Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
attex
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 25 mar 2012, o 14:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Mam Puberta Vario z silnikiem brigsa i daje radę w glinie.Jezeli chodzi o pług,bronę to rzeczywiscie warto założyć dodatkowe obciązenie (dużo łatwiejsza robota)
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Mogę coś napisać o pracy z glebogryzarką w glinie. Od kilku lat tak przerabiam glebę bez orki. Praca glebogryzarką bez napędu wymaga dużego wysiłku. Maszyna szarpie i rzuca operatorem. Częstym zjawiskiem jest tzw. zakopywanie się sprzętu w przerobionej ziemi. Trzeba popychać do przodu lub wycofywać i dalej mielić. Istotne jest jaką głębokość przerobionej ziemi chcemy uzyskać. Glebogryzarka skutecznie zagłębia się do połowy średnicy noży. Z większą głębokością jest już problem bo przeszkadza np.przekładnia. W moim przypadku noże mają średnicę 36cm i podnoszone koła. (może dlatego tak szarpie). Pracowałem kiedyś glebogryzarką ze stałymi kołami bez napędu i mogłem ją prowadzić jedną ręką. Pług i inny osprzęt do glebogryzarki ma sens tylko wtedy, gdy glebogryzarka ma tzw. biegi do przodu. Prędkość obrotowa noży glebogryzarki + średnica kół (zazwyczaj większa od noży) bez takiej funkcji, powodowałaby bieganie za glebogryzarką.
bombelm7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 26 cze 2019, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Zamówiłem Oleo - Mac MH 198 RK S35 + pneumatyczne koła 15', koła metalowe, uchwyt no i pług. Ma być w poniedziałek. Pracę zacznę w ogrodzie w weekend. Oczywiście do tego zakupu dorzuciłem sobie widły szerokie do kopania i rydel z fiskarsa, mam na drewnianych stylach to może nie wytrzymać. Nie liczę że maszyna zrobi za mnie całą prace bo to się mija chyba z celem. A większość osób komentujących glebogryzarki chyba rozumie te urządzenia jako - po wjechaniu w zachwaszczoną działkę i ciężką ziemie (nie dała sobie rady, nie polecam) No bo powinna za nas wyrwać chwast, zakopać go 30 cm pod ziemią, wyrównać i niwelować teren za sobą. Na pewno dam znać jak działa glebogryzarka.
bombelm7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 26 cze 2019, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

bombelm7 pisze:Zamówiłem Oleo - Mac MH 198 RK S35 + pneumatyczne koła 15', koła metalowe, uchwyt no i pług. Ma być w poniedziałek. Pracę zacznę w ogrodzie w weekend. Oczywiście do tego zakupu dorzuciłem sobie widły szerokie do kopania i rydel z fiskarsa, mam na drewnianych stylach to może nie wytrzymać. Nie liczę że maszyna zrobi za mnie całą prace bo to się mija chyba z celem. A większość osób komentujących glebogryzarki chyba rozumie te urządzenia jako - po wjechaniu w zachwaszczoną działkę i ciężką ziemie (nie dała sobie rady, nie polecam) No bo powinna za nas wyrwać chwast, zakopać go 30 cm pod ziemią, wyrównać i niwelować teren za sobą. Na pewno dam znać jak działa glebogryzarka.

No więc jestem po 1 próbie sprzętu. Na szybko wrzucam fote z orki. Resztę opowiem w najbliższym czasie.
Obrazek
adamac
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 sie 2019, o 01:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Witam, czy ktoś używał do glebogryzarki tzw. Aerator gwiazdkowy? Nadaje się to do wertykulacji trawnika? Zastanawiam się nad zakupem wertykulatora, aleposiadanie takiej glebogryzarki daje możliwość bardziej uniwersalnego wykorzystania sprzętu.
anubis
200p
200p
Posty: 288
Od: 2 sty 2012, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Która glebogryzarka do 500 zł była by najlepsza?
Hecht 745 1500W , John Gardener g83003 ?
Spalinowa w tej cenie to chyba strata pieniędzy, elektryczna powinna być trwaksza, zależy mi aby dostępne były części zamienne.
diamond
50p
50p
Posty: 55
Od: 30 maja 2018, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

