Wąż ogrodowy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Adamkk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 13 maja 2018, o 10:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

węże ogrodowe 50m

Post »

Witam
Proszę o radę musze doprowadzić wodę do ogrodu tj. 100m odległości od kranu
Zamierzam kupić 2x50m węża tylko jakiej firmy i jakiej średnicy.
Wąż będzie służył bardziej do napełnienia naczynia zbiorczego niż bezpośredniego nawadniania.
Nie będzie często zwijany czy przemieszczany jedynie tylko od kranu będzie odłączany a cała linia będzie przez cały sezon leżała bez zmian.
W dwóch różnych sklepach słyszałem dwie różne opinie na temat średnicy węża jaki mam kupić. Jeden pan mnie przekonywał że na takiej długości lepszy będzie wąż 3/4 bo poda więcej wody natomiast w drugim sklepie że 1/2 bo będzie miał lepsze ciśnienie i poda podobną ilość wody. Kozystniej cenowo wychodzą węże 1/2.
Co do firmy to Gardena lub cellfast.
Gardena comfort flex 1/2 50m kosztuje 170 zł za te same pieniądze mogę mieć cellfast green ats2 3/4 50m który jest w oplocie za taki 3/4 Gardena trzeba zapłacić 300 zł.
Który 1/2 czy 3/4?
Gardena czy cellfast?
Który konkretnie?
Osobiście zaczynam skłaniać się ku cellfast green ats2 3 3/4 50m który w jednym sklepie widziałem w cenie 167 zł i przesyłka.
amatorroli
200p
200p
Posty: 236
Od: 5 sie 2017, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Stargardu(Zach-pom)

Re: Wąż ogrodowy 50m

Post »

Przy takich odległościach to min. 3/4. Ja bym wybrał cellfast, mam ich wąż i jestem zadowolony, węży Gardeny nie znam, ale mam inne ich produkty i nie polecam, drogi szajs.
Adamkk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 13 maja 2018, o 10:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wąż ogrodowy

Post »

Dlaczego przy takiej odległości 3/4 a nie 1/2?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Wąż ogrodowy

Post »

Jeżeli zaślepisz wąż 1/2 " i 3/4" to w obydwu ciśnienie będzie takie samo. Różnice zaczynają się w momencie czerpania wody. Wąż pierwszy ma przekrój 0.196 " a drugi 0.442" . Im mniejsza średnica tym większy opór przepływu. Maksymalnie upraszczając , wąż o większej średnicy w tym samym czasie przepuści ponad 2x więcej wody niż cieńszy.
kpiegus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 cze 2018, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pomoc w doborze węży itp

Post »

Witam posiadam pompę Steinberg GPK55/42 -800 i chciałbym użyć jej do podlewania ogrodu ogródka i napełniania beczek woda że studni. I teraz pytanie jakich węży użyć? Do ssania mam podłączony wąż 1" i na wyjściu gdzie jest 1"chciałbym zamontować trójnik żeby podłączyć węże 1" do napełniania beczek i 3/4 " do podłączenia pistoletu żeby podlewać ręcznie czy takie rozwiązanie jest możliwe żeby pompa się nie dusila przy działającym tylko wężu 3/4 "?
vvolska
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 paź 2018, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wąż ogrodowy

Post »

Hmm polecam wąż Smart zmoderowano. Dla mnie super, bo nie skręca się i nie tworzą się te słupy a zawsze miałam z tym problem.. uwielbiam pracę w ogrodzie a to mi ją wiecznie spowalniało :/
korek123
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 27 lut 2018, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wąż od szamba wykożystany do podlewania ogrodu ?

Post »

Wąż nie używany z ponad 1 rok, troszkę śmierdzi i tyle. Potrzebuje tego węża z 15 metrów żeby przedłużyć wąż z pompy do zbiornika. Czy jak nie był używany tyle czasu i mały odcinek 15 metrów zaszkodzi ? Potrzeba mi tylko aby wlać wodę do zbiornika. Nic się nie stanie ? A może tylko przelać wrzątkiem ?
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Wąż od szamba wykożystany do podlewania ogrodu ?

Post »

Wąż od szamba wykożystany do podlewania ogrodu - aż w oczy razi.
Nie zaszkodzi - u mnie oczyszczalnia zasila pół ogrodu i rośliny się nie skarżą.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
chris18404
200p
200p
Posty: 229
Od: 3 maja 2013, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ciężkowic/Małopolska

Re: Wąż ogrodowy

Post »

Czy ktoś posiada wąż ogrodowy Cellfast Hobby AT2? Polecacie?
OgrodniczkaM
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 26 kwie 2010, o 11:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wąż ogrodowy

Post »

rozmyślam nad zakupem węża na bębnie coś jak to: https://www.ceneo.pl/83245232 ale mam obawy o trwałość takiego rozwiązania, dokładnie chodzi mi o to czy automat zwijający nie będzie zaraz szwankował, czy wąż może być opiaszczony itp
Ma ktoś takie coś? Polecacie?
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Wąż ogrodowy

Post »

Miałem 2 sztuki i nie chcę więcej - moim zdaniem to kompletna tandeta.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
Tomasze
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 kwie 2020, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wąż ogrodowy

Post »

Węże rozciągliwe szybko się brudzą.. A wózek często albo się wywraca, albo utrudnia pracę zwijania. Osobiście używam zwijadła, które automatycznie samo się zwijają i w trakcie wykonywania tej czynności można przecierać węże szmatką, gdy są brudne od podłoża. Zwijacz zakupiony 2 lata temu stąd: https://www.pneumat.com.pl/zwijacze nadal dobrze działa i nie miałem przykrych sytuacji. Co do samych węży to polecam cellfast z technologia velvet.
OgrodniczkaM
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 26 kwie 2010, o 11:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wąż ogrodowy

Post »

No właśnie takie coś tylko za "normalną" cenę
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”