Impregnacja drewna

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3591
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Post »

Byłam rano w stolarni w której mają nam robić latem pomieszczenie gospodarcze. Szef obiecał odsprzedać takie coś, czym oni konserwują drewno. Taniej, wydajniej i podobno skuteczniej niż drewnochronem. Nazwy dzisiaj nie podam, zapisał ją mąż, ale obiecuję napisać jak dopadnę kartkę. Może ktoś jeszcze skorzysta. Ale dzięki za rady!
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

może Asko chodzi o zwykły pokost?
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3591
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Post »

To jakaś dziwna nazwa. Co to jest pokost to wie nawet taka nietechniczna baba jak ja :wink: To akurat nie to.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

jednak nie każdy zna tą nazwę, nawet techniczni.
co do wyboru impregnatów, to jest ich bez liku:
impregnaty solne rozpuszczalne w wodzie Fungitox NP, Drewnosol 3, Ogniochron, Fobos M-2, Firestop i Anty-Pal oraz impregnat na bazie rozpuszczalników naftopochodnych Ocean 441B, impregnatory: C30L, F40P, S50L (wielofunkcyjny i tani) impregon impregnat, lakiery olejowe zewnętrzne, imprapol PS (do surowego, świeżego drewna), Boramon C30, Hylotox Plus, Prokor (szczególnie do drewna ogrodowego), oraz wiele, wiele innych i tych uprzednio podanych i nie podanych.
Problem w tym aby wybrać "złoty środek".
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3591
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Post »

O matko z córką ;:96 ... Chyba pozostanę przy propozycji danej dziś rano... Jak to zawsze podkreślam : ja jestem tą od spraw estetycznych, stronę techniczną zostawiam mojej technicznej połówce, co nie znaczy że w miarę możności nie będę sama szukać jakichś sensownych rozwiązań. Skopiuję Twoje propozycje, niech się pomartwi mój mąż :wink: ...
Awatar użytkownika
Ania
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 24 sie 2005, o 14:30
Lokalizacja: woj.mazowieckie

Post »

Dziękuje za wszelkie porady które mi napisaliście
Pozdrawiam
Anka
martas

Post »

Gryzoń pisze:Jest jeszcze taka irma jak "Altax" (produkuje takie farby jak znane wszystkim drewnochrony ale jest podobno bardziej wydajna i tańsza ta firma).
Jeszcze jej nie używałem (mam zamiar) ale mój wujek jest stolarzem (dosyć używa takich farb) i mówił, że jest dobra.
Dokładnie chodzi mi o tą farbę: (altaxin)
http://www.altax.pl/strony/2/i/17.php
Potwierdzam! Mamy pomalowany alataxinem (impregnat do drewna) nie tylko drewniany domek, ale i podłogę obok niego i mostek nad oczkiem - malowane chyba 3 razy. Trzyma się świetnie! A kupić można nawet w Brico Marche.

Zzdjęcia można zobaczyć tu: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 6&start=90
myszołów
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 30 sty 2007, o 18:21
Lokalizacja: wielkopolska

Impregnacja drewna

Post »

Czy ktoś ma doświadczenie w impregnacji drewna za pomocą oleju? Proszę o informację.


Pozdrawiam
martas

Post »

Chodzi o impregnowanie podłogi np?
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Mój mąż impregnował olejem rollbery, które później były owijane folią
i wkopywane do ziemi.
Awatar użytkownika
andre1960
50p
50p
Posty: 65
Od: 13 sty 2007, o 23:53
Lokalizacja: ruda slaska

Post »

Z tego co wiem olej do impregnacji jest najlepszy przepracowany,samochodowy.Jeżeli to możliwe to mile widziane kąpiele olejowe,drzewo wpija olej .Przyznam się że jestem przeciwnikiem tej metody.Tydzień temu kupiłem w OBI 10 L. drewnochronu za 30 zł.Druga sprawa ile on będzie wart ,okaże się po czasie
Awatar użytkownika
jakja
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 115
Od: 10 lis 2006, o 16:38
Lokalizacja: Poznań

Post »

Jako gruntowanie wolę pokost lniany: Pierwsze warstwy na gorąco, pieknie jest wpijany przez drewno. Na to dałem Sadolib bezbarwny i przy minimalnym zciemnieniu drewna mam naturalną fakturę... Ale to na zewnętrzne elementy, nie do ziemi. Do ziemi może być olej najlepiej na gorąco...
Pozdrawiam. Jacek.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

andre1960 pisze:Tydzień temu kupiłem w OBI 10 L. drewnochronu za 30 zł.Druga sprawa ile on będzie wart ,okaże się po czasie
Andre rollbery konserwowane Drewnochronem u nas wytrzymały 4 lata.
Zobaczymy ile wytrzymają konserwowane olejem :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”