Zrębki drzew jako ściółka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
tulipan1
50p
50p
Posty: 63
Od: 26 sie 2011, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Hej. Kupiłam miesiąc temu worek zrębek w kolorze czerwonej cegły. Spodobały mi się będąc na wakacjach. Wyciagając zrębki musiałam mieć grube rękawiczki, bo było pełno farby na nich. Po kilku dniach spłowiały, kolor stał się blady i brak efektu już :( Powiedzcie czy tylko ja miałam pecha,że zrębki były mokre w środku czy Wam też kolor "zszedł". Ulicę dalej gdzie mieszkam mają zrębki miesiąc i tak samo pada iświeci jak u mnie, a kolor ciągle taki sam :(
babojola
200p
200p
Posty: 269
Od: 25 maja 2009, o 16:42
Lokalizacja: Słubice

Re: Zrębki dekoracyjne- kto ma?

Post »

Witaj
Ja też mam zrębki kolorowe i też "zszedł" kolor.

Pozdrawiam :)
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zrębki dekoracyjne- kto ma?

Post »

I dobrze, chociaż naturalnie w miarę wyglądają... a jeszcze lepiej jak poszarzeją :lol:
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Zrębki dekoracyjne- kto ma?

Post »

Może ma z innego drewna. Ja mam z drewna olchowego i ono ma taki pomarańczowawy kolor. Trochę już leży i na razie jest różnica ale myślę, że z czasem też zszrzeje.
Barbara
Awatar użytkownika
iwciach
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1476
Od: 18 sty 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Re: Zrębki dekoracyjne- kto ma?

Post »

Ja mam zrębki z castoramy w kolorze brązowym. Mam je już 4 miesiące i nie zauważyłam większej zmiany w kolorze. Jak je wyciągałam też brudziły mi ręce. Sprzedawca mówił, że podobno trzymają kolor 2-3 lata. W tylenie wierzę, ale gdyby potrzymały kolor 1sezon, to mi by stykło. Przynajmniej wiatr ich nie wywiewa tak jak korę.
markus dodkus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 kwie 2012, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Zrębki, ściółki

Post »

Witam. Chciałbym uzyskać informacje na temat barwienia zrębków sosnowych. Może ktoś wie jakimi środkami (preparaty, barwniki, technika), można uzyskać efekt zbliżony do tych dostępnych w sklepach. Mam trochę zrębek i dość spory areał do wyłożenia,a ceny gotowych.... Pozdrawiam.
MCHADAJ
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 13 cze 2011, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szyszki, kora, itp

Post »

mam pytanie czy ktos stosuje do sciółkowania zrebki z rozdrabniaka ,niedaleko mnie firma ogrodnicza zwozi cos takiego na pryzme .lezy toto sobie i paruje-znaczy kompostuje sie ....
jakie jest wasze zdanie...
jakie sa ZA
a jakie PRZECIW
DB
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Szyszki, kora, itp

Post »

MCHADAJ, ja 3 i 2 lata temu wysypałam jesienią grubą warstwę pod tujami i w pasie różaneczników, pierisów, ale i drzew liściastych (tulipanowiec, grójecznik, brzozy, miłorząb). "Drobiazgi" jak czosnek niedźwiedzi i pierwiosnki się swobodnie przebiły. Barwinek też się w tym świetnie czuje. Nic zauważyłam nic niepokojącego, żadnego wylęgu robali, nic nie pleśnieje, żadna roślina nie padła. Może tylko złotokap słabo kwitnia, ale nie wiem czy to od tego. aha, kosy uwielbiają to rozrzucać po trawniku. Nie jest to wprawdzie wieczne, bo widzę, że warstwa bardzo schudła, pewnie sie rozłożyła. W pierwszym roku do nawozenia rozgrabiałam zrąbki, ale teraz już nie. Dla mnie to świetny materiał.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

kora- wiórki ozdobne

Post »

Witam, w tym roku planuję założyć nową rabatę. Chciałabym zastosować w niej korę. Znalazłam na allegro korę- wiórki. Wygląda to przepięknie. Nie wiem jednak jak się taka kora wiórkowa sprawuje. Czy ktoś taką posiada i może coś napisać? Czy wiatr to bardzo nosi ?
Nie wstawiam zdjęcia żeby nie naruszać praw aut. dlatego załączam link Zmoderowano


Proszę zapoznać się z:

Regulamin Główny Forum
IV § 4.8 Zabrania się zamieszczania linków do podstron i ogłoszeń z allegrooo, e-Bay i innych platform handlowych
/ Ekipa
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: kora- wiórki ozdobne

Post »

Kolor po sezonie wyblaknie. Kolory jak dla mnie sztuczne. Nie pasują do niczego.
To nie jest kora
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: kora- wiórki ozdobne

Post »

Dziękuję PiotrekP za wypowiedź. Może ktoś jeszcze napisze coś na ten temat? Może ktoś ma inne doznania z tymi zrębkami? Rzeczywiście to nie jest kora. Wydaje mi się, że ktoś robi meble i jak zostają resztki to tną to na takie zrębki. Być może te belki z których powstają zrębki są malowane jakimiś impregnatami jednorazowo. Jeśli tak, nie powinny blaknąć po jednym sezonie.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: kora- wiórki ozdobne

Post »

Byłem przy produkcji tego, to są odpady z tartaków, akurat u mnie było to "maczane" w farbie. Po kilku deszczach farba spływa w glebę. Oczywiście substancje szkodliwe się do niej wydostają i dalej już wiesz :)
szulik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 kwie 2015, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Czy można pod iglaki dać zrębki liściastych (np. topoli)

Post »

Podepnę się pod temat:

Czy zrębki powstałe poprzez rozdrobnienie gałęzi tuj (różne odmiany) można wykorzystać jako ściółkę pod tuje? Czy im to pomoże, zaszkodzi czy będzie neutralne? Zwłaszcza, że tuje są po przycinaniu.
Jeśli lepiej tego nie robić to w jaki inny sposób można wykorzystać te zrębki? Wyczytałem, że ścinków tuji lepiej nie wyrzucać na kompostownik.

Z góry dziękuje za wszelkie porady.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”