Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  
Autor Wiadomość
wosiek67
 Tytuł: Re: Wąż ogrodowy
PostNapisane: 30 gru 2013, o 17:23 
500p
500p

0 szt.
Magdo pod zlewem w kuchni też być może masz coś takiego jeśli nie to można zamontować. W najgorszym przypadku codzienne rozwijanie węża z łazienki i tak jest łatwiejsze niż taszczenie kilku wiader z wodą.

mateuszogrod
PostNapisane: 30 gru 2013, o 17:43 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
Pan Wosiek 67 ma też rację całkowicie zapomniałem o tych wężykach ponieważ w domu wszystkie baterie wody sa w ścianie. Ale jak masz na wężykach to powinnas Sobie sam dać radę:))

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Magdallena
PostNapisane: 31 gru 2013, o 11:04 
1000p
1000p

0 szt.
Panowie, dziękuję za pomoc. Racja, że łatwiej zamontować węża niż taszczyć wiadra. Przy tej ilości roślin muszę robić po kilka kursów między łazienką a pokojem dziennie :roll: i już mnie to męczy, nie mówiąc o obciążeniu dla kręgosłupa. Zrobiłam zdjęcia:
To jest kran w kuchni. Nie wygląda, jakby się odkręcał, ale oceńcie Sami:
Obrazek

Tak wyglądają rurki pod zlewem. To zielone to wąż od klimatyzatora
Obrazek

Tu, rurka od pralki. Rozumiem, że musiałabym odkręcić tę złotawą nakrętkę i na nią nałożyć wąż:
Obrazek

Tak sobie myślę, że w chwili obecnej, bez pomocy hydraulika najłatwiej wykorzystać opcję z pralką. W końcu nie piorę codziennie. Jak sądzicie?

Mój balkon cz. 1, Mój balkon cz. 2

wosiek67
PostNapisane: 31 gru 2013, o 12:13 
500p
500p

0 szt.
Nie jestem fachowcem od instalacji ale tak sobie myślę, że może udałoby się zamontować zarówno na zdjęciu nr 2 i 3 rozgałęźnik z zaworami jeśli taki istnieje ale o to trzeba by zapytać w sklepie instalacyjnym lub jakiegoś fachowca. Zamiast bawić się w ciągłe odkręcanie i nakręcanie nowego węża. Obrazek Obrazek Obrazek
Tak wygląda u mnie podłączenie zimnej wody do kranu i zmywarki przepraszam za marną jakość zdjęć zrobione telefonem przy słabym oświetleniu.

Magdallena
PostNapisane: 31 gru 2013, o 12:31 
1000p
1000p

0 szt.
Ok, Wojtku, dziękuję, że się fatygowałeś i zrobiłeś zdjęcia ;:196 Czyli po prostu musiałabym wymienić rurę, którą płynie zimna woda na taką z dwoma zaworami - jeden do wody z kranu a drugi do włożenia węża, tak?

A jeszcze Wam pokażę, jak wygląda kran:
Obrazek

Czy na niego da się założyć wąż? Nie ukrywam, że wolałabym zrobić to na własną rękę, nic nie wymieniać. Mi jest łatwiej bawić się z odkręcaniem węża, niż wołać hydraulika, który zaraz wymyśli, że:
a. rury stare i się nie da
b. średnica inna i się nie da
c. trzeba wiercić w ścianach i wymagana zgoda spółdzielni, sąsiadów, burmistrza i poświęcenia przez proboszcza, czyli się nie da
d. po prostu się nie da i za tę fachową radę należy się 100 zł ;:oj

Już wiem, że taka z pozoru prosta sprawa jak wetknięcie węża do kranu, ma milion punktów krytycznych, i nagle może się okazać, że to całkiem skomplikowana praca. Dlatego dziękuję za wszelki rady i opinie, pozwalają mi one zrozumieć, na czym polega problem i wiedzieć, co do czego :-) ;:196

wosiek67
PostNapisane: 31 gru 2013, o 12:43 
500p
500p

0 szt.
Magdallena napisał(a):
Ok, Wojtku, dziękuję, że się fatygowałeś i zrobiłeś zdjęcia ;:196 Czyli po prostu musiałabym wymienić rurę, którą płynie zimna woda na taką z dwoma zaworami - jeden do wody z kranu a drugi do włożenia węża, tak?

Magdo myślę, że wystarczy odkręcić wąż w oplocie widoczny na zdjęciu nr 2 u Ciebie i w to miejsce wkręcić rozgałęźnik z zaworami. Ale jak już wcześniej pisałem nie jestem fachowcem i mogę się mylić. Jedź do jakiegoś marketu budowlanego ze zdjęciami (tej instalacji, która jest bliżej balkonu) i na dziale instalacyjnym wytłumacz komuś z obsługi o co Tobie chodzi na pewno pomogą. I zapewne będzie to tylko kwestia dokręcenia zaworu.

mateuszogrod
PostNapisane: 31 gru 2013, o 12:50 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
u mnie byłaby łatwiejsza sprawa bo mam taki kran w ścianie i ta nakrętka pasuje do mojego. Szybkozłączka z węże i woda leci, u Ciebie niestety Magdo nie da rady nakręcić. jedynie tak jak Wosiek67 radzi zrobić.

