Zadaszenie tarasu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Obrazek
Czy dobrze widzę...? od ściany nie ma izolacji???miedzy scianą a pcv widzę lukę....tak?
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2608
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Zgadza się , wzięło się to z tego powodu że płyta wchodzi pod krawędź dachu.- wynika to z dawnej budowy i stosowania wypuszczonego pod katem gzymsu.
Płyta nie dochodzi do samej ściany , nie mam takiej potrzeby , w innych warunkach musi być zabezpieczenie ,aby od góry nie dostawała się woda lub śnieg.
W miejscu gdzie obenie jest wykonana kratka też miało być zabezpieczenie przed wiatrem w postaci płyty poliwęglanowej lub bardzo sztywnej folii balkonowej , ale zrezygnowałem , choć w każdej chwili można ją domocować .
werbenka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 1 lut 2010, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Grażynko, mogę się też podzielić swoimi doświadczeniami z zadaszeniem tarasu. Mamy zadaszony tras o wymiarach 6x3,5 m, konstrukcja drewniana, pokryta płytą PCV. Właśnie o tę płytę chodzi. Pokrycie było zrobione 8 lub 9 lat temu. Z racji oszczędności, bo też zastanawialiśmy się na płytami poliwęglanowymi, kupiliśmy płytę PCV. Niestety nasza płyta wymaga już natychmiastowej wymiany. Po tylu latach jest tak już skruszała, że gdy z balkonu będącego nad tarasem skoczył kot, to przeleciał na posadzkę.
Sam dach tzn. jego konstrukcja zdała egzamin w stu procentach. Przy tarasie mamy posadzoną winorośl pachnącą i rozciągnęliśmy ją pod dachem. W maju kwitnie, bardzo przyjemnie pachnie i jeszcze brzęczy mnóstwo pszczółek a całe lato jest mnóstwo zieleni. Oprócz pokrycia jesteśmy z tego rozwiązania bardzo, bardzo zadowoleni.
Pozdrawiam serdecznie (też mieszkam w byłym tarnobrzeskim)
Werbenka
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Witaj Werbenko :wit dzięki za wiadomości...juz niedługo i bedę zaczynac prace....jednak dam poliwęglan,a co na konstrikcję...chyba metal....tez myślałam puścić coś pod spodem....nie było by tak gorąco w lecie ;:108
a rzeknij mi gdzie dokładnie mieszkasz?????
Markonix...Dzięki za wyjaśnienia....ja muszę w takim razie uszczelnić tę dziure bo będzie się lało... ;:224
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
werbenka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 1 lut 2010, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Witaj Grażynko. Co przemawia za wyborem konstrukcji metalowej?
Mieszkałam długie lata w Stalowej Woli a teraz ... no powiedzmy bliżej natury :).
Pozdrawiam werbenka.
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zadaszenie tarasu

Post »


Sorki za błąd
:oops:
Werbenko-chyba to że mam lepszy i tańszy dostęp ;:224
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
tomek 22
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 lut 2010, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

W przypadku zadaszenie tarasu można również skorzystać z gotowych rozwiązań, poniżej link. Wiaty te są przeliczone na obciążenie śniegiem i wiatrem co w przypadku tegorocznej zimy może być bardzo istotne. Carport Planet http://www.carportplanet.pl/

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Widziałam te zadaszenia...takie właśnie chcę...ale to strasznie drogo gotowe....ja zrobie tańszym kosztem.... ;:224
Dzięki :wit
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Super to zadaszenie ale spory koszt.
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2608
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

7000 zł za daszek 5x3,2 to troszkę faktycznie sporo..... cenę podbiją panele , bardzo ładne , niestety cena jednego o szerokości 20cm 80 zł za szt to troszkę kosmos , tyle kosztuje płyta PCV 1,2x2,5 metra.......
szczuri
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 maja 2010, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Zadaszenie tarasu

Post »

Witam. Chciałbym sobie zrobić takie zadaszenie jak na rysunku poniżej, niestety jestem całkowicie zielony w tych sprawach i prosił bym o pomoc bardziej doświadczonych kolegów.
Obrazek
Taras ma wymiary 4,5x9 m z trzech stron jest ograniczony ścianami a dach chciałbym zrobić z płyty bitumicznej falistej. Wymiary płyty to: - długość: 200 cm; - szerokość: 86 cm; - grubość: 2,6mm; - waga 1 płyty: 5,05 kg. Murłata i 2 krokwie 5x10mm będą przytwierdzone do muru, i tu moje pytanie ile dać krokwi na całą konstrukcję i ile łat i czy wysokość 2,10 m w najniższym punkcie to nie będzie za mało? (pytam się dlatego bo posiadam słupki 9x9mm i długie na 2,10m i mógłbym je wykorzystać) Proszę o cenne wskazówki ponieważ już wkrótce chciałbym zacząć pracę .
Awatar użytkownika
LilaRose
200p
200p
Posty: 385
Od: 22 paź 2009, o 23:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

Na szczegółach konstrukcyjnych wprawdzie się nie znam, ale na walorach użytkowych już tak :wink: .
Hmmm... Tak zadaszony taras będzie dość cienistym miejscem i znacznie pogorszy warunki świetlne w pomieszczeniach budynku. Proponuję doświetlenie go przez naprzemienne wbudowanie płyt pleksi. Mądrzę się tak :D pomna na doświadczenia świeżo "wybudowanej" koleżanki, której właśnie doradzono doświetlenie tarasu(a przede wszystkim pomieszczeń w budynku) takimi płytami- ma ona duży, zadaszony taras pokryty dachówkami i takie świetliki z pleksi wyglądają jak okna połaciowe.
Jeśli też planujesz grilla w pobliżu tarasu to proponuję schować go pod tarasem. No bo nie godzi się przecież wyganiać kucharza, w razie niepogody, na deszcz podczas gdy my wygodnie siedzimy osłonięci.
Pozdrawiam- Liliana
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Zadaszenie tarasu

Post »

4,50 m szerokości i 2,10 m wysokości - tam naprawdę będzie bardzo ciemno :?

Podajesz wymiary np. słupków w mm: 9 x 9 mm... Mam nadzieję, że miałeś na myśli cm :wink:

Ilość krokwi dostosuj do wymiarów płyty OSB które muszą być użyte do podbudowy przy bardzo płaskich dachach :!:

Jaki planujesz kąt nachylenia ?

Poczytaj i pytaj dalej:

http://www.onduline.com.pl/?id=8000
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”