Jaki płot nie do przejścia i niedrogi?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
OgromnyEdward
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 7 kwie 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom

Jaki płot nie do przejścia i niedrogi?

Post »

Szukam rozwiązania żeby zabezpieczyć duży sad. Teraz mam siatkę leśną. Grupa dzieciaków (są złapani przez fotopłupkę), włamuje się i niszczy borówki i czereśnie. Jakby tylko jedli, to nie było by problemu, ale oni łamią gałęzie i celowo depczą borówki na złość. W tamtym roku wycieli siekierą czereśnie o średnicy pnia 20cm, żeby im się lepiej jadło. Siatkę przecinają sekatorem. Nie pierwszy raz przyszło do mnie zdjęcie na telefon z kamery. Tym razem powiadomiłem policję i złodzieje jeszcze tam byli, ale zdążyli zrobić dziurę po drugiej stronie i uciec, po tym jak zauważyli policję. Pózniej w odwecie zniszczyli borówki i połamali gałęzie drzew. Zastanawiam się nad jakimś płotem z betonu, 2,5m np. ale to ogromy koszt! Jakie macie pomysły na najlepiej pełny, solidny płot? Może deski?
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jaki płot nie do przejścia i niedrogi?

Post »

Najtaniej to żywopłot z Ałyczy lub innego cierniastego badyla :wink: Lub zaminować teren :D Niestety to nie legalne :? Bezstresowe "wychowanie"... Tak nawiasem to każdy płot można przejść, jeśli wstrętne bachory mają samozaparcie :evil:
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki płot nie do przejścia i niedrogi?

Post »

- berberys ottawski
-rosa rugosa
-pigwowiec
-śliwa tarnina
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki płot nie do przejścia i niedrogi?

Post »

Zanim ten sensowny żywopłot powstanie to hmmm..te dzieciaki już za chlebem wyjadą :D
Chyba pogadałbym ze starymi...albo może ule postawił (z ostrzeżeniem na płocie).
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki płot nie do przejścia i niedrogi?

Post »

Niech jadą za chlebem to może za granicą nauczą ich kultury. I poszanują swoją i cudzą przede wszystkim pracę i wyrzeczenia.
A odnośnie żywopłotu jakby wybrał sensowne silne sadzonki i dobrze odżywił to już w następnym sezonie będą całkiem zgrabne rośliny.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jaki płot nie do przejścia i niedrogi?

Post »

Tylko tak mi teraz przyszło do głowy, że jak gnidy nie mają problemu z przecięciem siatki, to z wycięciem gałęzi też nie będą miały problemu. Ja osobiście bym chyba jakiś meneli zatrudnił spod sklepu jako monitoring :D Beznadziejna sytuacja :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”