Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Mam kosiarkę spalinową NAC od 3 lat. Fakt, nie ma lekko, jednorazowo do koszenia ok 0,25 ha. Silnik na razie bez zarzutów, tylko pada wszystko inne, napęd, rozmaite linki się urywają, plastiki pękają itp.
Pozdrawiam Lucyna
mario_79
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 26 lip 2016, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Pytanie jak z trwałością silników. Jaki olej jest polecany do NACa?
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Szczurbobik pisze:Mam kosiarkę spalinową NAC od 3 lat. Fakt, nie ma lekko, jednorazowo do koszenia ok 0,25 ha. Silnik na razie bez zarzutów, tylko pada wszystko inne, napęd, rozmaite linki się urywają, plastiki pękają itp.
...bo silniki w NAC nie są NACa tylko kupowane u innych producentów :)
Awatar użytkownika
Miododajna
50p
50p
Posty: 94
Od: 17 sie 2016, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

AmaPoland pisze: Nie trzeba kupować dobrej maszyny za 2000, można za 1300-1500 i gwarantuję, że dobrze wybrana maszyna zajedzie kilka NACów bez większych problemów. Rachunek na przestrzeni jakiegoś większego czasu jest prosty i miażdżący zarazem.
Za 1300-1500 zł to ja mam 4 sztuki NAC BP520-27-T 2.7KM model z silnikiem o odpowiedniej mocy i małym zużyciem oleju.
Ama sprzęt za 1500 jest dla profesjonalistów koszących trawy zawodowo 5 dni/40h w tygodniu.
Amatorzy używają tej kosy raz w tygodniu przez kilkanaście minut do kilku godzin.


W serwisie są głównie chińczyki i NAC ? Widocznie 90% społeczeństwa posiada chińczyka lub NACa a nie np Stihla.
Co mogę powiedzieć o kosie NAC?
Żyłka 2,4mm wyrywa wszystko co napotka na swojej drodze. Mieliśmy poprzednio chińczyka podkasiarkę, która się nie umywa do tej kosy.
Używa ją teściu i my też kupiliśmy dla siebie widząca jak ta maszyna się sprawuje. Lepszej rekomendacji nie trzeba. Stosunek ceny do jakości.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Cieszę się, że jesteś zadowolona :)

Maszynę markową za ok 1500 zł netto to profesjonalny kosiarz zajedzie i to szybko. Nie kupi się profesjonalnego sprzętu za taką cenę. Chociaż jest jeszcze kwestia co się określa jako profesjonalna praca :)

Nie przeczę, że Nac będzie chodził i się sprawdzał. Wielu znam takich co mają dobre zdanie o tym sprzęcie i mają ku temu solidne podstawy. Piszę jednak opinię w oparciu o doświadczenia ze sprzedaży i serwisu. Statystyka punktów naprawczych jest dosyć klarowna. Nie tylko u mnie ale w całej Polsce, Europie i na świecie. Kiedyś punkty sprzedaży markowego sprzętu mówiły "nie" serwisowaniu taniej produkcji. Przyjmowali tylko to co sprzedawali. Teraz już nie znam takich serwisów. Wszyscy uznali te maszyny u siebie jako chleb powszedni. To jest zbyt duży pieniąc aby go odrzucić. Tania produkcja jest znacznie bardziej awaryjna od solidnie wykonanych maszyn i to trzeba wiedzieć decydując się na zakup jakiegokolwiek urządzenia. Trzeba na spokojnie przeliczyć sobie co się bardziej opłaca i podjąć decyzję.
Awatar użytkownika
Miododajna
50p
50p
Posty: 94
Od: 17 sie 2016, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Tak jak pisałam stosunek ceny do jakości.
ads11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 kwie 2018, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

kosiarka spalinowa

Post »

Witam potrzebuję kupić nową kosiarkę spalinową do dużego ogrodu.
Cena maksymalna 1500zł, teren jest pochyły.
Myślałem nad taką NAC LS50-575-HS co o tym myślicie?

Proszę nie reklamować stron handlowych oraz proszę pisać poprawnie na forum. Adm.K
Siwy206
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 kwie 2021, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nac LS56-196L-JR2 czy Faworyt SHD56N224L

Post »

Czy ktoś posiada kosiarkę spalinową Nac LS56-196L-JR2 z przednimi kołami skrętnymi? Jak ona się sprawuje? Również myślę nad Faworytem SHD56N224L. Proszę o opinie użytkowników obydwu kosiarek. Obie te kosiarki mają nóż 56cm, silniki Loncina i zastanawiam się która wybrać. W Nacu podobają mi się przednie kola skrętne ale Faworyt ma znów przekładnie GT z ala mechanizmem różnicowym. Jak to wygląda w użytkowaniu i manewrowaniu tymi kosiareczkami?
grakupuje
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 17 kwie 2020, o 12:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarki firmy NAC - opinie forumowiczów

Post »

Witajcie,
Posiadam kosiarkę akumulatorową

NAC LB36-43-2B40-S

i zgubiłem kluczyk bezpieczeństwa.

Wiecie, czy go można dokupić i gdzie ?
Ewentualnie jak ominąć to zabezpieczenia ?

Rafał
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”