Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Tak w OBI to są specjalności każdy z nich ma ogródek i testuje glebogryzarki ;:306 Proszę mnie nie rozśmieszać !!!
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

asprokol pisze:Najlepiej oglądnij pracę tych glebogryzarek na youtube i zastanów się czy Twoje ręce dadzą radę.
https://www.youtube.com/watch?v=EYQSl66ba8g
Przerabiałem tą lekcję bo miałem 1500 metrów trawnika do przerobienia.
Wypożyczalnia oferowała podobny szmelc za 50zł/doba Stiga noże z przodu.
W mojej ocenie śmieć wymagający aby operator był klientem siłowni i łykał odpowiednie anaboliki. Szybkość pracy - pewnie bym to 1500 metrów robił z dwa tygodnie.
No to sięgamy po najdroższy model co ma kółka i noże za nimi. 150/doba
Teoretycznie nawet kobieta da radę - niestety moja żona nie ma złotego medalu w pchnięciu kulą ;:306
Zakopywało się to kopiąc głębokie dziury. Po zrobieniu 100 m2 mam już dość.
Zrozpaczony dzwonię do firmy która ma glebogryzarkę na małym traktorku Kubota - zrobili w 8 godzin za 300 zł.
Stwierdziłem że jestem za biedny aby kupić coś co wymaga takiego wysiłku i zwróci się po 15 latach.
Starej, przerośniętej darni na ciężkiej ziemi - ręczna glebogryzarka nie przerobi. Musi być traktor. Trzeba się było zapytać najpierw na forum...

PS. Ja mam Stige Silex 103 - 70 kg wagi z napędem na koła. Po budowie spulchaniałem nią nią zryty, zajeżdżony, ubity teren - wyrywała całe cegły spod ziemi. Ale na trawnik nie daje rady - za mała.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Starej, przerośniętej darni na ciężkiej ziemi - ręczna glebogryzarka nie przerobi. Musi być traktor. Trzeba się było zapytać najpierw na forum...
niezapominajkaa pisze:Ja swoją glebogryzarkę kupiłam w sklepie OBI. Fachowcy na miejscu mi doradzili i nie mam na co narzekać. Jeżeli ktoś się jeszcze zatanawia nad kupnem warto zasięgnąć rad u specjalistów, oni najlepiej doradzą.

Koszt Twojej glebogryzarki 5050 zł - koszt wynajęcia traktorka z glebogryzarką 1/17 ceny - wniosek że nie licząc olejów przeglądów to ........... spłaci się po 17 latach pod warunkiem że co roku będę przerabiał trawnik.

Może dlatego nie pytałem ;:306
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
RODBiala
50p
50p
Posty: 55
Od: 21 mar 2014, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Witam.
Jestem od jesieni zeszłego roku posiadaczem glebogryzarki Pubert Vario BC 3 z silnikiem B&S 7 koni i zestawem do orki.Co mnie skłoniło do zakupu - jestem jeszcze młody, zdrowy i silny- miałem dotychczas 3 ary a teraz dobrałem 1,5 ara - czy nie dało rady tego skopać szpadlem- owszem dało by radę ale tu nie chodzi o jednorazowe skopanie.Doszedłem do wniosku , że ta cykliczna czynność jest najbardziej męcząca w całej zabawie w ogrodnictwo i że należy zaprząc do niej maszynę- oszczędzi mi to czas i zdrowie a energię mogę przeznaczyć na pozostałe prace na działce.Ziemię dotychczas uprawianą zaorałem pługiem - było trochę za mokro ale dało radę.Gorzej poszło z 1,5 ara ugoru dotychczas odłogowanego ok 15 lat- porastała go trawa po pas i jesionki. Trawę skosiłem kosą spalinową i jesiony wyciąłem i kilofem wykopałem korzenie i przystąpiłem do orki - ta szła dość ciężko ziemię mam gliniastą ubitą - tym niemniej narobiłem skib które potem rozbiłem nożami i obecnie mam płaski czarny teren.Glebogryzarka była w użyciu jak dobrze pamiętam 3 razy ostatni raz w styczniu- jest dużo perzu ale będę go zwalczał "gryząc" co jakiś czas ziemię aż do wysadzenia dyniowatych tj do 15 maja.Co do siły potrzebnej do operowania maszyną to nie jest ona zbyt wielka po prostu dociskamy całym ciałem uchwyty w dół tak długo jak chcemy aby maszyna gryzła glebę- jest to wysiłek nieporównywalny z pracą ręcznymi narzędziami -zamierzam ją używać wielokrotnie w ciągu roku np przygotowując glebę pod wysiew grochu i rzepy , a także latem przed siewem poplonów i do odchwaszczania między malinami. Jesieną zamierzam orać i zostawić glebę w ostrej skibie- myślę że orka będzie z roku na rok łatwiejsza.Tyle moich przemyśleń.
Awatar użytkownika
Syriusz
200p
200p
Posty: 237
Od: 7 paź 2017, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Witam Was nie chciałem zakładać kolejnego tematu. Kupiłem w październiku 2017 glebogryzarkę elektryczną za 270zł w brico (wiadomo szału się nie można spodziewać). Obecnie niestety już się rozleciała a dokładniej po rozkręceniu zobaczyłem, że koło zębate zostało starte - to znaczy z powodu kilku kamyczków, które podczas pracy spowodowały zatrzymanie pracy glebogryzarki a tym samym napięcie fizyczne wewnątrz mechanizmu. Teraz moje pytanie jak to możliwe, że glebogryzarka kosztuje np te 270zł a zębatka do niej 100-150zł? Czy nie można z tym iść do jakiejś izby ochrony konsumentów? Przecież to jest jawne złodziejstwo. Rozumiem, że silnik w tej glebogryzarce jest wart 20zł i cała reszta, obudowa, blacha kolejne kilkadziesiąt zł? Jak mi się silnik popsuje to zaśpiewają 300zł?

