Wąż ogrodowy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
OgrodniczkaM
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 26 kwie 2010, o 11:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wąż ogrodowy

Post »

Słuchajcie, a takie coś ?? Fajnie wygląda
https://www.gardena.com/pl/produkty/naw ... 966602801/
Awatar użytkownika
Julcik
50p
50p
Posty: 81
Od: 19 sie 2019, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wąż ogrodowy

Post »

Witajcie,
mam prośbę o poradę co do końcówki do węża.
Kupiłam sobie drugi wąż, tym razem 3/4, i zdumiało mnie to, że złączki mają ten sam rozmiar jak w 1/2. Chodzi mi o to, że bonus zwiększonej przepustowości jest trochę marnowany przez zmniejszenie ciśnienia na złączeniach. Do kompletu jest końcówka zraszająca (pistolet, dysza, zauważyłam że nie ma dobrego słowa), która jest standardowego, małego rozmiaru.
Pojechałam więc do sklepu żeby kupić dyszę o większej średnicy. Nie było 3/4, znalazłam jedynie model 1 cal. No to szukam szybkozłącza 3/4 na 1 cal. Nie ma. I teraz prośba o poradę co zrobić?
Poniżej zdjęcie tej końcówki 1 cal co znalazłam.


Obrazek
Mieciu121
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 cze 2018, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wąż ogrody 1/2

Post »

Witam serdecznie !!

Przepraszam za nietypowy temat. Piszę go ponieważ nie mam kogo się poradzić odnośnie pewnej kwestii, mam nadzieję,że Wy mi pomożecie :) . Otóż sprawa wygląda następująco ... Chciałbym zrobić prezent w postaci automatycznej zwijarki. Niestety największe jakie znalazłem mają w zestawie węże 35m, a mi zależy,żeby tego węża było 60m. Teraz Kochani pytanie do was . Czy da się przerobić te zwijarki,aby można było zwijać automatycznie wąż o długości 60m ? Jeśli nie to macie jakiś pomysł aby to sprytnie rozwiązać wykorzystując zwijarkę automatyczną 35m ?
raxon
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 11 kwie 2019, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wąż ogrodowy

Post »

Nie. Zwijacz jest tak zaprojektowany że robi np 20 obrotów i to ma wystarczyć do zwinięcia węża. Gdyby nawet nawinąć cienki wężyk (żeby się zmieścił na bęben) to i tak by się go nie dało rozwinąć w całości. Przerobić wszystko się ale to już by była bardziej budowa nowego niż przeróbka starego.
Waldemarr
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 wrz 2021, o 06:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wąż ogrodowy 250m i 2 bary na kranie. Czy będzie efektywnie?

Post »

Potrzebuję opinii na temat transportu wody na odległość 250m
Na kranie są 2 bary ciśnienia.
Jest potrzeba napełnienia zbiornika wody 5m3 przy pomocy długiego węża raz na 2 tygodnie.
Zastanawiam jaka wydajność przelewu wody będzie z tak długim wężem.
Czy da się oszacować ile l/min uzyskam?
Proszę także o propozycje jaki wąż do tego zastosować czy 3/4 cala? Może także warto zaopatrzyć się w pompę która będzie wspomagała przepływ wody?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5083
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Wąż ogrodowy 250m i 2 bary na kranie. Czy będzie efektywnie?

Post »

Mi się wydaje, że w ciągu nieco powyżej dwóch godzin powinien przesłać tą ilość wody, a 3/4, to dwa razy dłużej. Pewnie są tabele, ale dużo zależy od porowatości ścianki wewnętrznej węża.
Awatar użytkownika
mckayla49
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 29 wrz 2021, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wąż ogrodowy

Post »

A kołowrotek do węża od jakiego producenta? Na pewno musi być wytrzymały.
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Wąż ogrodowy

Post »

Najlepiej metalowy. Taki cały metalowy ciężko znaleźć. Najczęściej na portalach ogłoszeń jako handmade małych przedsiębiorców. Główni producenci sprzętu do ogrodu to z mniejszą lub większą zawartością plastiku. Dobrze gdyby był stabilny, bo mój muszę przytrzymywać nogą przy zwijaniu, a przy rozwijaniu się wywraca co mnie irytuje.
outbreakz
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 11 kwie 2022, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaka średnica węża do deszczówki z mausera?

Post »

Witam.

Zastanawia mnie jakiej średnicy wąż będzie dawał większe ciśnienie deszczówki z mausera.

Planuje zakup około 15-25 metrów.
1/2 czy 3/4? Ile cali stosujecie?

Przy okazji zapytam jeszcze - jak wysoko postawić mausera?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”