Domek dla dziecka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Aniu, dzięki za zaproszenie. :D Właścicielka Działki mówi, że mogę jechać, ale pod warunkiem, że już nie wrócę... :D, więc sama rozumiesz... :wink:
No to czas na kolejną porcję fotek. :wink:
Sporo zdjęć zrobionych z dachu wiaty. Lucyno, specjalnie dla Ciebie. :D Niestety tylko trzy zrobiłem jakiś tydzień temu, gdy wszystko dookoła pięknie kwitło, dziś jakoś tak się zrobiło może nie szaro, ale tak jakoś zwyczajnie, zielono. :wink:
Poza tym na którymś zdjęciu widać moje pomidory przygotowane do sadzenia w foliaku. Na razie czekają aż rzodkiewka i szpinak wyrosną i ustąpią miejsca sadzonkom pomidorów. Na razie pomidory powędrowały do foliaka, bo coś chłodno, a i wietrznie się zrobiło. Coś tam mówią w TiVi, że ma tak być we Wrocku gdzieś tak do przyszłego tygodnia, więc szpinak i rzodkiewka mają jeszcze troszkę czasu.
Na innym zdjęciu w oddali widać Sky Tower, na razie widać troszkę więcej, niż połowę jego docelowej wysokości. Na którymś zdjęciu widać też jupitery stadionu, gdy odbywa się tam mecz, spokojnie słyszę co się dzieje i kto strzelił bramkę. :wink: Parę zdjęć pokazuje działki sąsiadów.
Na końcu zaprezentowałem moje prace nad domkiem na dachu, choć prace przebiegają na dole. :D
Najpierw porządnie poskręcałem wszystkie ścianki, następnie poprzykręcałem panele do ścianek bocznych. Daszek pozostawiłem sobie na jutro, lub pojutrze. Potem tylko porozkręcać, wyciąć okienka i przetransportować na górę i poskręcać. I już. :)
Pelagia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 6 maja 2011, o 15:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Hej. Szukałam w internecie szczegółów dotyczących budowy wiaty garażowej i znalazłam ten wątek. Jest dla mnie bezcenny w kwestii zdjęć zaciosów i zastrzałów - głupio mi było pytać fachowców bo już przy kupowaniu dziewiętnastu kotw dwunastek patrzyli na mnie dziwnie. Jestem na etapie zbierania materiałów do budowy, projekt zrobiłam sobie sama. No i teraz pytanie zasadnicze - ile piw potrzeba do budowy (tak na metr kwadratowy)? ;:136 No bo wiadomo, że bez tego ani rusz!!!
Tak mi się ten wątek spodobał, że aż założę nowy kiedy wbiję pierwszy raz łopatę pod stopy fundamentowe!
Z ogrodniczo - ciesielskim pozdrowieniem, Aśka.
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Pelagia pisze: No i teraz pytanie zasadnicze - ile piw potrzeba do budowy (tak na metr kwadratowy)? ;:136 No bo wiadomo, że bez tego ani rusz!!!
Tak mi się ten wątek spodobał, że aż założę nowy kiedy wbiję pierwszy raz łopatę pod stopy fundamentowe!
Z ogrodniczo - ciesielskim pozdrowieniem, Aśka.
Witam :wit
W moim przypadku, Właścicielka Działki stwierdziła, że dużo za dużo było tego piwa. :wink:
Asiu, gdy założysz wątek o budowie swojej wiaty garażowej, to koniecznie wstąp tutaj i podaj linka. Z chęcią pośledzę Twoją przygodę z budową wiaty. :D Pozdrawiam.
A teraz czas na ostatnią porcję zdjęć z mojej przygody z wiatodomkiem na dachu. Wcześniej jakoś nie było czasu ani porobić zdjęć, ani powrzucać na Forum. Robota na działce przeniosła się w inne rejony niż wiata. :D
Najpierw parę zdjęć z dnia 3 maja tegoż roku. Akurat wiata była najmniej ważna dla mnie tego dnia. Ucierpiały u mnie winorośla w 100%, wiśnia szklanka w 100%, truskawki w moich walcach też dostały nieźle. Agresty, porzeczki około w 50% popadały.

