Podkaszarka - metody i efekty koszenia

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
jureksj
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 22 paź 2008, o 14:05

Podkaszarka - metody i efekty koszenia

Post »

Witam,
prosze o podpowiedz w jaki sposób kosić podkaszarka, pod jakim kątem , jak ja trzymac i jaka wysoka powinna byc trawa po skoszeniu?. Mam problem z podkaszarką wystarczy lekko zachaczyc głowicą podkaszarki o cokolwiek zaraz wysuwa mi sie żyłka.
Tym sposobem 2 kaszenia i kończy mi się żyłka. Czy to jest normalne w podkaszarkach? Czytałem ze dopiero po uderzeniu głowica o ziemie w trakcie koszenia powinna wysunać sie dopiero żyłka.
Pozdrawiam
Jureksj
zender
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 29 lip 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sposób koszenia podkaszarką.

Post »

WITAM
U mnie wygląda to tak ze muszę dobrze równolegle przyłożyć do ziemi i dopiero wtedy mi sie wysuwa. Poza tym to kosze dużo nożem tam gdzie można ...tam gdzie jest ryzyko uderzenia o cos używam żyłki. Niedługo test tarczy na wycinkę żywopłotu.
Wydaje mi sie ze cos za czuły ten bęben na żyłkę u ciebie jest.
Pozdrawiam zender
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Sposób koszenia podkaszarką.

Post »

Może coś jest nie tak ze sprężyną pod przyciskiem (zakładam że to taki model głowicy)? Ja koszę równolegle do podłoża lub pod małym kątem jeśli trawa jest gęsta, wtedy maszyna ma lżej. Żeby wysunąć żyłkę muszę stuknąć o podłoże. Może napisz jaka to podkaszarka - typu kosa czy taka mała przycinarka?
Pozdrawiam, Maciek.
jureksj
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 22 paź 2008, o 14:05

Re: Sposób koszenia podkaszarką.

Post »

Jest to podkaszarka elektryczna Unitech z możliwością założenia głowicy z żyłko lub kosy. Ja tez uważam ze coś za czuła jest ta głowica że z byle powodu wysuwa się mi żyłka. Proszę też o odpowiedz coś wiecej o metodzie koszenia, sposobie ułożenia podkaszarki, pod jakim katem ciąć?
Pozdrawiam
Jureksj
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Sposób koszenia podkaszarką.

Post »

Nie masz do niej instrukcji? Otwórz wieko głowicy i obejrzyj jak to działa, może trzeba dopasować silniejszą sprężynę lub trochę rozciągnać fabryczną.
Koś tak jak Ci wygodnie :wink: Jeśli głowica obraca sie w lewo koś od prawej do lewej strony aby trawa była odrzucana na skoszone. Jeśli trawa jest mała nie ma to większego znaczenia, można w obie strony. O kącie już napisałem, równolegle do podłoża lub mniej więcej 20 stopni - wtedy tnie sam koniec żyłki co stawia mniejszy opór. A sposób ułożenia to chyba prosta i intuicyjna sprawa :wink:
Pozdrawiam, Maciek.
jureksj
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 22 paź 2008, o 14:05

Re: Sposób koszenia podkaszarką.

Post »

Dzięki Maciek. Rzeczywiscie sprężyna jest zbyt słaba. na razie ją rozciągłem ale musze poszukać bardziej sprężystej.

Pozdrawiam
Jurek
Rolmarket

Re: Sposób koszenia podkaszarką.

Post »

Jeżeli chodzi o podkaszarki,to bardzo nie lubię ich używać. Nie dość że człowiek strasznie się ubrudzi,to jeszcze szybko męczy. Nikt chyba nie powie dokładnie pod jakim kątem należy kosić,często robi się to po prostu na wyczucie.
pabloo123
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 26 cze 2012, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

koszenie trawy podkaszarką zyłkową

Post »

Witam mam pytanie czy wasze trawniki reagują tak samo na kod-kaszanie kosiarka żyłkowa ? wiadomo ze wszędzie konwencjonalna kosiarka nie dojedziemy np przy krawężnikach .. drzewkach itp... do tego celu stosuje podkaszarkę spalinowa z żyłka 2mm. wszystko byłoby ok gdyby nie fakt ze po takim przycięciu trawy trawa robi sie żółta przysycha i słabo rośnie w porównaniu do miejsc gdzie ciąłem zwykłą kosiarka... jak to możliwe co jej nie pasuje? czemu tak jest? załączam niżej zdjęcie

Obrazek
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: koszenie trawy podkaszarką zyłkową

Post »

A czy trawa żółknie także przy krzewach? jeśli nie to widocznie tam przy krawędzi chodnika ma kiepskie warunki na cos tak reaguje. nie był pryskany czymś chodnik?
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: koszenie trawy podkaszarką zyłkową

Post »

Pytanie po jakim czasie zrobione zdjęcie od koszenia.
Dwa czy podkaszarką trawę kosisz po samej glebie czy tak samo wysoko jak trawę obok kosiarką. Jeżeli nisko to może być przeschnięta.
Kolejna sprawa czy chemią po kostce się nie bawiłeś jakąś ?
pabloo123
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 26 cze 2012, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: koszenie trawy podkaszarką zyłkową

Post »

przy drzewkach czy lampkach oświetleniowych jest to samo .. trawa dożo wolniej rośnie i schnie.. ostatnio kosiem w czwartek, kosze zawsze wysoko podkaszarka jak i kosiarka tzn ... na 2 ząbku od góry czyli prawie na najwyższej pozycji żadnej chemii nic... nie wiem zastanawiałem sie juz nawet czy to przez to ze wykaszam nią tez ziolsko i chaszcze za płotem ..
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: koszenie trawy podkaszarką zyłkową

Post »

Wiosną jak padało też tak było czy tylko teraz to się ujawnia ?
Bo może niskie koszenie plus gorący beton/kosta/rura od lapmy wypala trawę
pabloo123
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 26 cze 2012, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: koszenie trawy podkaszarką zyłkową

Post »

wiosną to samo... w koło drzewek jest to samo...możne za gruba żyłka szarpie trawę? teraz podkaszarka używam co 2 koszenie zeby miała czas na regeneracje

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”