Meble ogrodowe drewniane,metalowe,plastikowe

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
myszaxs
100p
100p
Posty: 115
Od: 27 paź 2015, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Meble ogrodowe drewniane ,jak odnawiać ?

Post »

Ja też polecam stosowanie oleju do drewna ;:333 Mam meble ogrodowe zaimpregnowane olejem bezbarwnym i nic się z nimi od kilku lat nie dzieje. W prawdzie stoją w altanie, ale często na imprezach coś się na nie wyleje wtedy robią się tylko krople i wszystko spływa nie wsiąkając w drewno. Plusem jest też to, że olej bezbarwny pięknie podkreśla kolor drewna i słoje. Dla mnie super produkt ;:215
Awatar użytkownika
zjawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 28 paź 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Meble ogrodowe żeliwne

Post »

Witam
Nie znalazłam takowego wątku na forum , więc zakładam nowy.

Zastanawiam się nad zakupem zestawu żeliwnego 2-4 krzesła i stolik .Meble będą miały stać w ,,kawowym zakątku,, między roślinami .
Czy możecie podzielić się opiniami o żeliwnych meblach ogrodowych (takich bez drewnianych dodatków)?
Z góry dziękuję za wszystkie opinie. :D
kama99
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 cze 2016, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Meble ogrodowe drewniane czy metalowe

Post »

Żeliwne są piękne, moja siostra takie posiada u siebie na balkonie ma je już 2 rok i super się sprawdzają,a le na balkonie nie pada na nie deszcz ani nic za bardzo tam na nie nie wpływa wiec się nie niszczą, inaczej może być w przypadku takich wolnostojących. Może rattanowe meble, ja mam takie reklama-ciach/Admin. już 3 rok i są niezawodne :D
PaniczOlszak
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 12 lut 2016, o 13:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Meble ogrodowe drewniane czy metalowe

Post »

Ja mam w ogrodzie meble zrobione z drewna. Firma robiła mi meble na zamówienie i wynegocjowałem, że w tej cenie zrobią mi do ogrodu także :)
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Meble ogrodowe drewniane czy metalowe

Post »

Zdecydowanie drewniane, pomimo tego, że trzeba je konserwować raz na jakiś czas, ale metalowe dużo gorzej pasowały by do ogrodowy. :)
ZielonyGraal
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 13 cze 2016, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Meble ogrodowe drewniane czy metalowe

Post »

Jeżeli mam wybierać,to na mnie osobiście zdecydowanie lepsze wrażenie wywierają meble drewniane,które przy odpowiedniej impregnacji będą służyć nam przez lata. Nawet kupno gotowego zestawu mebli ogrodowych nie jest szczególnie drogie.
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Meble ogrodowe drewniane czy metalowe

Post »

O każde drewno należy w jakiś sposób dbać, a szczególnie o te wystawione na działanie czynników zewnętrznych.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Meble ogrodowe drewniane czy metalowe

Post »

Mam meble drewniane dębowe, konserwowane tradycyjną metodą - olejem lnianym. Nie będę się wypowiadał że drewniane są tanie ;:306 ani że ładniejsze niż metalowe bo widziałem setki pięknych angielskich ogrodów gdzie drewniane pasowałyby jak garbaty do ściany. Meble dobieramy do "ducha" ogrodu albo do stanu kieszeni.
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Meble ogrodowe drewniane czy metalowe

Post »

Olej lniany jest dobrą metodą konserwacji - szczególnie dla stołu, który jest meblem spożywczym (nie gotowym do spożycia ;) Ja mam jednak oprócz mebli trochę użytkowego drewna w ogrodzie i stąd używam praktycznie kupnego, gotowego impregnatu. Tak czy siak jakiś środek jest przydatny.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Meble ogrodowe drewniane czy metalowe

Post »

Zapewniam że nie tylko stół ale i fotele z ekomebel konserwuje się najstarszą metodą czyli olejem lnianym. Tanie gatunki drewna sosna świerk wymagają impregnatów.

Uważam że należą do najładniejszych w Polsce wyrobów z drewna do ogrodu ale nie widzę ich w ogrodzie styl angielski. Dlatego nie namawiam do żadnej opcji bo wybór zależy od ogrodu i wizji projektanta.
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Meble ogrodowe drewniane czy metalowe

Post »

Można konserwować olejem, można konserwować impregnatem. Impregnat działa jednak o wiele dłużej niż olej.
marie214
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 lip 2016, o 07:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Meble ogrodowe drewniane czy metalowe

Post »

donald333 pisze:Zdecydowanie drewniane, pomimo tego, że trzeba je konserwować raz na jakiś czas, ale metalowe dużo gorzej pasowały by do ogrodowy. :)
Jakoś też jestem bardziej przekonana do drewnianych... Wadą jest tylko to, że trzeba o nie dbać, impregnować, co jakiś czas odświeżać i malować. Polecicie jakiś dobry impregnat do drewna? W miarę przystępny cenowo najlepiej. :)
Awatar użytkownika
zjawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 28 paź 2010, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Meble ogrodowe drewniane czy metalowe

Post »

Ja postawiłam jednak na metalowe i jestem bardzo zadowolona.
Co prawda nie żeliwo ,a odlew aluminium więc nie będą rdzewieć .
Wzór jak u mebli żeliwnych ,ale waga nieduża :heja
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”