Dodam jeszcze, że w gwarancji widnieje mniej więcej tekst "Gwarancja nie obejmuje... <tu wpisz wszystkie części maszyny>" Ludzie to jest chore...
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Dostajesz to za co płacisz. Sprzedają urządzenia po kosztach (albo poniżej jak to miało miejsce np z lexmarkiem PlayStation czy innymi) i później zarabiają na materiałach eksploatacyjnych, częściach zamiennych itd.
Policz sobie cenę auta złożonego z części zamiennych do tego w salonie.
bigs
100p
100p
Posty: 136
Od: 17 sty 2011, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

https://uokik.gov.pl/rzecznicy.php
Warto zasięgnąć porady rzecznika konsumentów w tej sprawie.
Kilka dni temu kupiłem glebogryzarkę do ciągnika, niestety nie pasowały mocowania. Firma bez problemu wymieniła na inny model, ale gdyby nie było to możliwe to otrzymałbym zwrot kasy (zgodnie z prawem jest to dobra wola sprzedawcy).
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Kupując chińskie badziewie trudno liczyć na dostęp do części zamiennych. Znam firmę która rozbierając nowe urządzenia pozyskuje części zamienne aby świadczyć naprawy gwarancyjne.
Miałem kiedyś podobny problem chciałem kupić nowy silnik do Renualt Trafic - cena była o 3400 zł niższa niż cena nowego samochodu.
Co do ceny to przestała obowiązywać ustawa o spekulantach i każdy ma prawo samemu ustalić cenę.
Rzecznik praw konsumenta tylko może sprawdzić czy ustawa nie jest łamana czyli prawa konsumenta itp.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
magduska81
500p
500p
Posty: 562
Od: 11 wrz 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad Wisła-Ach Lubelskie :)

Jaką glebogryzake ?

Post »

Witam zastanawiam się nad zakupem glebogryzarki, co możecie polecić i na co zwrócić uwagę, ps kwota do 1tys zł obszar do działania ok 20 ar, na chwilę obecną, potem ok 5-7 ar bo reszta trawnik i rabatki.Za pomoc dziękuję :)
Przez mo­j ogród prze­wineło się wiele osób... po każdym zos­tała ja­kaś pa­miątka. Naj­droższe są te, które po­zos­tały w sercu.
Sprzedam/wymienię:Byliny Krzewy Kwiaty rustykalne
Moje małe co nieco
Krzylu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 kwie 2018, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

mareksr pisze:I ja stanołem przed problemem jaka glebogryzarke kupić. Znalazłem takie modele firmy RURIS:
Ruris 731K ACC
Ruris DAC7009K ACC
Potrzebuje do ogródka około 3 ar.Czy ta firma jest w porzadku ma ktoś i nie narzeka?
Czy rozgladać się za czymś innym waszym zdaniem?

Witam, Ruris to marka Rumuńska. Sam sprzęt jest dobrej jakości, a co dla mnie najważniejsze to przekładnia.
Model wyższy czyli Ruris 751KS, ma silnik 8.5 KM. Glebogryzarka daje radę w ciężkiej ziemi. Reszta efektów zależy od operatora :).
Słyszłem dość pochlebne opinie o Ruris.

Osobiście posiadam Teksas TG03 rocznik 79, oraz Hortmasz X-gt65-2l. Obie uzupełniają się doskonale.
Teksas jest nie do zajechania, przerabia każdy rodzaj gleby. Wychwalany Pubert jest za lekki w porównaniu do Teksas-a.
I w cale nie umniejszam tu marce Pubert, ale z praktyki wiem o tej różnicy.
Pubert to orginalny Francuz, bardzo dobra firma.
Trudno doradzić, wszystko zależy od portfela.
Na tak mały areał dobrze sprawdzi się moim zdaniem:
- Teksas 602
- Agroma T-6580LP
- Ruris 731K
- Handy 6,5KM
Moim faworytem w tym zestawieniu jest Ruris.

Pozdrawiam.
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Chciałbym kupić używaną glebogryzarke. Może ktoś doradzić czy się opłaca? W mojej okolicy mogę dostać takie:

700zl z silnikiem BRIGGS & STRATTON 3HP. Produkcji USA
Obrazek
Obrazek
Obrazek

1050zl Honda model FX 25 silnik dwusuwowy moc 4,5 KM
Obrazek
Obrazek

700 zł Ferrari 2T, opis: 2 biegi napędu na kolo. Osobno napęd na noze. Do czyszczenia prawdopodobnie gaźnik
Obrazek
Obrazek
900 zł Honda 4km
Obrazek

1350zl z silnikiem briggsa, chyba 6KM jeśli dobrze zauważyłem etykiete

Obrazek

Obrazek
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

Ludzie w 99% przypadków sprzedają takie sprzęty gdy się zużyją, nie wierz w żadne "do regulacji", jeśli to tylko prosta i tania regulacja to czemu sami nie poprawili ?
Poza tym to trochę ruletka, jak zawsze z używkami.
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Glebogryzarka jaką kupić?

Post »

No ale chyba lepiej kupić coś starszego dobrej firmy i naprawić niż kupować nowe. poza tym to jest z odbiorem osobistym więc można przetestować przed zakupem. Pytanie tylko które z nich są mocne i solidne?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”