Woda w piwnicy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
magda-hm
100p
100p
Posty: 108
Od: 22 mar 2012, o 08:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jarocin-Wielkopolska
Kontakt:

Re: Domek działkowy we wodzie

Post »

Pięknie Wam dziękuję za podpowiedzi. Tak się zaangażowałam w sprzątanie na działce, ze wracałam tak zmęczona iż nie miałam siły myśleć nawet o komputerze, zwłaszcza, ze jeszcze święta dołożyły roboty :lol:
Poprosiłam jednego ze znajomych zajmujących się podobnymi rzeczami, aby mi podpowiedział co zrobić. Niestety nie wszystko jest możliwe, ale pompa i studzienka w piwnicy to podstawa, a właściwie jedyne rozsądne wyjście tylko problem ze zbiornikiem bo te gotowe do deszczówki trochę drogie więc przemyśleć muszę, a teraz zabieram się za przeglądanie wiadomości z linku.
Pozdrawiam
Pozdrawiam serdecznie. Magda
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2972
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Słonecznik bulwiasty - topinambur

Post »

Ja mam nietypową piwnicę. Okresowo pojawia się w niej kilka centymetrów wody, nigdy posadzka nie wysycha do końca.
Wszystko przechowuję na regałach: marchewkę, pietruszki, buraki, jabłka, topinambur, bulwy dali, dziwaczka wkładam do reklamówek i zawiązuję zostawiając szczelinę. Ziemniaki w skrzynce stoją na regale.
Nie dam rady przechować w tej piwnicy mieczyków, dyni.

W ubioegłym roku próbowałam wykopać topinambur w zimie, to ziemia była zamarznięta, a jak odmarzła to zrobiło się błoto tak, że nie byłam w stanie wejść :wink: .
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Słonecznik bulwiasty - topinambur

Post »

Szanso i Malgo przepraszam Was za to,że pokręciłem z prawem własności do piwniczki ;:306
Jeśli podłoga i jej połączenia ze ścianami są stabilne,to możesz spróbować je uszczelnić wodoszczelnymi zaprawami cementowymi np.Woder S ,albo podobne wyroby innych firm.Do Twoich celów nie nadają się tzw.folie w płynie,są na suche podłoża.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słonecznik bulwiasty - topinambur

Post »

Szkoda kasy. Przerabiałem różne wynalazki i najdłużej żył jakiś produkt firmy kreisel, ale i one się poddał. Na szczęście dzięki firmowym układom miałem te środki za grosze (dosłownie) , bo inaczej bym się wściekł że zaprawa za kilka stówek, pomimo konsultacji z technologami producentów, odpadła po dwóch latach z hakiem.
Trzeba odkopać, wykonać izolację, zakopać. Możliwe że konieczne będzie wykonanie odwodnienia. Albo polubić wilgoć ;)
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Re: Piwnica

Post »

Tez walczyłem z woda w piwnicy. Dwa lata temu wykonaliśmy melioracje działki i odwodnienie . Koszt olbrzymi ale w końcu jest sucho .
Awatar użytkownika
szamanicaaa
100p
100p
Posty: 141
Od: 2 mar 2013, o 00:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Piwnica

Post »

My wygraliśmy walkę z wodą w piwnicy-zrobiliśmy drenaż w całej piwnicy : w starej posadzce wykuliśmy rowki ze spadkiem w jedno miejsce.Zasypaliśmy żwirem.Potem przyjechała firma i w tym miejscu ,gdzie schodziły się wszystkie rowki,zrobiła studzienkę betonową.W całej piwnicy położyli nową izolację i nowe posadzki.Gdy jest bardzo mokre przedwiośnie,to w studzience pojawia się woda-wtedy wypompowuje ją pompa pływakowa na odległy trawnik.Mamy spokój już 6 lat.
A wcześniej zdarzało się,że było nawet pół metra wody w piwnicy.W ostatnich latach było sucho-i woda wcale się nie pojawiła w studzience.
MisiowaPani
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 cze 2012, o 10:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Woda w piwnicy

Post »

My też mieliśmy dwa razy już taką sytuację, ze piwnica została podlana. Wtedy wypompowywaliśmy wode motopompą ..... dobrze że akurat sąsiad miał i pożyczył. Teraz sami taką zakupiliśmy, żeby była na wszelki wypadek.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Woda w piwnicy

Post »

Znów fajna reklama chińskiej motopompy. Widocznie to totalny złom jeżeli firmy która to importuje nie stać na normalną reklamę tylko taką pokątną bezpłatną.
Nie chce mi się liczyć ale to już pewnie setna próba "zadowolonego" klienta firmy ;:306
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Woda w piwnicy

Post »

A nie przyszło Ci do głowy, że te pompy są tanie, ogólnie dostępne, spełniaja swoje zadanie i dlatego użytkownicy je chwalą? O to przecież chodzi. Dla mnie reklama to obietnica, że jak łyknę kilka tabletek to znów będę piękny i młody.
K... to firma polska, która montuje w Chinach. Jednym słowem, dobre bo polskie, a Ty się nie znasz :D
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Woda w piwnicy

Post »

Oczywiście się nie znam więc oddajmy głos producentowi ;:306
"Producent" na swojej stronie podaje wydajność 500 litrów na godzinę dla MK 20CX
ta trochę droższa ma już świetną wydajność 1000 litrów na godzinę
ta za 1400zł z hakiem aż 1400 litrów na godzinę
ObrazekObrazekObrazek


Pomijając absurd używania w zalanej piwnicy motopompy (byle jaki "chińczyk" potrafi w ciągu godziny przepompować 70-100 kubików wody). Jeżeli jednak uprzemy się na wyrób krajowy i niekoniecznie montowany w chinach to wystarczy nam pompa zatapialna kosztująca 5 razy mniej ale mająca 10 razy większą wydajność niż ten cud techniki.....

Bylejakość informacji na stronie "producenta" świadczy o tym że firma nie traktuje poważnie potencjalnego klienta a cały wysiłek kieruje na wymyślaniu postów o zadowolonym kliencie.
Myślę że poprawne przetłumaczenie ulotki chińskiej to proste zadanie dla ucznia gimnazjum.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Woda w piwnicy

Post »

Reklama dźwignią handlu.Co byś nie wziął do ręki, to ma cudowne właściwości. Ludzie sa już tak ogłupiali wszędobylską i nachalną reklamą , że łykają wszystko jak głodne pelikany. :;230 . Co do wydajności pompy to faktycznie nie jest porażająca bo u mnie na działce beczka 200l napełnia się w niespełna 10 minut przez rurkę 3/8 cala.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”