Doświetlanie roslin/rozsady diodami LED cz. 1

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doświetlanie roslin/rozsady diodami LED

Post »

kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Doświetlanie roslin/rozsady diodami LED

Post »

Sorki. Faktycznie pisałeś o tym. Chwilowo się zawiesiłem. Ten klej jest b. dobry , aż za dobry. Jak dioda padnie na gwarancji (jeżeli sprzedawca daje takową) to będą problemy z odklejeniem i odesłaniem . Lepiej dać termopastę i wkręty. Możesz użyć ogólnie dostępnej pasty ze srebrem, takiej do procesorów.
statoka
50p
50p
Posty: 55
Od: 20 sty 2012, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ciechanow

Re: Doświetlanie roslin/rozsady diodami LED

Post »

Mam lampę I P 66 110-240 V 50 W White. CTT: 6500 K.Czy jest przydatna do doświetlania rozsady pomidora
Jaką powierzchnię parapetu doświetli.? Kupiłem 5m.b. taśmy LED, niebieskiej, czy mogę ją zamontowac
niżej lampy.? Pozdrawiam. Stanisław.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Doświetlanie roslin/rozsady diodami LED

Post »

W tym świetle wyglądają dość śmiesznie i raczej niesmacznie, jednak wybarwiają się.

Obrazek

Obrazek

A drugi zapomniany krzaczek ma dużo więcej owoców:

Obrazek

Dla przypomnienia krzaczki nigdy nie widziały słońca, od zawsze pod 4xLed Grow z Chin
Awatar użytkownika
ogrodnikk
500p
500p
Posty: 574
Od: 25 maja 2012, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doświetlanie roslin/rozsady diodami LED

Post »

Testował ktoś z was ledy 230v 50w full spectrum z ali za 3 dolce? Chcę dać je głównie pod rozsadę pomidorów i papryki. Jaki przelicznik moc/m2 stosować?
Awatar użytkownika
ogrodnikk
500p
500p
Posty: 574
Od: 25 maja 2012, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doświetlanie roslin/rozsady diodami LED

Post »

Chodzi mi o takie
Obrazek

Kilka już dostałem, kilka domówiłem. Jeszcze jakieś chłodzenie trzeba wykombinować. Tylko własnie nie wiem jak gęsto je rozmieścić ;:218
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Doświetlanie roslin/rozsady diodami LED

Post »

Najlepszymi fachmanami od uprawy przy sztucznym oświetleniu są kolesie z innego forum "pomidorowego". Tam poszukaj. Możesz się też oprzeć na danych dotyczących świetlówek Fluora77. Wydajność lum/ W ma b. podobną.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Doświetlanie roslin/rozsady diodami LED

Post »

ogrodnikk pisze:Kilka już dostałem, kilka domówiłem. Jeszcze jakieś chłodzenie trzeba wykombinować. Tylko własnie nie wiem jak gęsto je rozmieścić ;:218
Wziąłem z ciekawości 2 szt. z chłodzeniem nie będzie problemu radiator od komputera z wiatraczkiem i masz ciepło w growbox`ie i jasno. Też trzeba coś na ali poszukać. Generalnie feedback`i są pozytywne i realnie mają około 50W.
Awatar użytkownika
ogrodnikk
500p
500p
Posty: 574
Od: 25 maja 2012, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doświetlanie roslin/rozsady diodami LED

Post »

Czytałem na forum pomidorowym ale przeraziło mnie 50000lm/m2 gdzie ta dioda 50w ma chyba 4000lm co daje 12szt na 1m2. Mam zrobione oświetlenie w warsztacie na takiej diodzie więc wiem jak to chłodzić.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Doświetlanie roslin/rozsady diodami LED

Post »

Wiesz na forum "pomidorowym" zbiory liczą w mniejszych ilościach, i tam ważny jest chyba każdy szczegół. Więc może z tego powodu podają taki a nie inny przelicznik. Zresztą tam chyba są 2 szkoły lampa sodowa i Led Grow.
Widać na moich zdjęciach przy kiepskich diodach jak rosną pomidorki, a czy lepiej by rosły przy 12500lm/0,25m2 (bo mój grow ma właśnie taką powierzchnię). Może jak przyjdą diody to sprawdzę.

btw. na Twoim zdjęciu są odbłyśniki i jakieś cuda do przyczepienia do diody, na innej aukcji to kupiłeś czy przyszło z diodami od majfrienda?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Doświetlanie roslin/rozsady diodami LED

Post »

50 tys. to jakiś błąd. Idealna wartość to ok 8-10 tys luksów. Przy lampach Led Grow
w zupełności wystarczy połowa ponieważ emituje tylko użyteczne pasmo światła. Te bajery to soczewka/kolimator pozwalający zawęzić wiązkę a przez to zwiększyć gęstość strumienia.
Awatar użytkownika
ogrodnikk
500p
500p
Posty: 574
Od: 25 maja 2012, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doświetlanie roslin/rozsady diodami LED

Post »

To soczewka, kupiona z innej aukcji ale dedykowana pod ledy 20/50w tyle że kosztuje prawie tyle co led 50w więc kupiłem 1szt na próbę. Skoro 8/10tys wystarczy na 1m2 to fajnie, takiej odpowiedzi oczekiwałem ;:215
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Doświetlanie roslin/rozsady diodami LED

Post »

http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=1755 .
Masz trochę wiadomości o doświetlaniu rozsady .
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”