Obrazek

natomiast jeśli chcesz podłączyć się do pralki wystarczy odkręcić wąż od pralki i na kran nakręcić tą nakrętkę co ja nakręciłem u siebie na kran ta czarna. koszt nakrętki 1zł.Kupujesz wąż ogrodniczy szybkozłączkę do niego i woda leci. ale to trzeba się bawić w odkręcanie i nakręcanie węza od pralki.
Lub przyszedł mi taki pomysł żeby kupić taki rozdzielacz podwójny z kranami jak na zdjęciu niżej tylko że coś bardziej masywnego żeby posłużył i nie zalał mieszkania bo ten co na zdjęciu to takie plastikowe badziewko.
nakręcasz to na kran w łazience, na jeden koniec montujesz pralkę a na drugi tą czarną nakrętkę z bolcem i woda leci..
Obrazek

Magdallena
PostNapisane: 31 gru 2013, o 13:11 
1000p
1000p

0 szt.
Dzięki Mateuszu za wklejenie zdjęcia. Niestety nie mam nigdzie takiego kraniku :cry: Super pomysł z tym rozgałęźnikiem i czarną nakrętką ;:138 Rozumiem tę koncepcję i myslę, że dam radę coś takiego u siebie zamontować. :heja

Wojtku, wąż w oplocie na zdjęciu nr 2 to ten metalowy? Czyli odkręcić ten wąż i kupić jakieś rozgałęzienie na dwa węże? Tylko jak kupię już to rozgałęzienie to jego otwory muszą mieć taką średnicę jak ten wąż w oplocie - muszę podłączyć wodę w kranie :D . Czyli wniosek, że wąż do podlewania musi mieć taką średnicę (lub końcówkę) jak wąż w oplocie, żeby pasował do drugiego otworu w rozgałęzieniu.
Pójdę do Obi, jak radzisz Wojtku i spytam, tylko najpierw muszę zrobić biały wywiad, by wiedzieć, o co pytać, he he.

Właśnie rozmawiałam z bratem, który odkręca główkę od prysznica i na to zakłada wąż. Tej opcji jeszcze nie sprawdziłam, ale może tak się da :D

Dziękuję Wam bardzo za dyskusję i rady. Chyba już wiem, na czym to wszystko polega - muszę sobie po prostu posprawdzać zawory doprowadzające wodę, iść ze zdjęciami do sklepu i dokupić wszystkie części, żeby to wszystko miało ręce i nogi. I dzięki tez za informację o tym pistolecie na węża, po którego odkręceniu leci woda. To rozwiązanie mi się przyda.
Pozdrawiam noworoczne ;:304

mateuszogrod
PostNapisane: 31 gru 2013, o 13:18 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
to jest najłatwiej załozyć. jak powiesz Panu w obi że końcówki rozmiarowe tak jak do pralki to na pewno dobierze dobre. tylko żeby to było jakościowe dobre chyba że zawsze będziesz zapobiegawczo zakręcała ten kran przed rozgałęzieniem

Magdallena
PostNapisane: 31 gru 2013, o 14:53 
1000p
1000p

0 szt.
Zawsze zakręcam ten kran po skończeniu pracy pralki więc ten odruch mam we krwi :D ale jak będę kupować to coś solidniejszego, nie chciałabym zalać banku pode mną :shock:

mateuszogrod
PostNapisane: 31 gru 2013, o 18:49 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
jak zakrecasz kran to może być zwykły:)) ale banku lepiej nie zalewać :P jedynie to możesz wyprać im pieniądze heh...:P:D:D

spajder_3Xc
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lip 2014, o 20:15 
50p
50p

więcej niż 1 szt.
Jak lepiej zamontować wąż nawadniający ? zostawić go między roślinami na powierzchni czy włożyć go pod ziemię? Co lepsze?? A może inny sposób?? Z góry dziękuję za pomoc.

Kasienkar
 Tytuł: Re: Jak lepiej zamontować wąż nawadniający ? ? ?
PostNapisane: 11 lip 2014, o 14:10 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
U mnie leży na powierzchni na stałe i się skrapla woda ale to dlatego, że roślinki (kwiatki i krzewy) są wysokie i go nie widać. Leży w buszu kwiatków, które mają od 30 cm do 1 metra.
Gdybym miała, np. tylko trawnik to bym wolała pod ziemią żeby nie było widać węża.

spajder_3Xc
 Tytuł: Re: Jak lepiej zamontować wąż nawadniający ? ? ?
PostNapisane: 11 lip 2014, o 18:11 
50p
50p

więcej niż 1 szt.
Dzięki też tak zrobię, pozdrawiam i dziękuję.

Literówki, pomid.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 93 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Google [Bot], Puszczykot, zagiel i 77 gości