i do tego płaski dach jedynie spotęguje siłę, bo przy wietrze będzie robił się balon.
wykrakałeś... skończy się sezon musze go w jakiś sposób przerobić... masakra.
otaka76
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 8 cze 2018, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: projekt budowa tuneli pod pomidory i kwiaty

Post »

Pierwszy tunel pod warzywa postawiliśmy 9 lat temu. Nie miała być to forma zarobkowa - tak po prostu, dla siebie... Stoi już kilka lat. Szukałam lokalnych firm - głównie z Wrocławia - mąż najpierw uparł się, aby zmontować samodzielnie - w sumie przystałam na jego pomysł. Całość niestety musiała zostać ogrodzona przed dzikimi zwierzętami - wykorzystaliśmy stolarkę stalową
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”