Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
chrobry
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 10 maja 2012, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Tak więc zakupiłem swoją pierwszą glebogryzarkę. Jest to elektryczna maszyna Texas o mocy 2kW - wystawiana m.in na alledrogo. Maszyna jak na moje potrzeby idealna, jest moc. Ale pojawia się inny problem trochę z innej beczki. Zanim przekopałem miejsce na warzywniak (ok 9mx4m) panujący tam wszech obecnie perz, potraktowałem roundapem. Po 2tyg jak uschnął, przekopałem. Wybrałem 2 czubate taczki kłaczy a jest tego jeszcze masa. Jak sobie z tym poradzić, ręcznie już nie daje rady. Pomyślałem, że może zbije z desek na szybko brony i przetargam po ziemi kilka razy ?
Dino_saur
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 247
Od: 28 lis 2014, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podbeskidzie
Kontakt:

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Nie wiem jaki jest Twój Texas i czy ma konsolę do dopinania dodatkowych narzędzi. Mój, spalinowy texas TG500 ma możliwość podpięcia brony. Bronę kupiłem i używam. Jak chcesz więcej szczegółów pisz na pw.
Sadzimir
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 paź 2017, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Witam forumowiczów!
Czy miał ktoś z was styczność z tym modelem? Co możecie o nim powiedzieć?
Glebogryzarka spalinowa Hortmasz.
Pytanie jak z awaryjnością, jak stosunek ceny do jakości?
A może trochę zaoszczędzić i wybrać wersję z silnikiem Loncin?
Czy może w tym przedziale cenowym szukać czegoś innego? (Budżet do 3000zł)

Ciężko znaleźć w internecie jakieś sensowne informacje, więc chciałbym zdać się na opinie doświadczonych użytkowników.

Link do allegro usunięto - regulamin/mod.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Za te pieniądze kupisz spokojnie Puberta,wszystko zależy jaki sprzęt ci potrzebny i czy nie za droga maszyna do twojej pracy,ja bym kupił coś normalnego zamiast chińczyka tym bardziej że budżet ci na to pozwala
ciekawy123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 gru 2017, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Witam!
Poszukuję glebogryzarki, z której korzystać będę działce ok. 15a. Interesują mnie dwa typy glebogryzarek:
1. Pubert Vario 40HC3 (cena ok. 2 900zł)
2. Pubert Terro S6B2 (cena ok. 2 000zł)

Moje pytania:
1. Czym się różnią te 2 modele od siebie?
2. Czym jest spowodowana taka różnica w cenie?
3. Czym się kierować przy wyborze glebogryzarki?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
Pozdrawiam!
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

1 ma silniki Hondy,dwa biegi do przodu
2 silnik Rato,jeden bieg do przodu,el.rozrusznik
to tak w skrócie,cenę w pierwszej głównie nabija cena silnika,ponadto Terro pewnie trafiłeś w promocji(bardzo dobra cena),spokojnie i jedna i druga będzie ci służyłą długie lata,każdy sprzęt powinien być zrobiony solidnie i z dobrych materiałów ale dziś większość sprzętu to tylko nazwa i cena w tym przypadku akurat sprzęt jakość trzyma i jak miałbym dać 1500 za chinola to lepiej dołożyć 500 i ku[pić tego Puberta Terro
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1054
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Przestudiowałem dział, ale widzę, że jest niewiele o glebogryzarkach elektrycznych. Podstawowa wada czyli ciąganie kabla zasilającego mi nie przeszkadza, bo mam kosiarkę elektryczną i problem opanowany. Natomiast ciekawi mnie, jaka jest głębokość pracy takiej maszyny. Co to jest za parametr maksymalna średnica cięcia? Czy chodzi o średnicę noży? Obszar pracy to jakieś 1200 m2. Glebę mam gliniastą (ale nie glinę!) więc jak będzie się zachowywała taka maszyna o mocy powiedzmy 1,5 kW? Stać mnie nawet na spalinową z napędem, ale przeraża mnie ciężar tego ustrojstwa (kilkadziesiąt kilo). Działka jest tylko na okres wiosenno-letnio-jesienny, więc nie mam gdzie garażować takiej ciężkiej machiny. Jaką wartość przedstawia f-ma Checht?
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Ma być ciężka, bo inaczej nie wejdzie w ziemię tylko będzie drapać.
Poszukaj sobie filmików na jutube.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1054
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Rzeczywiście. Mosz Recht. Mojej ziemi elektryczna nie ruszy. ;:185 Ha! Trudno. Trzeba wziąć widły. Poprzednio załatwiał sąsiad traktorem, ale teraz już nie da rady wjechać.
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Można wypożyczyć glebogryzarkę.
Porządną maszyną spulchnisz glebę na 20-30 cm.
1200 m2 to będziesz miesiąc przekopywał, a glebogryzarką z napędem zrobisz dwa przejazdy w 3-4 godziny.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Elektryczne są raczej do piasku w piaskownicy,na ciężkiej glebie może się rozsypać i do takiej gleby potrzeba raczej czegoś wytrzymałego,solidnie zrobionego i do czego będą części za 10 lat a Hecht raczej do takich maszyn nie należy bo jest to taki sobie Chińczyk,oczywiście można wypożyczyć lub pożyczyć bo jest to najtańsze rozwiązanie gdy ktoś potrzebuje raz w roku ale jak roboty jest więcej lepiej kupić coś swojego a gdy już kupimy to wtedy pracy robi się więcej
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Moją elektryczną kupiłem po obejrzeniu tego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=GhOijowwGIY&t=7s Akcja właściwa od 2:30 wybrałem taką samą i nie uważam że nadaje się tylko do piasku. Użytkuje ją już 2 rok i nawet z trawnikiem sobie radzi.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

To jest typowy sprzęt dla działkowca,na większy areał się nie nadaje,ponadto jest to raczej nienaprawialne,pierwsza większa awaria i skucha ale za niską cenę nie ma czego wymagać i wierz mi to jest do zabawy sam o tym wiesz,jak ktoś sadzi kwiatki to ok
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”