Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Czy wszystkie glebogryzarki z silnikami Loncin, B&S lub Honda o tej samej mocy 5-6KM będą działać z podobną siłą? Pytam ponieważ widziałem filmiki z pracy i najlepiej wypada np. taka honda F600 która ma 5,5KM a ciągnie spory pług po mokrej ziemi podczas gdy inne z założonymi nożami ledwie skrobią. Jak to jest, czy to zależy od techniki operatora? Czy tylko silnik ma duże znaczenie czy może rodzaj przenoszenia napędu? I czy lepiej na pasku czy łańcuszku? W przypadku przyorania korzenia pasek spadnie i nie uszkodzi glebogryzarki a łańcuszek?
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Dedert , ogólnie mówąc , magia i kombinatorstwo w filmikach nie mają granic . Nożami , w miękkiej , mokrej , glebie możesz się utopić glebogryzarką , ale w suchej , gliniastej , nieuprawianej glebie ciężko jest uskrobać cokolwiek , nożami uprawiasz dużą szerokością a pługiem uprawiasz mniej i tylko odwracasz glebę . Silniki mają moc wystarczającą ale masa maszyny przy ciężkich warunkach jest za mała , jeśli pytasz o przyhaczenie pniaka to raczej "zamielą" koła w miejscu niż coś padnie , paski po przeciążeniu piszczą i zaczynają się "palić " jeśli operator nie będzie specjalnie palił pasków lub przeciążał maszyny :) to powinno być dobrze . Powinny i pewnie są zabezpieczenia typu "urywająca" się śruba w osi .
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

No ja właśnie zwracam uwagę na to na jakiej glebie są kręcone filmiki, takie gdzie widać ziemię już wstępnie obrobioną to że miejsca wyłączam. Ale czy to znaczy że takim Hortmaszem, Fuxtecem czy Hechtem z napędem na koła o mocy 6KM wykonam taką samą robote jak Hondą, również z napędem na koła?
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Pytałeś o to którą kupić używaną stawiam na Pergart podobają mi się noże ( prawie nie zużyte) . Dedert żeby rozwiać na twoje wątpliwości to wszystkie te glebogryzarki musieli byśmy wypróbować w podobnych warunkach . A właściwie ile masz dla maszyny pracy i w jakich warunkach ? https://www.youtube.com/watch?v=v3UCTLjzf_M 1,23 min. zwróć uwagę na odwrotnie założony nóż w pomarańczowej i ślizgające się koła w czerwonej , czerwona ma wąski zakres pracy ale pewnie można coś tam do niej doczepić no i ma skrzynkę biegów itd.
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Ale pergart ma tylko 3KM
Dowiedziałem się że ważniejszy od mocy jest moment obrotowy i że obecnie b&s podaję już tylko moment obrotowy przy swoich glebogryzarkach.
"Moment oznacza siłę, z jaką glebogryzarka "ciągnie" przy danych obrotach. I jest jednoznacznym określeniem (po uwzględnieniu przełożenia układu napędowego) siły w N.
A Moc jest przeliczeniem momentu obrotowego w zależności od obrotów"
anubis
200p
200p
Posty: 288
Od: 2 sty 2012, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaka nie droga Glebogryzarka ?

Post »

Witam
Chciałbym kupić glebogryzarkę do ogrodu i nie wydać więcej niż 600 zł .
Raczej wybiorę glebogryzarkę elektryczną ze względu na cenę.
Jakie modele brać pod uwagę ? ziemia nie jest zbyt twarda bo to gleba 3 kategorii.
Chciałbym kupić mało awaryjny sprzęt.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1051
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Przeczytaj wpis kolegi asprokola i jego przygody z glebogryzarkami. Glebogryzarka elektryczna jest po prostu za lekka aby ruszyć surową ziemię. Klasyfikacja nic nie mówi o zwięzłości gleby. Mam IV i V klasę, a tylko ciężka glebogryzarka zamontowana do traktora ruszyła kilkuletni ugór. Był tak twardy że musiałem używać kilofa kopiąc fundament pod domek.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

dziad_Jag pisze:Glebogryzarka elektryczna jest po prostu za lekka aby ruszyć surową ziemię.
Chętnie się o to założę. Glebogryzarka ma przekopać darń na głębokość 25 cm - co Ty na to?
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1051
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Chyba taka traktorowa ( nawet traktor jednoosiowy ). Ale nie za 600 pln. Taką można uprawiać w piaskownicy.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Taką za 400 PLN dokładnie 396PLN glebogryzarka elektryczna, ręczna jak kto woli.
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Ja mam starszą spalinowa Agrie z silnikiem briggsa 5km i jestem zadowolony. Nawet nie mając doświadczenia sam sobie ją rozkrecilem i poczyściłem, na YouTube jest masa filmików jak serwisować silniki briggsa. Części tanie i ogólno dostępne. Myślę że tym się powinniśmy głównie kierować przy zakupie. Z kolei znajomy ma jeszcze starsza chyba czeską mocniejszą glebogryzarkę (chyba z początku lat 90) i mówi że naprawa czy wymiana części jest strasznie droga oraz czasochłonna. Na filtrze olejowym.
1alz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 20 kwie 2019, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Już jakiś czas przeglądam fora w poszukiwaniu odpowiedzi czy HORTMASZ model HGS1051N da sobie radę z trawnikiem.
Mam wieloletni trawnik który już jest zniszczony, nierówny,a wokół drzew powypychany i moim zamysłem jest przekopanie tego trawnika, uzupełnienie go kompostem i piaskiem. Wybór padł na glebogryzarkę z napędem, bo dojazd do trawnika przez jakiś konkretny sprzęt jest niemożliwy. Poza tym mam kilkanaście arów pozostałości po sadzie w którym swego czasu zostało wywalone kilkanaście ton gliny i co roku wysiewam tam facelię dla pszczół i też to trzeba przygotować. Może są tutaj użytkownicy tego typu maszynek i zechcą się podzielić swoją opinią czy da radę z trawnikiem.
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Jeśli masz piach, to da rady z trawnikiem.
A jak zbitą ziemię i porządną darń - to nie da rady. Tzn. będzie to straszna męczarnia, bo ździebełka i korzonki zaklejają glebogryzarkę i co trochę trzeba to zdejmować z noży a i tak głębiej nie weźmie przez te kłęby roślinne. Potrzebne będzie z 5 przejazdów i siła konia :D

Żeby się pozbyć takiej grubej darni, to musisz ją najpierw zniszczyć
a) Poprzez ściółkowanie trawą lub agrowłókniną, kartonami itp..
b) Roundup
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”