Pojemniki,doniczki, osłonki - różne sprawy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iwa3003
200p
200p
Posty: 315
Od: 2 mar 2010, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: W jakich pojemnikach rozsada pomidorów?

Post »

szkoda że u mnie nie ma takiej giełdy kwiatowej :D
Pozdrawiam Iwona :)
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: W jakich pojemnikach rozsada pomidorów?

Post »

Z domowych przerabialnych rzeczy jeszcze kartoniki po mleku obcięte powinny dawać radę - objętość ok, dość sztywne, no i dadzą się obok siebie ciasno ustawić w skrzynce. W sumie właśnie to wymyśliłam, ale przetestuję w tym roku. Wielodoniczki sa niezłe o ile nie trzeba ich pełnych i podlanych nigdzie przenosić..
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: W jakich pojemnikach rozsada pomidorów?

Post »

loeb pisze:Wielodoniczki sa niezłe o ile nie trzeba ich pełnych i podlanych nigdzie przenosić..
Dlatego u mnie odpada taka opcja :wink:
Ja przetestuję kilka czarnych doniczek, reszta będzie się mordować jak co roku w kubkach. Nie ma co za dużo kombinować :wink:
Pozdrawiam, Maciek.
Esmeralda
500p
500p
Posty: 523
Od: 12 maja 2008, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: W jakich pojemnikach rozsada pomidorów?

Post »

anka93 pisze:Nie mam miejsca ani ziemi do uprawy warzyw i chcę-myślę o uprawie w pojemnikach.Jakich pojemnikach i jakich pomidorów nie wiem i nie znam się.O to pytam znawców i ekspertów. :idea:
Na balkonie w doniczkach, jak pisze Jankiel
U mnie pierwszy raz urosło takie coś :-)
Obrazek

Jeśli chodzi o pojemniki, to rozsada najpierw była w wielodoniczkach, potem dawałam w pojemniki po margarynie 0,5l i kilka takich do ażurowych skrzyneczek jak kilka postów powyżej
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W jakich pojemnikach rozsada pomidorów?

Post »

A moja bratowa sieje pomidorki po 2-3 sztuki od razu do docelowej doniczki, siewki niepotrzebne wycina nożyczkami, zostawia po 1 szt., oczywiście już ich nie pikuje. Sadzonki są o jakieś 1,5 tygodnia do przodu od sadzonek pikowanych. W tym roku też tego próbuję.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: W jakich pojemnikach rozsada pomidorów?

Post »

no tak,ale jak sie ma nasionka od Kozuli (na wage złota) :) to szkoda wycinać :roll: ...ja myslałam ,zeby do kazdej doniczki posiac po jednym nasionku,niech rosną :idea: jakoś pomeszcze na parapetach,mam ich 6szt i dosyć szerokie są
aha, ja też będe je uprawiać w pojemnikach po smietanie...mam tez pare doniczek plastikowych,własnie po rozsadach pomidorów,które kupowałam
Pozdrawaim

Joanna
Awatar użytkownika
anka93
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1804
Od: 5 paź 2008, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: W jakich pojemnikach rozsada pomidorów?

Post »

Esmeralda pisze:
anka93 pisze:Nie mam miejsca ani ziemi do uprawy warzyw i chcę-myślę o uprawie w pojemnikach.Jakich pojemnikach i jakich pomidorów nie wiem i nie znam się.O to pytam znawców i ekspertów. :idea:
Na balkonie w doniczkach, jak pisze Jankiel
U mnie pierwszy raz urosło takie coś :-)
Obrazek

Jeśli chodzi o pojemniki, to rozsada najpierw była w wielodoniczkach, potem dawałam w pojemniki po margarynie 0,5l i kilka takich do ażurowych skrzyneczek jak kilka postów powyżej
Dzięki za info ,coraz bardziej jestem zachęcona taką metodą uprawy :wit
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7505
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: W jakich pojemnikach rozsada pomidorów?

Post »

Można i tak, po nasionku a potem do dużej doniczki (krążek kokosowy, zalany wodą, napęczniał, wsadzone nasionko);
Obrazek
Ustawione w pojemnikach (po lodach, podłoże czy fasolce) mieszczą się na parapecie.
Pozdrawiam! Gienia.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: W jakich pojemnikach rozsada pomidorów?

Post »

Co to są te krążki kokosowe? Gdzie sie je kupuje w ogrodniczym?
Tam jest ziemia i w niej rosną rozsady??Duzo pytan na raz,ale pierwszy raz o czyms takim słysze... :oops:
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7505
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: W jakich pojemnikach rozsada pomidorów?

Post »

Pelasiu, spotkałam w ub. roku w sklepie ogrodniczych , były różnej wielkości.
Obrazek

Ja kupiłam te mniejsze, 1 krążek pęcznieje do 0,6 litra pojemności. Można je pokruszyć do miski, zalać i jak napęcznieje wkładać do pojemników. Można też mieszać z innym podłożem. W takiej tubie jest 10 krążków.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: W jakich pojemnikach rozsada pomidorów?

Post »

loeb pisze: Ale chce przetestować butelki po coli [odcina się górę 2 litrowej butli po coli na pożądanej wysokości, i robi parę dziurek w dnie, ewentualnie można też obciąć dno i robi sie wtedy taka tuba].
witam,
ja tak butelki po coli i innych płynach wykorzystywałam do osłony nowoposadzonych warzyw i kwiatów i muszę przyznać zdały rewelacyjnie egzamin ( sobiście uważam,że w przypadku sałaty lepiej sie sprawowały niż agrowłóknina - nie szarpały młodych delikatnych liści ). Nocne przymrozki nie były tak straszne :-)
pozdrawiam
pozdrawiam
Edyta
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W jakich pojemnikach rozsada pomidorów?

Post »

Ja też stosuję podłoże kokosowe z krążków, robię sobie z nim mieszanki do wysiewu i jestem zadowolona. Za to kupione gotowe podłoże do wysiewu to była porażka, było strasznie suche, a że głównie z torfu, to nawodnienie tego było mordęgą. Jako pojemników czasem używam kubków po jogurtach, ale jednak doniczki produkcyjne się lepiej spisują i będę bazować raczej na nich w tym roku. Sprawdziły się butelki pet jako osłony dla zasiewów na parapecie, taka mini-szklarenka na doniczkę wychodzi z tego.
Awatar użytkownika
neil
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 5 kwie 2010, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: W jakich pojemnikach rozsada pomidorów?

Post »

Mąż oglądał program gdzie było pokazane jak można siać różne roślinki w tekturowe tubki od papieru toaletowego :D nie głupi pomysł :D ja na wszelki wypadek już zbieram.. jeszcze nie wiem co będę w tym siać ale niech będzie zapas :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”