I to by było chyba na tyle...
Po sezonie wrzucę jeszcze zdjęcia jak wygląda wiata bez domku na górze i napiszę ile czasu zajmuje zdemontowanie domku.
Pozdrawiam.
jacek79
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 26 paź 2011, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

witaj Sławku bardzo podoba mi się twoja altana,czy mógłbyś podać jej wymiary chciałbym w swoim ogrodzie zbudować podobną,jakich wymiarów kantówek i desek użyłeś bo wizualnie twoje materiały są ok a nie chciałbym przepłacać.Jestem z okolic Wrocławia także myślę że ceny materiałów nie będą się znacznie różniły
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Sławek !
A jak ją zabezpieczysz na zimę. Masz jakiś pomysł ?
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

jacek79 pisze:witaj Sławku bardzo podoba mi się twoja altana,czy mógłbyś podać jej wymiary chciałbym w swoim ogrodzie zbudować podobną,jakich wymiarów kantówek i desek użyłeś bo wizualnie twoje materiały są ok a nie chciałbym przepłacać.Jestem z okolic Wrocławia także myślę że ceny materiałów nie będą się znacznie różniły
Wiata ma około 250cmx250cm, wysokości około 220cm.
Kantówki 7x7, deski grubości 25mm, szerokość około 15-18cm.
Ceny za deski 25PLN za 1 metr kwadratowy. Robotnicza, za Świebodzkim.
Szpile kupiłem w Castoramie, ale ceny nie pamiętam.
krzysztofkhn pisze:Sławek !
A jak ją zabezpieczysz na zimę. Masz jakiś pomysł ?
Pomalowałem kolejną warstwą impregnatu: Xylomal. Nie przewiduję możliwości, że coś się zimą stanie... Masz inne zdanie? Jeśli masz, to mnie zadziwisz bardzo.
jacek79
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 26 paź 2011, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Dziękuje za podanie tych wymiarów,teraz powoli zaopatrzę sie w materiały a wiosną startuję w złożenie tego wszystkiego w całość,jak coś z tego wyjdzie to na pewno się pochwalę.
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Musiałem kupić szpile, gdyż na wiosnę planuję zbudować kompostownik. W Castoramie takie 7x7 kosztują 13PLN (w składzie drewna, gdzie zaopatrzyłem się w deski, Pan zażyczył sobie 20PLN), kantówka 7x7 i długa na 180cm już wyszlifowana kosztuje 18PLN.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

No i domek zdemontowany. Cała operacja odkręcenia śrub, demontażu ścianek i dachu oraz zaniesienia wszystkiego do szklarni sąsiada trwała około 15 minut.
W przyszłym roku muszę zejść do 10 minut. :D
A na zimę wiata, ławki i stół zostały pociągnięte podwójną warstwą impregnatu XYLOMAL kolor TIK.
Jeszcze tylko sobotnie wędzenie na Swięta i można powiedzieć, że sezon 2011 bedę uważał za zamknięty. :wink:
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Witaj Mężu Właścicielki Działki :wit . Wspaniałe budowle i doskonały opis. My z M przymierzamy się do budowy altany i też chcemy, aby była wielofunkcyjne (sprostowanie to JA chcę :;230 ), tzn. bujana ławeczka, hamak, itd. ;:224 .
Podobają mi się Twoje meble ogrodowe i inspekt (też w planach wiosennych ;:224 ). Twoje dzieło jest dla mnie inspiracją ;:138 .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Menqa
50p
50p
Posty: 88
Od: 3 sty 2012, o 07:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Witam, i ja tu trafiłam prosto z utylizatora :;230 . Jestem pod wrażeniem Twojej pracy Slawgos.
Już nie mogę się doczekać kiedy i ja zacznę - chociaż takie ławeczki żebym zrobiła to będę zadowolona.
Napisałam Ci na pw pytanie, ale już znalazłam odpowiedź, że te szpile to w casto... kupiłeś.

Pozdrowienia dla Ciebie i Właścicielkę Działki (szczęściara!)
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Edyta1 , nie zapomnij dokumentować swojej pracy i podzielić się z nami wynikami. :wink:

Menqa, dzięki za pozdrowienia. :wit Te szpile faktycznie zakupiłem w Casto... Kosztowały około 13PLN. Te mają wymiar 7x7cm i z tego co pamiętam, to własnie ten rozmiar najszybciej znika, więc pomyśl wcześniej o zrobieniu zakupów. :wink: Nie zapomnij o zdjęciach. :wink:
Pozdrawiam i gdy będziesz miała jakieś pytania, to służę pomocą (oczywiście w miarę własnej wiedzy). :wit
Awatar użytkownika
Marla54
100p
100p
Posty: 173
Od: 3 mar 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie k/Sochaczewa - strefa 6b

Re: wiata i jednocześnie domek dla dziecka na dachu

Post »

Witam .. jestem tu nowa, ale cały wątek przeczytałam z zapartym tchem. Gratuluję. ;:333
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”