Kuna (Martes martes) w ogrodzie,domu... jak się pozbyć?

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Hex2
200p
200p
Posty: 240
Od: 27 lip 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak się pozbyć kuny z ogrodu?

Post »

Stefka & Atka,
Z myszami tez sie tak cackacie? Zrozumcie ze jak wywieziecie tego szkodnika gdzies indziej, to jedyny efekt bedzie taki, ze narobi szkod komus innemu, bo w lesie i tak nie zostanie. Chcialybyscie zeby ktos wypuszczal kuny w waszej najblizszej okolicy? jeśli tak, to ok, ale nie placzcie potem ze was to walnelo po kieszeni.
Jak sie zlapie jakis tchorz czy gronostaj, to mozna go smialo wypuscic, bo z tego co wiem nie robi szkod na posesji, za to jest mistrzem w lapaniu myszy.

H.
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Jak się pozbyć kuny z ogrodu?

Post »

Ale reprymenda. Może ten wątek ,, co mi zrobisz jak mnie złapiesz '' zostawić aż do złapania choćby jednej sztuki. Teraz w mojej okolicy tak jak wszędzie jest sporo pustostanów ( stary tartak, walące się magazyny itd ) więc kuny mają gdzie mieszkać i jest ich podobno bardzo dużo. Mnie w tej chwili chodzi o kunią rodzinę z mojego poddasza ale też słyszałam, że wolnych miejsc nie ma bo jeżeli się pozbędzie jednej rodziny to przychodzi następna.
Pozdrawiam Ela
Hex2
200p
200p
Posty: 240
Od: 27 lip 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak się pozbyć kuny z ogrodu?

Post »

No ale co ja poradze tak to wlasnie wyglada? ;-)
To nie jest tak, ze gdy kune domowa wywieziesz do lasu, to stanie sie kuna lesna, bo to 2 odrebne gatunki. Wszyscy wiemy ze natura nie znosi prozni. W mojej okolicy miejsce kun zajely tchorze. No i jezy jest jakby wiecej. Wiec to nie jest tak, ze na miejsce jednej zalatwionej kuny musi przyjsc druga.

H.
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Jak się pozbyć kuny z ogrodu?

Post »

No właśnie, jeże też zeżarły. Jest zatem nadzieja, że wyłapanie rodziny pomoże. W sobotę poszukam tych żywołapek bo dzisiaj coś mnie bierze, chyba się zaziębiłam. Pozdrawiam E.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
atka
100p
100p
Posty: 113
Od: 3 wrz 2008, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak się pozbyć kuny z ogrodu?

Post »

Hex, generalnie masz rację, tylko napisz proszę, jaką metodę proponujesz, żeby unicestwić kunę.
Joasia
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jak się pozbyć kuny z ogrodu?

Post »

Moździerzem albo napalm ?
Hex2
200p
200p
Posty: 240
Od: 27 lip 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak się pozbyć kuny z ogrodu?

Post »

>>moździerzem albo napalm ?

Mozna i tak, ale pierwsza metoda jest czasochlonna a druga kosztowna. ;-)
jeśli ktos nie ma sztucera, to chyba najlepszym rozwiazaniem jest wrzucic pulapke z kuna do stawu na kilka minut. Ale zima każdy musi sam wykazac sie inwencja.

H.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jak się pozbyć kuny z ogrodu?

Post »

Mój post to oczywisty sardoniczny sarkazm . Jakoś nie umiem jeszcze znienawidzić tego zwierzaka, by myśleć o skutecznej eksterminacji.
Dopiero ten wątek uświadomił mi , że kuna domowa to ciut inne zwierzę od kuny leśnej. Do tej pory było - Kuna to kuna.
Całe życie człek się uczy ...
Hex2
200p
200p
Posty: 240
Od: 27 lip 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak się pozbyć kuny z ogrodu?

Post »

Miki,
nie chodzi przeciez o sadyzm, tylko o nasze bezpieczenstwo i koszty. Zreszta to nie jedyny zwalczany szkodnik, wiec czemu mialby byc czyms wyjatkowym? Nie dojrzales jeszcze do jego likwidacji? Poczekaj az kilka razy wybulisz za naprawe uszkodzonego samochodu i np. bedziesz przez to musial brnac z malym dzieckiem przez sniegi w trzaskajacy mroz. Stawiam dolara, ze wtedy zmienisz zdanie bardzo szybko. Moja nieproszona rada: badz madry przed szkoda. ;-)

Przypomnialo mi sie, ze w zeszlym roku zaczely pojawiac sie tez u nas lasice. Byc moze bywaly i wczesniej, ale teraz daja sie czasem zauwazyc. Tak ze nie tylko my korzystamy na pozbyciu sie kun.

H.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jak się pozbyć kuny z ogrodu?

Post »

Masz dużo racji.
Zawsze to lepiej uczyć się na doświadczeniu innych ...
marcin81
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 24 paź 2012, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak się pozbyć kuny z ogrodu?

Post »

dzastek12 pisze:Kuna nie robi gniazda pod maską samochodu. Owszem włazi pod maskę i przegryza kable,a le gniazda tam nie robi- fizycznie by to nie zdało egzaminu, bo w czasie jazdy przecież by stamtąd wypadły. Słyszałam taką teorię, że kuny niszczą nie hm swoje samochody tzn. jeśli ktoś nowy przyjedzie i zostawi samochód to wtedy, ale chyba mija się to z rzeczywistością bo mój tato jest mechanikiem i raczej nie przegryzła obcym samochodom (które przyjechały do naprawy) kabli, a mi tak mimo, że tam mieszkam.
U dwóch moich znajomych kuny zrobiły gniazda. U jednego samochód był codziennie jeżdżony i przez noc podarły wygłuszenie maski i zrobiły z tego gniazdo na silniku, u drugiego znajomego takie samo gniazdo, ale samochód długo stał nie jeżdżony. Podobno kostki do WC zamontowane pod maską odstraszają kuny.

Co do chodzenia po elewacji -kilka lat temu przychodziła do mnie szara wiewiórka, biegała po elewacji w prawo w lewo, do góry do dołu, dosłownie jak po podłodze.
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Jak się pozbyć kuny z ogrodu?

Post »

Klatkę przelotową kupiłam i stała ok. 2 tygodni. Przedwczoraj przynęta zniknęła, klatka zamknęła się z dwóch stron ale była pusta. Wczoraj zostawiliśmy tylko jedno wejście, przynęta za zapadką i dzisiaj złapała się młoda sztuka. To pewnie jedna z tych, które urodziły się pod naszym dachem i ciągle krążyła wokół domu ( codziennie świeże ślady - odchody ). Ciekawe kiedy złapiemy następne.
Pozdrawiam Ela
Hex2
200p
200p
Posty: 240
Od: 27 lip 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak się pozbyć kuny z ogrodu?

Post »

Stefka,
gratuluje udanych lowow! Zawsze mozesz przyczepic przynete do zapadki, jak sie futrzak zacznie z nia szarpac, pulapka sie zamknie. Teraz przez jakis czas inne kuny moga omijac pulapke, bo beda czuly podejrzane zapachy. W razie czego mozesz zmienic jej lokalizacje.
Mam tylko nadzieje, ze nie podrzucilas szkodnika komus innemu?

H.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”