Hamak -jak zrobić i inne dyskusje

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Daro_ufo
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 19 kwie 2014, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słupki na hamak. Jakiej wielkości/grubości rury zastosować?

Post »

A na jakiej głębokości masz wkopane i zabetonowane te słupki?
Awatar użytkownika
kefas g
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 maja 2011, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Słupki na hamak. Jakiej wielkości/grubości rury zastosować?

Post »

Nie mam mocowania na stałe tylko stelaż, jest o wiele praktyczniejszy bo stawiasz hamak gdzie chcesz i cień czy słońce nie mają znaczenia. Obrazek
Awatar użytkownika
lukas_ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 14 cze 2012, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Słupki na hamak. Jakiej wielkości/grubości rury zastosować?

Post »

Pamiętaj żeby rurki wkopać pod kątem, lepiej się siły rozłożą. Na pewno ok1/3 dł. Musisz wkopać, ale nie mniej niż te 60-70cm i dobrze zalać. Chcesz wkopać po jednej rurce z każdej strony czy zrobić jakąś konstrukcje?
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=57083" onclick="window.open(this.href);return false; - nasz mały ROD - zapraszamy na spacer:)
Lukas & Ana
Daro_ufo
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 19 kwie 2014, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słupki na hamak. Jakiej wielkości/grubości rury zastosować?

Post »

Wkopać po jednej rurce. Mam świder 18 cm to na metr spokojnie mogę zrobić dziurę. :)
Rafal111
200p
200p
Posty: 392
Od: 15 wrz 2008, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Bezpieczny hamak do ogrodu

Post »

Chciałem zrobić frajdę dzieciom i powiesić na brzozach hamak.
Jest tego sporo w necie ale proszę o radę bo może przetestowaliście.
Ostatnio kupiłem bramki i po 2 miesiącach sznurki siatki dosłownie rozpuściły sie na dworze i wiatr zabrał resztki :)
Przy hamaku to byłoby niebezpieczne :)
Kalendarz ogrodnika przypomni ci o najważniejszych zaplanowanych pracach w ogrodzie http://kalendarzogrodniczy.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
lukas_ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 14 cze 2012, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bezpieczny hamak do ogrodu

Post »

u mnie sprawdza się najlepiej hamak bez tych usztywnień przy linkach
tego typu:
http://homegarden.com.pl/media/5678fe8b1129c.jpg

miałem też taki z kijkami usztywniającymi ale ani dzieci ani dorośli nie mogli wygodnie na nim posiedzieć, a zdrzemnąć się to już zapomnij.
A w tym "miękkim" to bez obaw można nawet spać, zawiniesz się i już. Opalać na takim to się nie da, ale też dla dzieciaków więcej zabawy i trochę trudniej spaść. Chociaż dzieciaki to ze wszystkiego potrafią spaść:)

Pełny z tkaniny jest też wygodniejszy niż pleciony bo węzły nie gniotą i np. telefon można położyć obok nie przeleci itd.
Ale to najlepiej w markecie wypróbować, na działach ogrodowych są rozłożone przeważnie to można porównać - każdy ma inny gust i oczekiwania.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=57083" onclick="window.open(this.href);return false; - nasz mały ROD - zapraszamy na spacer:)
Lukas & Ana
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Bezpieczny hamak do ogrodu

Post »

Sznurki najlepsze są takie 20-30 -letnie ;:215 moje tyle mają, a hamaki (takie sznurkowe) wiszą od wiosny do jesieni. 4 lata temu uszyłam hamak z materiału (ze znienawidzonych zasłon) i przewlekłam też stary sznur bawełniany , gruby na prawie centymetr.
Mnie bardzo zainteresowało i zaniepokoiło, że chcesz hamak wieszać na brzozach. Co prawda też czepiam z jednej strony do wielkiego dębu, ale na dębie jest opaska z z grubej taśmy i do tej taśmy przyczepiony karabińczyk do linki hamaka. Kora drzewa nie obciera się.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: Bezpieczny hamak do ogrodu

Post »

Rzeczywiście taki z materiału jest wygodny bo nie trzeba żadnych podkładek , nic nie spadnie i stosunkowo nisko nad ziemia można go zawiesić.Dzieci spokojnie samodzielnie tam wchodzą.Wisi cały sezon.Jesienią zdejmuję , piorę i przechowuję do wiosny.

Obrazek


Obrazek

A taki sznurkowy , stary , nie wiem ile ma lat ale wiem , że u mnie przez 4 sezony od wiosny do jesieni wisi sobie , moknie i wysycha.Nie widać na nim upływu czasu.Ten musi wisieć wyżej , więc jest trudniej dostępny i można z niego przy wchodzeniu spaść.


Obrazek

Każdy z nich ma swoje zalety.
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
marcin3333
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 mar 2017, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hamak -jak zrobić?

Post »

Świetne hamaki robi Jobek, marka ma swój styl i swój charakterystyczny design. Sporo ich modeli można na stronie zmoderowano, za reklamy dziękujemy/mod. znaleźć. Dobry sklep z profesjonalną i uczciwą obsługą. Jak mówią że przesyłka wysłana, to rzeczywiście jest wysłana. Mój model jest bawełniany, z drążkiem ? komfort nie do opisania. Akurat jak kupowałam to mieli w promocji za 199 zł, także nie przepłaciłam.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hamak -jak zrobić?

Post »

Jeśli chodzi o hamaki, to pomyślcie o hamakach turystycznych. Można w nich leżech wzdłuż lub po brazylijsku (w poprzek)
np. Lesovik Duch
Obrazek

czy hamak z Decathlonu (co prawda jego materiał tak nie oddycha jak Duch, ale za to cena 45 zł! )
Obrazek
Marcin ptb
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 kwie 2019, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Stelaż pod hamak

Post »

Witam i dziękuję za przyjęcie:) mam pytanie ...chciałbym zrobić sobie stelaż pod hamak (Kupiłem material duży 2 osobowy do 220 kg). Nie mam drzew ale chciałbym zrobić to ze słupków stalowych. Np dwa słupki po 3 m (1,5 m wystaje z ziemi A droga połowa zakopana w ziemi, + beton), do samych słupków też ale wleje beton dla wzmocnienia. Robił ktoś może coś takiego?mógłby ktoś doradzić? Dowiedziałem się aby na spokojnie dało się usiąść np 2 osoby to powinna być rura szerokoscienna ale może ktoś podpowie coś?myślałem żeby zrobić to jakoś tak aby dało się zdjąć hamak i np zawiesić huśtawki dla dzieci...Ale sama belka rury 6m szerokoscienna to koszt ok 250 zł....więc nie chce przesadzić za bardzo....pomożecie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”