Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Marcin, ale chodzi też o jakość wykonywanego spulchnienia i trud tej pracy.
Ten sprzęt z tego filmiku nie spulchnia ziemi - tylko ją rozbryzguje na wszytkie strony. trzeba wiercić, kręcić po kilka razy jedno miejsce. I trzeba tą maszyne mocno trzymać, bo się wyrywa, plecy bolą. Później trzeba to grabić, wyrównywać.
Nie ma porównania do spalinowej maszyn, najlepiej z napędem.
mareksr
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 lut 2018, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

I ja stanołem przed problemem jaka glebogryzarke kupić. Znalazłem takie modele firmy RURIS:
Ruris 731K ACC
Ruris DAC7009K ACC
Potrzebuje do ogródka około 3 ar.Czy ta firma jest w porzadku ma ktoś i nie narzeka?
Czy rozgladać się za czymś innym waszym zdaniem?
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Nie słyszałem nigdy o takiej marce więc raczej jest to Firma bardziej lokalna,mają ofertę sprzętu ale gdzie on jest produkowany cholera go wie osobiście poszukałbym sprzętu do którego za parę lat będzie serwis i części zamienne,w tej cenie na pewno znajdziesz mającego pozycję na naszym rynku
Emeryt11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 lut 2018, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Na początek przedstawię się. Jestem 71-nim emerytem. Posiadam działkę na której przebywam od maja do listopada. Jest tam trochę grządek, folia, drzewka owocowych i około 50 mb malin. Dotychczas z uwagi na nadmiar czasu spulchniałem ziemię łopatą. Niestety jest to zbyt ciężkie. Posiadam kosiarkę Makita z silnikiem 6,5 KM z napędem ? ciężka. Do zeszłego roku radziliśmy sobie z żona bez problemów. W zeszłym roku zmuszony byłem do zakupu drugiej Viking o wadze ok. 20 kg do koszenia wokół drzewek ? Makita jest zbyt ciężka do manewrowania. Chciałbym zakupić glebogryzarkę. Powinna być niezbyt ciężka, stosunkowo wąska (wolę pojechać kilkakrotnie niż siłować się z szeroką ? brak sił), łatwą w prowadzeniu i najważniejsze bezawaryjna. Nie znam się zupełnie na mechanice, a działka jest na wsi ?zabitej dechami?, Wysłałem zapytanie do dwóch firm sprzedających urządzenia ogrodowe. Jedna poleciła mi ?PUBERT VARIO 60 SC3 - SUBARU EP17? druga nie pamiętam jaką ale firmy Honda. Po wejściu na strony tych firm stwierdziłem, że polecane glebogryzarki są najdroższymi w ich ofercie spełniającymi moje warunki. Nie bardzo wiem czy są to życzliwe porady czy chęć zysku. Przeczytałem wypowiedzi na tym forum i odniosłem wrażenie, że jest tu wielu fachowców. Bardzo bym prosił o porady w związku z zakupem glebogryzarki. Ponadto niektóre glebogryzarki mają możliwość dokupienia dodatkowych przystawek np. pług, brona itd. Czy jest to przydatne czy niepotrzebne gadżety.
Z góry dziękuję
Z poważaniem
Emeryt
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Najlepiej oglądnij pracę tych glebogryzarek na youtube i zastanów się czy Twoje ręce dadzą radę.
https://www.youtube.com/watch?v=EYQSl66ba8g
Przerabiałem tą lekcję bo miałem 1500 metrów trawnika do przerobienia.
Wypożyczalnia oferowała podobny szmelc za 50zł/doba Stiga noże z przodu.
W mojej ocenie śmieć wymagający aby operator był klientem siłowni i łykał odpowiednie anaboliki. Szybkość pracy - pewnie bym to 1500 metrów robił z dwa tygodnie.
No to sięgamy po najdroższy model co ma kółka i noże za nimi. 150/doba
Teoretycznie nawet kobieta da radę - niestety moja żona nie ma złotego medalu w pchnięciu kulą ;:306
Zakopywało się to kopiąc głębokie dziury. Po zrobieniu 100 m2 mam już dość.
Zrozpaczony dzwonię do firmy która ma glebogryzarkę na małym traktorku Kubota - zrobili w 8 godzin za 300 zł.
Stwierdziłem że jestem za biedny aby kupić coś co wymaga takiego wysiłku i zwróci się po 15 latach.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Niestety chyba niema takiej glebogryzarki która nie wymagałaby dużego wysiłku. Nawet bardzo lekki i wąski fortschritt (silnik simsona) jest męczący na dłuższą metę. Swojego sprzedałem i kupiłem traktorek z glebogryzarką, niestety cena używanego jest dużo wyższa niż nowej glebogryzarki. Ale za to wsiadam i jadę, no i narzędzia można podpiąć jak do zwykłego traktora.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Czy ktoś wykorzystywał glebogryzarkę elektryczną do przekopywania żyta na działce wiosną i z jakim skutkiem.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Erazm pisze:Czy ktoś wykorzystywał glebogryzarkę elektryczną do przekopywania żyta na działce wiosną i z jakim skutkiem.
Kilka dni temu przekopywałem jeszcze delikatnie zmarzniętą ziemię dało radę więc z żytem też nie było by problemu.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Tylko czy przekopane glebogryzarką elektryczną żyto o wysokości 10 - 20 cm. zostanie przykryte ziemią?
niezapominajkaa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 19 lut 2018, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Ja swoją glebogryzarkę kupiłam w sklepie OBI. Fachowcy na miejscu mi doradzili i nie mam na co narzekać. Jeżeli ktoś się jeszcze zatanawia nad kupnem warto zasięgnąć rad u specjalistów, oni najlepiej doradzą.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Tak w OBI to są specjalności każdy z nich ma ogródek i testuje glebogryzarki ;:306 Proszę mnie nie rozśmieszać !!!
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

