Zadaszenie tarasu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
logan18
100p
100p
Posty: 190
Od: 16 mar 2010, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Masz jakieś zdjęcie które mógłbyś wstawić? Strzela czyli pęka? Jaki jest mniej więcej koszt takiego zadaszenia, mam na myśli materiały, za powiedzmy m2 ?
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2608
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

To może ja coś odpowiem , zajrzyj na początkowe strony , są jeszcze moje fotki , wtedy chciałem zaoszczędzić i zastosowałem płyty trapezowe - ale to wielki niewypał - teraz w to miejsce mam 10 mm poliwęglan . Co do cen to trzeba szukać po głównie po all... .Ja zamówiłem wymiary 6 sztuk 2,1 x 2,3 metra , dostarczył mi to jakiś spedytor o ile pamiętam to za 100 zł .
Co do drewna to ceny różne w zależności od miejsca zakupu , ja miałem ścięte tylko na wymiar , dodatkowo sam je obrabiałem strugiem elektrycznym , zabrało mi to czasu ale się nie spieszyłem .Wiadomo że za wszystko trzeba zapłacić jeśli chce sie mieć super gładkie - to też nikt za darmo tego zrobi....
Teraz oczywiście u siebie zrobiłbym to inaczej , ale już pozostanie.

Marek
logan18
100p
100p
Posty: 190
Od: 16 mar 2010, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Przejrzałem wątek i widziałem fotki, które wstawiłeś, wygląda spoko, ale ja myślałem że to poliwęglanowe płyty faliste a to PCW, nie doczytałem tego posta, w którym opisujesz swoje doświadczenia ;:14 . Czy teraz masz płaskie płyty, przezroczyste? Sprawdzają się?

Oczywiście lepiej wykonać samemu tyle pracy ile się da, żeby zbić koszt, chyba że ktoś ma nadmiar siana a niedobór czasu, to wtedy odwrotnie :lol:

Pisałeś, że za grube belki dobrałeś, moim zdaniem dobrze to wygląda, solidnie przynajmniej. Osobiście myślałem o mocowaniu krokwi do ściany na stalowe wieszaki do belek.
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Masz jakieś zdjęcie które mógłbyś wstawić? Strzela czyli pęka? Jaki jest mniej więcej koszt takiego zadaszenia, mam na myśli materiały, za powiedzmy m2 ?
Miałem na myśli, że poliwęglan wydaje taki dosyć głośny dźwięk przy odkształcaniu gdy jest gorąco, ale nic oczywiście nie pęka. Ja wziąłem poliwęglan dymiony w kolorze brązowym i bardzo fajnie to wygląda moim zdaniem. Zdjęcia nie mam, ale tutaj jest praktycznie zrobione tak samo:
http://foto.favore.pl/2013/5/pfu_6235_1 ... 7996_o.jpg

Co do ceny to za poliwęglan plus listwy itd zapłaciłem 1700zł a do tego oczywiście konstrukcja drewniana, wkręty, kotwy i lazura wyszła za mniej więcej 2000zł. Koszty robocizny odpadły, ale były to około 4-5 dni roboty, więc pewnie kolejne 1000-2000zł trzeba by uwzględnić jeśli miałbyś to komuś zlecić.
Osobiście myślałem o mocowaniu krokwi do ściany na stalowe wieszaki do belek.
U mnie belki mocowane były do elewacji budynku kotwami chemicznymi.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Poliwęglan ma dużą rozszerzalność cieplną. Trzeba go tak montować by mógł pracować.
Awatar użytkownika
greenface
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 maja 2018, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Witam, specjalnie trafiłem na ten wątek i zastanawiam się, czy te płyty poliwęglanowe nie wywołują efektu "szklarni". Jak jest przewiew to ok, ale na małym tarasie czy altance i to częściowo zabudowanej to może być zwyczajne piekiełko w słoneczne dni.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Możesz użyć płyt barwionych i wtedy pod spodem masz cień, możesz też pod poliwęglanową płytą puścić winorośl i masz owoce, w lecie cień, w zimie po opadnięciu liści światło.
Siwy1911
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 cze 2020, o 00:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Remont dachu

Post »

Witam,

Planuje remont dachu (wymiana wszystkiego od podstaw)w altanie murowanej narzędziowej 2x2m. Chce też przedłużyć dach i zrobić przed altana taras żeby się schować przed deszczem. Czy płyta osb i papa wystarczy? Na jakiej desce tą płytę położyć? W sklepie typu castorama jest tego dużo i nie wiem co wybrać.

Z gory dziekuje za podpowiedzi
Pozdrawiam
Daria Solen
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 lut 2021, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Jak dla mnie najlepsze aluminium + szkło
Obrazek
Link reklamowy usunięto. bab...
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”