HORTMASZ HGS X620N

Post »

Ostatecznie stanąłem po wielu dniach i odrzucaniu kolejnych sprzętów nad finalnym zakupem HORTMASZ HGS X620N.
Cena maksymalna to 3.500 i ani grosza więcej ;)

HORTMASZ "zaimponował" mieszanym kierunkiem obrotu noży (wewnętrzne kręcą do środka a zewnętrzne do przeciwbieżnie) oraz tym, że jest napęd noży ślimakiem i łańcuszkiem. Dodatkowo "kierownica" regulowana góra/dół i lewo/prawo, napęd na koła. Zagadką jak dla mnie jest kompletnie nieznany silnik HORTMASZ.

Na ten moment jestem przekonany na 90% na HORTMASZA - brakuje mi tylko osoby, która ma fizycznie taki sprzęt i go używała i może się wypowiedzieć na temat tego sprzętu.



Nie piszemy drukiem.
Posty umieszczamy w istniejących wątkach,
tu zapewne znajdziesz informacje na interesujący Cię temat/Karo
wojtek72r
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 13 lis 2016, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Od 3 lat mam . Wprawdzie nie eksploatuję jej za mocno ale spisuje się dobrze. Dużą zaletą jest napęd na koła.
diamond
50p
50p
Posty: 55
Od: 30 maja 2018, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Jesteś pewien, że ten model? Z tego co wiem to nowość 2019.
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Ja mam bk55 hortmaszu jakieś 4 lata i żadnej awarii nie miała silnik briggs.
Kupiona w sklepie firmowym nie internety.
wojtek72r
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 13 lis 2016, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Sory nie wkleiło mi i nie zauważyłem. Mam taką Hortmasz X-GT65-2L . Jest ok.
Raq111
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 10 kwie 2019, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Witajcie, Drodzy forumowicze.

Ja z takim zapytaniem chciałbym kupić glebogryzarke, niestety musi ona byc spalinowa ze względu na to że działke mam bez dostepu do prądu. Chciałbym wydać około 700 zl, co do samego zastosowania ma być ona jako pomoc przy rozdrobnieniu ziemi przed samym sianiem czy sadzeniem, ponieważ do orania i bronowania mam dostęp do traktora. Niestety zostaje bardzo dużo grud ziemi (ziemia ciężka gliniasta) i ciężko cokolwiek sensowanie posiać czy zasadzić. Czy macie jakieś doświadczenia i coś godnego polecenia w tej cenie?


Dziekuje z góry za pomoc :) podrawiam!
Amator który szybko się uczy ;)
Awatar użytkownika
marcolee
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 20 paź 2008, o 11:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: HORTMASZ HGS X620N

Post »

[quote="diamond"]Ostatecznie stanąłem po wielu dniach i odrzucaniu kolejnych sprzętów nad finalnym zakupem HORTMASZ HGS X620N.
Cena maksymalna to 3.500 i ani grosza więcej ;)

HORTMASZ "zaimponował" mieszanym kierunkiem obrotu noży (wewnętrzne kręcą do środka a zewnętrzne do przeciwbieżnie) oraz tym, że jest napęd noży ślimakiem i łańcuszkiem. Dodatkowo "kierownica" regulowana góra/dół i lewo/prawo, napęd na koła. Zagadką jak dla mnie jest kompletnie nieznany silnik HORTMASZ.

Na ten moment jestem przekonany na 90% na HORTMASZA - brakuje mi tylko osoby, która ma fizycznie taki sprzęt i go używała i może się wypowiedzieć na temat tego sprzętu.



No i co kupiłeś tą glebogryzarkę, bo ja też się do niej przymierzam w tym roku?
Ale z kierownicą to chyba troszkę przesadziłeś, bo jeśli dobrze pamiętam, to ona nie ma regulacji(prawo-lewo)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”