Poliwęglan - czy nadaje się na pokrycie szklarni?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
kosa4321
50p
50p
Posty: 51
Od: 15 maja 2013, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bieszczady
Kontakt:

Re: Poliwęglan - czy nadaje się na pokrycie szklarni?

Post »

Witajcie.

Mam u siebie sporo nieużywanych płyt pleks, ale problem w tym, iż nie są one przeżroczyste, także przepuszczalność promienii świetlnych będzie bardzo mała. Grubość to ok. 5mm.
Myślicie że nie nadaje się to do pokrycia dachowego w szklarni, gdzie będą warzywa; głównie pomidory, sałata?


Obrazek
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Poliwęglan - czy nadaje się na pokrycie szklarni?

Post »

Ja mam pytanie do posiadaczy takiej szklarni z poliwęglanu, do których od niedawna sam się zaliczam. Czym cieniować taką szklarnię - na wierzchu jest powłoka anty UV. Po głowie chodzi mi naciągnięcie na zewnątrz maty cieniującej, myślicie że to dobry pomysł?

Dobra nie ma tematu, nie można bezpośrednio na, bo temperatura się zwiększy a światło zmaleje. Nam zależy tylko na zmniejszeniu temperatury.

A na wschodzie robią to tak :D https://www.youtube.com/watch?v=TC8SNlZLLX4
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2608
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Poliwęglan - czy nadaje się na pokrycie szklarni?

Post »

Lunarii pisze: Dobra nie ma tematu, nie można bezpośrednio na, bo temperatura się zwiększy a światło zmaleje. Nam zależy tylko na zmniejszeniu temperatury.

Sam sobie przeczysz tym co piszesz... ;:14

skoro ograniczysz siatką ilość słońca dochodzącego do wnętrza tym samym spadnie temperatura - na tym polega cieniowanie..ale siatka (nie wiem co masz na myśli mówiąc mata) powinna być rozwieszona nad płytami.
ezechiel

Re: Poliwęglan - czy nadaje się na pokrycie szklarni?

Post »

Lunarii pisze:Ja mam pytanie do posiadaczy takiej szklarni z poliwęglanu, do których od niedawna sam się zaliczam. Czym cieniować taką szklarnię - na wierzchu jest powłoka anty UV. Po głowie chodzi mi naciągnięcie na zewnątrz maty cieniującej, myślicie że to dobry pomysł?
W tym roku założyłem sobie Aluminet 40%. Super się sprawdza. Temperatura o 10C niższa, niż bez.
Obrazek
Anovi50
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 mar 2020, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Poliwęglan - czy nadaje się na pokrycie szklarni?

Post »

Witajcie :D
Mam pytanie do osób posiadających szklarnie z poliwęglanu . Właśnie taką stawiam i może ma ktoś jakieś dobre rady? Czytam na różnych stronach żeby ścianki taśmą izolować, silikonować, wkretami mocować itd. Co lepsze? Czy dać jakieś swoje dodatkowe mocowania? Czym najlepiej do podłoża mocować? :?:
Proszę o wszelkie wskazówki :)
boru
50p
50p
Posty: 95
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poliwęglan - czy nadaje się na pokrycie szklarni?

Post »

Trzeba "zaślepić" te rowki komorowe, ponieważ z biegiem lat zrobi się tam brudno w środku (glony, mchy, pleśnie i inne takie).
Ja mam dach z poliwęglanu na tarasie i do tego są specjalne systemy uszczelnienia z listwami, do których mocuje się te panele + listwy maskujące i uszczelnienia do łączenia paneli między sobą. Ale z tymi systemami to wyjdzie trochę drogo.
Jak inaczej to zabezpieczyć? Sam sie zastanawiam, bo też chcę zrobić z tego szklarnię.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”