Tunel jaki kupić

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
PATRYK
100p
100p
Posty: 120
Od: 6 lut 2019, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sokołowo

Tunel foliowy

Post »

Cześć. Czy możecie mi doradzić jaki kupić tunel do uprawy żurawek i host? Głównie chodzi mi o rodzaj folii/cieniowki. Na aukcjach są tunele z folią która zabezpiecza promieniowanie UV. Taka będzie odpowiednia?
Ogrodnik01
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 30 sty 2021, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Re: Tunel jaki kupić

Post »

Tunel foliowy 3x6 to chyba najbardziej ergonomiczne rozwiązanie dla rodziny 4 osobowej. Na 18 metrach kwadratowych warzyw przez całe lato wystarczy dla rodzinki. Jeśli ktoś się żywi latem wyłącznie warzywami, a nie jada innych rzeczy to powinien wcześniej rozplanować odpowiednio sianie i sadzenie w tunelu, tak by jeśli lubi fasolkę szparagową to siać ją etapami w różnych odstępach czasu, wówczas będzie miał ba bieżąco świeżą przez cały sezon. zmoderowałam/Karo
regulamin
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Tunel jaki kupić

Post »

Mam 2 tunele po 18m2 i nie wystarczają w lato zawalone pomidorami i paprykami. Dodatkowo ogródek pod domem i na polu wyłożone geotkaniną gdzie rosną pomidorki w ubiegłym sezonie było ich 300 i wszystko przejedzone i porobione przetwory (przecier pomidorowy i keczup).
Bombelka
50p
50p
Posty: 62
Od: 24 lis 2019, o 11:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Tunele foliowe

Post »

Hej, jakie tunele foliowe (producent) polecacie? Aktualnie szukam tunelu typowo pod pomidory o powierzchni 18m2. Mój budżet 1000 zl + -. Co sprawdziło się u Was? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Tunel jaki kupić

Post »

Jaki tunel wybierzesz to już tylko Twoje przemyślenia i potrzeby, ale poszukaj na stronie producenta butimex.com , dla mnie to sprawdzony dostawca :uszy :uszy :uszy
Bombelka
50p
50p
Posty: 62
Od: 24 lis 2019, o 11:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel jaki kupić

Post »

A mieliscie moze stycznosc z firma ptf lub tunelefoliowe. Pl??
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1054
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Tunel jaki kupić

Post »

Zajrzałem na stronę Butimexu i zaciekawił mnie tunelik do rozsad kryty agrowłókniną. Dwa metry kwadratowe akurat w sam raz na jakieś drobne wiosenne uprawy typu rzodkiewka czy dymka na szczypiorek. Nie miałem dotąd styczności z tym materiałem i zastanawiam się czy przepuszcza wodę na tyle, aby podlewać przez niego. I czy deszcz podleje bez zdejmowania pokrycia. Proszę więc użytkowników agrowłókniny o rozjaśnienie mi w głowie. ;:124
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Tunel jaki kupić

Post »

Włóknina polozona na płask przepuszcza deszcz ale na tuneliku tylko troszkę przesiąknie, gdy jest cienka a gdy grubsza to wszystko spłynie po bokach. Musiałoby padać długo, by cokolwiek podlalo. Miałam pomidory pod niskim tunelem z gruba, zimowa włóknina i niestety trzeba było podlewać.
Pozdrawiam! Gienia.
SiTo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 lut 2024, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel jaki kupić

Post »

Folia zbrojona to szajs, szybko pęka i zostaje tylko zbrojenie. Lepsza jest UV4, która wytrzyma 4 lata i wymienia się ja na nową. Najlepszy tunel z którym miałem do czynienia kupiłem na stronie producenta KrosAgro. Konstrukcyjnie i wytrzymałościowo jest super.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Tunel jaki kupić

Post »

To, ile wytrzyma folia zależy w dużej mierze od konstrukcji tunelu, a wspomnę że dostępne są też folie 6-7, a nawet 12 sezonowe.
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 793
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Tunel jaki kupić

Post »

UV4 wytrzymuje 4 sezony, z tym że jeden rok to dwa sezony, wiosenny i jesienny. Czyli 4 sezonowa powinna qytrzymać bez problemu 1 lata, oczywiściw zazwyczaj wytrzymuje dłużej.
Pozdrawiam,

J
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2423
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Tunel jaki kupić

Post »

leff pisze: 28 lut 2024, o 06:41 Czyli 4 sezonowa powinna qytrzymać bez problemu 1 lata, oczywiściw zazwyczaj wytrzymuje dłużej.
Raczej dwa lata
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1054
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Tunel jaki kupić

Post »

Dajcie sobie spokój z foliami. Niby tanio, ale przyjdzie wichura i nie ma tunelu.
Dlaczego bogaci są bogaci? - bo nie kupują dziadostwa.
Tunel stalowo-poliwęglanowy 3x4 m to jakieś 4-5 tysiaków. Sporo? Owszem! Ale spokój na lata.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”