Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1932
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Q widzicie , jak to człowiek całe życie się uczy widziałam to w ogrodniczym i myślałam że to motyczka tylko taka inna a to haczka się nazywa właściwie logiczne zahacza i ucina byle tylko chwasty a nie co inne :D
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7496
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Effa, minął prawie rok, kupiłaś to urządzenie?
Siostra kupiła mniejsza a właściwie węższa wersje, do węższych rzadkow za 57 zł . No bo przecież na szerokości rzędów tez można oszczędzić i zrobić ich więcej !

Obrazek
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1184
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Ja mam część narzędzi po poprzedniku. Część z nich to samoróbki.

Hitem dla mnie jest mała łopatka na długim kiju, ma zaokrąglony kształt i jest ciut mniejsza od małego (damskiego) szpadla fiskarsowego. Ma za to trzonek dębowy od grabi. Bardzo fajnie się tym dołki kopie bez schylania pod małe roślinu, np. pod pomidory.

Kolejnym hitem była motyczka (haczka) strzemiączkowa zrobiona z jakiegoś niezwykle twardego noża z jakiejś maszyny. Super się tym chwasty podcinało w międzyrzędziach. Niestety, wyszła gdzieś... a do tych sklepowych coś nie mogę się przekonać, żeby kupić.

Kolejnym nieodzownym sprzętem są widły płaskozębne. Na mojej glinie lepiej się tym kopie grządki i chwastów nie przecina.
tmf30
200p
200p
Posty: 432
Od: 17 cze 2013, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zgorzelec

Grabie do siania ,znacznik

Post »

Witam. Nie wiem, czy we właściwym dziale, ale lepszego nie widzę., Potrzebuję informacji dość nietypowej. Zostały mi po dziadkach takie stare grabie do siana. Połamane mają trzonki/rękojeści. Nie bardzo wiem z jakiego drzewa to zrobić. Te dziadkowe drewno przypomina ołówek, to znaczy jest jakby rdzeń, który jak wypadnie to powstaje taka rynienka. Może ktoś wie jakie to drzewo.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7496
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Proszę o opinię użytkowników elektrycznych pił łańcuchowych na wysięgniku do gałęzi. Konkretnie chodzi mi o taką podkrzesywarkę którą można odpiąć od wysięgnika i pracować samą tylko małą piłą. takie 2 w 1. Czy w ogóle są takie piły? Wybór jest spory ale nigdzie w opisach nie spotkałam się z taką informacją.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 688
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Dodam, że wg mnie akumulatorowa lisica / piła szablasta jest genialnym narzędziem do ogrodu. Szeroka paleta brzeszczotów dostępna na rynku. Sprzęt zarówno do gałęzi, korzeni, cięcia desek na konstrukcje, przeciąć można też metalowe rury, profile.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7496
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Kupiłam już małą (18 cm prowadnica) piłę łańcuchową SAWAWAY na akumulator. Na razie spisuje się dobrze , co będzie dalej to się okaże a koszt z przesyłką 234 zł.. Uważam, że na potrzeby działkowe , czyli obciąć/ przyciąć kilka gałęzi w zupełności wystarcza.
Pozdrawiam! Gienia.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8625
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Gieniu , mnie przekonałaś , też ją kupię .
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7496
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Przypominam, w miarę możliwości zadbajcie o swoje narzędzia. Warto, dłużej posłużą .
Przytargalam z działki te sekatory, które używałam . Wyczyściłam i zaniosę do ostrzenia, potem posmaruje olejem i na polke w magazynku. Byle do wiosny .:)

Obrazek
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1932
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Witaj Gienia gdzie się ostrzy takie narzędzia ja mam ich trochę,sekator nożyce do żywopłotu tylko te ręczne,koniecznie je naostrzyć bo świechtanie moje osełką wystarcza na parę minut. ;:131
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7496
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Ja dawno, dawno temu wyczaiłam warsztat przy zakładzie komunalnym, to ci którzy koszą trawniki, podcinają drzewa, pielęgnują zieleń w mieście itd. Za parę złotych porządnie ostrzyli. Teraz, widzę że to jest prywatny zakład w tym miejscu. Ale jeszcze kliknęłam w necie w mojej miejscowości "ostrzenie łańcuchów do pilarek, noży', i pokazało mi ten sam warsztacik właśnie, znaczy , że nie ma innych w mojej okolicy. Jeśli mieszkasz na osiedlu, to może warsztat przy spółdzielni też ostrzy. Przecież mają kosiarki, piły, sekatory itd.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 688
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

Ja szukałem w tym roku ostrzałki i kupiłem w sumie BAHCO SHARP-X. Ostrze nim dwuręcznego fiskarsa, falco2 i jakiś tańszy sekatorek którzym w ziemi tne to mi nie szkoda. Moge polecić bo całkiem dobrze sobie radzi. Chciałem ostrzałkę felco ale cena dwa razy większa i myślę że to cena za markę.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Post »

A ja ostrzę osełką :wink:
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”