asprokol pisze:Najlepiej oglądnij pracę tych glebogryzarek na youtube i zastanów się czy Twoje ręce dadzą radę.
https://www.youtube.com/watch?v=EYQSl66ba8g
Przerabiałem tą lekcję bo miałem 1500 metrów trawnika do przerobienia.
Wypożyczalnia oferowała podobny szmelc za 50zł/doba Stiga noże z przodu.
W mojej ocenie śmieć wymagający aby operator był klientem siłowni i łykał odpowiednie anaboliki. Szybkość pracy - pewnie bym to 1500 metrów robił z dwa tygodnie.
No to sięgamy po najdroższy model co ma kółka i noże za nimi. 150/doba
Teoretycznie nawet kobieta da radę - niestety moja żona nie ma złotego medalu w pchnięciu kulą ;:306
Zakopywało się to kopiąc głębokie dziury. Po zrobieniu 100 m2 mam już dość.
Zrozpaczony dzwonię do firmy która ma glebogryzarkę na małym traktorku Kubota - zrobili w 8 godzin za 300 zł.
Stwierdziłem że jestem za biedny aby kupić coś co wymaga takiego wysiłku i zwróci się po 15 latach.
Starej, przerośniętej darni na ciężkiej ziemi - ręczna glebogryzarka nie przerobi. Musi być traktor. Trzeba się było zapytać najpierw na forum...

PS. Ja mam Stige Silex 103 - 70 kg wagi z napędem na koła. Po budowie spulchaniałem nią nią zryty, zajeżdżony, ubity teren - wyrywała całe cegły spod ziemi. Ale na trawnik nie daje rady - za mała.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Starej, przerośniętej darni na ciężkiej ziemi - ręczna glebogryzarka nie przerobi. Musi być traktor. Trzeba się było zapytać najpierw na forum...
niezapominajkaa pisze:Ja swoją glebogryzarkę kupiłam w sklepie OBI. Fachowcy na miejscu mi doradzili i nie mam na co narzekać. Jeżeli ktoś się jeszcze zatanawia nad kupnem warto zasięgnąć rad u specjalistów, oni najlepiej doradzą.

Koszt Twojej glebogryzarki 5050 zł - koszt wynajęcia traktorka z glebogryzarką 1/17 ceny - wniosek że nie licząc olejów przeglądów to ........... spłaci się po 17 latach pod warunkiem że co roku będę przerabiał trawnik.

Może dlatego nie pytałem ;:306
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”