Meble ogrodowe drewniane,metalowe,plastikowe

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
groch8888
100p
100p
Posty: 142
Od: 24 lut 2012, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Meble ogrodowe z bali - prośba o porade

Post »

Mam identyczny komplet mebli ogrodowych. Widać, że wszystko jest zbijane dużymi gwoździami jak i również blat...
Pozdrawiam Veronica
Awatar użytkownika
Caparzo
50p
50p
Posty: 94
Od: 28 kwie 2013, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kamienna Góra

Re: Meble ogrodowe z bali - prośba o porade

Post »

zbijane długimi gwoździami, tylko jak będziesz robił to najpierw przewierć bo wygniesz 90% gwoździ ;)
hat28
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 17 maja 2013, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Meble ogrodowe z bali - prośba o porade

Post »

Dziękuje za odpowiedz na moje zapytanie. A czy dobrym rozwiazaniem bedzie lekkie przeheblowanie tych bali z dwóch stron, żeby polepszyc łączenie(stykanie) sie drewna. Wydaje mi sie że meble będą bardziej stabilne.
Awatar użytkownika
Caparzo
50p
50p
Posty: 94
Od: 28 kwie 2013, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kamienna Góra

Re: Meble ogrodowe z bali - prośba o porade

Post »

pewnie, zawsze to jakieś lepsze trzymanie ;)
hat28
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 17 maja 2013, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Meble ogrodowe z bali - prośba o porade

Post »

A wiec tak tez zrobie. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Meble drewniane czy metalowe

Post »

I ja mam ten dylemat :roll: Mam metaloplastykę robioną własnoręcznie przez M z bardzo dobrych surowców i ciężkiego metalu i te sprawdzają się znakomicie,ale już wyroby z ,,C...-MY,,nie nadają się na całoroczne wystawianie.Stopy metali użyte do produkcji ,grubość ścianki metalu i proszkowa farba naniesiona przeważnie jednowarstwowo chroni takie meble tylko na sezon.Po tym czasie pojawia się rdza i farba odparza się(oczywiście nie wszystkie meble)Zaś meble drewniane są ,,wieczne,,a ząb czasu dodaje im tylko smaczku,ale żeby takie ,,czasowe,,były muszą być z dobrego drewna najlepiej olchowego,z grubych desek,łączone najlepiej na drewniane kołki ,które pod wpływem wilgoci pracują razem z drewnem.Jest jeden minus.Te meble są gabarytowo duże i nie każdy może sobie na nie pozwolić.Najlepszym rozwiazaneim jest trzymanie ich cały rok na powietrzu pod wiatą.Wtedy drewno nie rozsycha się .
Ja uwielbiam metaloplastyke i misternie wykańczane mebelki,które dodatkowo nadają lekkości,zajmują mniej miejsca,ale do mojego drewnianego domku wykończonego dechami z drewna ,,pokrzywionego,,pasują lepiej mebelki ,,z bali,,Co do impregnacji ;i jedne i drugie potrzebują zabiegów pielęgnacyjnych co jakiś czas.
servicetech
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 20 lis 2013, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Meble drewniane czy metalowe

Post »

Witam wszystkich. Także zastanawiałem się nad wyborem mebli. Chciałem mieć coś oryginalnego i masywnego . Przez kilka lat miałem ławeczki drewniane lecz w tym roku wymieniłem na żeliwne z bukowymi deseczkami. ##### problem polegał tylko na zdobyciu masywnych boków i dorobieniu u stolarza odpowiedniego drewna. Boki kupiłem stare żeliwne (nie produkcji castorama w których pekaja nóżki), zostały oczyszczone ze starej powłoki lakierniczej i pomalowane kilkoma warstwami farby proszkowej. Wyglądają bardzo pięknie .Zobaczcie sami.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Anitaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2512
Od: 8 maja 2008, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujaws-pomor,okolice Brześcia Kuj.
Kontakt:

Re: Meble drewniane czy metalowe

Post »

Bardzo ładny zestaw,podoba mi się. ;:108
Możesz wytłumaczyć ,,Boki kupiłem stare żeliwne'' jakie nie pękają?
servicetech
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 20 lis 2013, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Meble drewniane czy metalowe

Post »

Były to przywiezione z Niemiec stare boki od ławek. Raz skusiłem się na produkt z ,,C...-MY,, z napisem ''china''. Niestety drewno delikatne , na jeden sezon a żeliwo oparte na nierówności po prostu pękło. Uważam ze lepiej poszukać w sklepie z antykami masywnych żeliwnych boków, dorobić twarde drewno i będziecie się cieszyć pięknym komplecikiem przez wiele lat:)

Jeżeli już mowa o moim małym hobby to mam jeszcze taka ławeczke:)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Anitaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2512
Od: 8 maja 2008, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujaws-pomor,okolice Brześcia Kuj.
Kontakt:

Re: Meble drewniane czy metalowe

Post »

servicetech dziękuję za odpowiedz.
Te ostanie też bardzo ładna,masz talent ;:138
servicetech
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 20 lis 2013, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Meble drewniane czy metalowe

Post »

Dziekuje. Obecnie pracuje nad donicami metalowymi pokojowymi i ogrodowymi w kształcie brył geometrycznych. Będę chciał umieścić w nich tuje. Efekty mojej pracy zaprezentuje juz wkrótce :)

Jeżeli chodzi o mnie to wydaje mi się , ze właśnie drewno w połączeniu z metalem daje najwięcej uroku. Z doświadczenia wiem ze meble wykonane całkowicie z drewna po kilku latach użytkowania niestety zaczynają pracować w niepożądanych miejscach. Wiele zależy jednak od troski właściciela ,rodzaju zastosowanego drewna i sposobu impregnacji. Jedyna wadą moich mebelków jest niestety ich waga:)
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Meble drewniane czy metalowe

Post »

Fajna ta biała ławka, ale na pewno finansowo, wychodzi o wiele drożej od takiej z napisem "China" i gdzie znaleźć do niej takie boki.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Meble drewniane czy metalowe

Post »

Jestem zwolenniczką mebli drewnianych ,z perspektywy lat mogę powiedzieć ,że najważniejsze jest z jakiego meble są drewna i gdzie będą stały (słońce czy płócien ,cień ) moja jedna z ławek przez ponad 15 lat stała w półcieniu,przewieziona na wieś ,stanęła w słońcu ,i niestety z oparcia zaczęła miejscami wyciekac żywica ,musiała znowu pójść do cienia,,przez te wszystkie lata była regularnie impregnowana,mam też z metaloplastyki,te z kolei łapie rdza ,woda dostaje się w różne zakamarki i niestety rdzewieje .Po latach doświadczeń uważam że najlepsze są meble z drewna ale egzotycznego ,albo żeliwne (ale nie z Chin ) ale te są bardzo drogie .No chyba że jak PESTKA ma meble metalowe ale własnej roboty ,solidne .To lata będą stały a i kolorystykę w ogrodzie można zmieniać . :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”