Pojemniki,doniczki, osłonki - różne sprawy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Pojemniki,doniczki, osłonki - różne sprawy

Post »

Jak fachowo nazywają się takie paski w których umieszcza się rozsady (zamiast doniczek) i gdzie można takie kupić. Może polecicie coś innego w co można pikować np pomidory a co zajmuje mniej miejsca niż doniczki. Będę wdzięczna za odpowiedź
Awatar użytkownika
Mateusz
100p
100p
Posty: 193
Od: 13 lut 2008, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post »

Mówiąc ''paski'', chodzi Ci chyba o pierścienie, tak? Nie byłbym taki pewien, czy one zajmują mniej miejsca. Jak chcesz mieć więcej roślin na małej powierzchni, możesz prepikować rośliny do jednej dużej misy. :)
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Tak mam na myśli pierścienie. A czy do skrzynek plastikowych można?
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

perdii pisze:Tak mam na myśli pierścienie. A czy do skrzynek plastikowych można?
Oczywiście. Ja jednak od pewnego czasu preferuję doniczki, bo potem wygodniej mi je wywozić na działkę. Pomysł z pierścieniami jest dobry, trzeba zaopatrzyć się na przyszły rok.
Waleria
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Dziękuję za odpowiedzi :D
Awatar użytkownika
Jankiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 244
Od: 2 cze 2010, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żerżeń (centralne Mazowsze)

Pojemniki do rozsad.

Post »

W tym sezonie będę robił rozsady około 60 krzaków i zastanawiam się nad wielkością kubeczków. Wcześniej stosowałem duże po jogurcie, pojemności pół litra, ale to strasznie dużo miejsca zajmuje. Czy jak użyję mniejszych, po małym jogurcie (ok. 200ml) to coś się im stanie? Czy ktoś z was miał (z dobrym rezultatem) doświadczenie z takim upychaniem korzonków w mniejszym niż pół litra kubku
marzenaF
1000p
1000p
Posty: 1680
Od: 24 sie 2009, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja jesień '10

Post »

Ja sadziłam w pojemniku zbiorczym i rozsadzałam do takich kubeczków 200 gramowych nic pomidorom nie było miały się dobrze.Bezpośrednio z nich poszły do namiotu.
pozdrawiam zielono zakęconych Marzena:)
Spełnione marzenie Marzenki
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja jesień '10

Post »

Gdy weźmiesz mniejsze kubki ,to rozsada powinna szybciej wsadzona na miejsce stałe lub o tydzień opóźnić wysiew ,aby nie wybiegła. Lepiej zbytnio się nie śpieszyć z wysiewem,aby posadzić po przymrozkach.
Awatar użytkownika
smonika
500p
500p
Posty: 648
Od: 29 gru 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja jesień '10

Post »

Ja sieję w dwóch turach, więc miejsca mi wystarcza, chociaż mieszkanko małe :P Po wschodach siewki pikuję do kubeczków po dużych jogurtach.
Pozdrawiam, Monika
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja jesień '10

Post »

Ekopom ma racje , taka rozsada nie może być zbytnio przetrzymana ... U nas na rynkach to w zasadzie już nikt nie robi sadzonek w doniczkach 9cm -0,5L ... Są to raczej male 200-250mL , rozsada jest wtedy oczywiście sporo mniejsza , o widocznym kwiatku mowy nie ma ! Wiadomo , chodzi o zrobienie większej ilości na m.kw. W tym roku kupowałem taką rozsade i 1,5-2 tyg. w plecy z plonowaniem ... Zatem dla siebie lepiej jednak użyć większych pojemników , o ile to możliwe . W pojemnikach po jogurcie bardzo wskazane jest porobić dziurki , dla odpływu nadmiaru wody- bardzo to szkodzi !
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja jesień '10

Post »

Jankiel, zdecydowanie zastosuj większe pojemniki. Ja nawet zrezygnowałam z 0,5l kubków po jogurcie i kupiłam czarne małe doniczki (9x9cm). O wiele lepiej rośnie rozsada, można ją przetrzymać, jeśli akurat nie ma sprzyjających warunków do wysadzania. A przecież zdarza się, że jest zimno, plucha albo zapowiadają przymrozki i trzeba się jeszcze w domu pomęczyć z rozsadą.
Kupiłam w ogrodniczym, jeszcze w jesieni podłoże kokosowe, sprasowane w takie dyski- krążki. Po namoczeniu taki krążek pęcznieje do około 600ml. Będę eksperymentować; zamierzam kilka takich dysków pokruszyć w misce, zalać i domieszać nawozu startowego, i w drugiej misce wymieszać z podłożem do pikowania kupionym w sklepie ogr. Zobaczę, w którym podłożu będą lepiej rosły.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
smonika
500p
500p
Posty: 648
Od: 29 gru 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W jakich pojemnikach rozsada pomidorów?

Post »

O tak, Gieniu - te czarne doniczki są najlepsze. Tylko trzeba mieć miejsce. Dlatego u mnie nie wypalą. Ale rozsada z dużych kubeczków po jogurtach też wychodzi ładna - niska z grubą łodyżką, czyli jak to się mówi mały - krępy...
Pozdrawiam, Monika
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 793
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja jesień '10

Post »

gienia1230 pisze:. Ja nawet zrezygnowałam z 0,5l kubków po jogurcie i kupiłam czarne małe doniczki (9x9cm).
Doniczki 9x9 też mają pojemność 0,5l.
Pozdrawiam,

J
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”